فرار بزرگ؛ کدام تیم فاتح لیگ می‌شود؟

گزارش ویژه مدال از ۵ هفته پایانی لیگ برتر برای مدعیان قهرمانی....

گزارش ویژه مدال از ۵ هفته پایانی لیگ برتر برای مدعیان قهرمانی.

به گزارش خبرنگار مدال، در هفته های پایانی لیگ برتر فوتبال ایران رقابت به اوج حساسیت رسیده است و هر بازی برای تیم های بالای جدول که امتیازات نزدیکی به هم دارند سرنوشت ساز خواهد بود. در این گزارش نگاهی داریم به بازی های باقیمانده ۵ تیم بالای جدول تا پایان مسابقات.

دوفینال تا قهرمانی


ذوب آهن _ پرسپولیس
پرسپولیس _ سپاهان
تراکتورسازی _ پرسپولیس 
پرسپولیس _ ماشین سازی
پارس جم _ پرسپولیس
پرسپولیس با ۵۴ امتیاز در صدر جدول لیگ قرار گرفته و با ۵ امتیاز اختلاف تراکتور را پشت سر خود می بیند. شاگردان برانکو تا رسیدن به سومین قهرمانی پیاپی ۲ فینال خواهند داشت. فینال اول با سپاهان در ورزشگاه آزادی  و فینال دوم با تراکتور سازی در تبریز، این بازی های برای پرسپولیس حکم فینال و ۶ امتیازی خواهد بود چرا که با بردن این دو تیم فاصله امتیازی خود را با رقبا بیش از بیش کرده و از طرفی دو رقیب خود را از کورس قهرمانی دورتر خواهد کرد. البته قرمز پوشان قبل از این دو بازی حساس و سرنوشت ساز باید در اصفهان به مصاف شاگردان منصوریان بروند. ذوب آهنی که یکی از 4 باخت فصل قبل پرسپولیس را رقم زد. دو بازی پایانی پرسپولیس به نسبت ساده تر می باشد. پارس جنوبی و ماشین سازی خیالشان بابت سقوط نکردن راحت است.

 

فرار بزرگ؛ کدام تیم فاتح لیگ می‌شود؟

 

روز سرنوشت در یادگار


تراکتورسازی _ پیکان 
ذوب آهن _ تراکتورسازی
تراکتورسازی _ پرسپولیس 
پارس جم _ تراکتورسازی
تراکتورسازی _ فولاد
قرمزپوشان تبریز باشکست جنجالی برابر سپید رود اختلافشان با پرسپولیس بیشتر شد اما همچنان با ۵ اختلاف امتیاز مدافع عنوان قهرمانی را دنبال می کنند. تراکتورسازی یک دیدار فینال‌گونه در ورزشگاه یادگار با سرخ‌ها برگزار می‌کند و در صورت بردن پرسپولیس در تبریز به 2 امتیازی این تیم  خواهد رسید. البته در صورت از دست دادن امتیاز پرسپولیس. سایر بازی های تراکتور با تیم هایی خواهد بود که نه امید به قهرمانی دارند نه ترس از سقوط.

 

 

فرار بزرگ؛ کدام تیم فاتح لیگ می‌شود؟

 

خوش‌شانسی شفر
استقلال _ ماشین سازی 
پدیده _ استقلال
استقلال  _ استقلال ‌خوزستان
نفت ابادان _ استقلال 
استقلال _ سپیدرود
شاگردان شفر با بردن سپاهان با روحیه بالاتری برای هفته بیست و ششم آماده شده اند و البته منتظر لغزش تیم های بالای جدول. استقلال ساده‌ترین دیدارها را نسبت به باقی رقبا دارد اما با توجه به فاصله امتیازات باید منتظر گاف دادن شانس‌های دیگر قهرمانی بماند. استقلال با 47 امتیاز و با تفاضل گل بهتر نسبت به سپاهان در رده سوم جدول قرار دارد. استقلال در صورتی که بتواند همه بازی های پیش روی خود را ببرد باید منتظر دیدار رقبای خود در بالای جدول باشد. استقلال در این مسیر دو بازی سخت دارد یکی با پدیده که از مدعیان قهرمانی محسوب می شود و دیگری با سپید رود در آستانه سقوط.

 

 

فرار بزرگ؛ کدام تیم فاتح لیگ می‌شود؟

 

روزهای سخت امیرخان

سایپا _ سپاهان 
پرسپولیس _ سپاهان 
سپاهان _ ماشین سازی 
پدیده _ سپاهان 
سپاهان _ اس خوزستان
زرد پوشان اصفهان از ۵ بازی باقیمانده ۴ بازی سخت خواهند داشت. جدال با شاگردان سرسخت علی دایی. نبرد حساس و ۶ امتیازی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی. بازی با پدیده مدعی. ماشین سازی و استقلال خوزستان دو حریف دیگر سپاهان تا مسیر قهرمانی می باشد. سپاهان با 47 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال در رده چهارم قرار دارد.

 

فرار بزرگ؛ کدام تیم فاتح لیگ می‌شود؟

آیا پدیده لستر می‌شود؟

نساجی _ پدیده
پدیده _  استقلال
سایپا  _ پدیده
پدیده _  سپاهان
ماشین‌سازی _ پدیده
تیم پدیده شهر خودرو با 46 امتیاز در رده پنجم قرار دارد. شاگردان یحیی گل محمدی با اینکه ۸ اختلاف امتیاز با تیم صدر جدول دارند اما فاصله بسیار کمتری نسبت به ۳ تیم دیگر دارند و چشم انتظار بازی پرسپولیس و سایر رقبا هستند. بازی با استقلال و سپاهان برای پدیده بسیار سرنوشت ساز است.

 

فرار بزرگ؛ کدام تیم فاتح لیگ می‌شود؟