فرار لوکا مودریچ از محرومیت کمیته داوران اسپانیا

کارت قرمزی که لوکا مودریچ در بازی با سلتا دریافت کرد، ممکن بود با جریمه سه بازی محرومیت برای او همراه شود...

به گزارش مدال، لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال مادرید شنبه گذشته در جریان دیدار رئال با سلتاویگو به دلیل خطایی که روی دنیس سوارز بازیکن سلتا انجام داد توسط داور، بعد از بررسی صحنه با استفاده از VAR با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد.

 داور ابتدا خطای مودریچ روی دنیس سوارز را بدون اینکه او را جریمه کند، اعلام کرد و به سلتا یک ضربه ایستگاهی داد اما با اعتراض بازیکنان سلتا و نیز تذکر کمک داور ویدیویی به کنار زمین رفت و پس از بازبینی صحنه، مودریچ را با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج کرد. اتفاقی که عصبانیت رئالی‌ها را به دنبال داشت و برای ثانیه‌هایی به اعتراض پرداختند. این اخراج در شرایطی رقم خورد که کهکشانی ها 0-1 پیش بودند و البته در نهایت نیز سدی در راه پیروزی رئال نشد. 

طبق گزارش کارشناسان داوری، این کارت قرمز درست بود چرا که طبق قوانین جدید داوری، هر تکل از پشت روی تاندون آشیل پا باید با کارت قرمز مستقیم جریمه شود. این اولین اخراج مستقیم مودریچ در طول 16 سال فوتبال حرفه‌ای بود. او در این مدت تنها دو بار از زمین اخراج شده است.

چنین تکلی می‌تواند بین یک تا سه جلسه محرومیت برای بازیکن خاطی به همراه داشته باشد و رئالی‌ها بیم این را داشتند تا ستاره کروات با محرومیت طولانی مدت مواجه شود اما در نهایت اینطور نشد و امروز کمیته داوران اعلام کرد که مودریچ تنها یک بازی محروم خواهد بود. به این ترتیب او فقط بازی با وایادولید را از دست خواهد داد.

اخبار مرتبط:

تصمیم بحث‌برانگیز VAR برای اخراج مودریچ

تگ ها


فرار از محرومیت ستاره کروات فوتبال جهان کمیته داوران اسپانیا لوکا مودریچ رئال مادرید لالیگا فوتبال