فرار از دوبی؛ اسطوره ژرمن ها به بوداپست رسید

لوتار ماتیوس اسطوره فوتبال آلمان که در بحبوحه کرونا در دوبی محبوس شده بود، توانست خود را به بوداپست برساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ساعت ۲ بامداد امروز پنجشنبه سرانجام لوتار ماتیوس توانست به بوداپست برسد و پایان خوشی برای تعطیلات او به ثبت برسد.

ستاره سابق تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ که یکشنبه گذشته راهی دوبی شده بود، همراه همسرزش آناستازیا و پسرش میلان بالاخره توانست از امارات خارج شود. او پیش از این گفته بود که احتمال دارد به دلیل بسته شدن فرودگاه ها در امارات، قادر به بازگشت نباشد.

به نظر می رسید که تعطیلات به خوبی پیش می رود ولی روز گذشته بود که اعلام شد به دلیل شیوع کرونا تمام پروازهای خروجی از امارات لغو خواهند شد ولی ماتیوس به موقع عمل کرد و توانست به هر نحوی شده دوبی را ترک کند.

او در این رابطه به بیلد گفت»:« تنها زمانی احساس اطمینان خاطر کردم که هواپیما از فرودگاه بلند شد و در ارتفاع مناسبی از زمین قرار گرفت.»

مقصد ماتیوس بوداپست بود جایی که این روزها و به دلیل شیوع کرونا ورود افراد خارجی ممنوع شده است. ماتیوس سابقه ۱۶ سال زندگی در بوداپست را دارد و در این شهر منزلی نیز خریداری کرده ولی به دلیل ملیت آلمانی به وی اجازه ورود داده نمی شد. او که نمی توانست به آلمان برگردد، بارها به سفارت مجارستان در امارات رفته بود ولی نتیجه ای نگرفت تا اینکه به کمک وزیر امور خارجه مجارستان مشکل او حل شد و در این راه مالکیت منزل او در بوداپست به کار آمد.

ماتیوس در ادامه به بیلد گفت:« باید خیلی سریع عمل می کردیم. هواپیمای اختصاصی ما جزو آخرین هواپیماهایی بود که فرودگاه دوبی را ترک کرد و پس از ما یک پرواز دیگر انجام شد و دیگر اجازه پرواز به هیچ هواپیمایی داده نشد.

چهارشنبه ساعت ۳ در رستوران هتل بودیم و گارسون برای ما یک نوشیدنی آورد. نیم ساعت بعد اعلام شد که دولت امارات مصرف نوشیدنی های الکلی را ممنوع کرده است. آنجا هر ساعت یک قانون جدید وضع می شد. سپس به ما اطلاع دادند که قرار است تمام فرودگاه های امارات بسته شوند و باید هر چه سریع تر خارج می شدیم.

خوشبختانه داستان ما پایان خوبی داشت ولی خیلی ها را می شناسم که در دوبی گیر افتاده و از خانواده جدا شده اند. می دانم که همین امروز ۲۰۰ نفر در فرودگاه محبوس شده اند و راه بازگشت ندارند. شرایط دنیا به خاطر کرونا بغرنج شده و کنترل خیلی چیزها از دست مردم خارج شده است.»

بیشتر بخوانید:

حرکت فوق العاده باشگاه رئال مادرید در مبارزه با کرونا

تگ ها


لوتار ماتیوس فوتبال جهان فوتبال