فراز و فرودهای فرزاد حسین خانی در کرمان

انتخاب فرزاد حسین‌خانی به عنوان سرمربی مس بهانه‌ای برای مرور فراز و فرود‌های این چهره با تیم محبوبش شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کمتر بازیکنی در دنیای فوتبال پیدا می‌شود که در تمام عمر بازیکن بودنش تنها لباس یک تیم را بر تن کند. اما فرزاد حسین‌خانی جزو آن دسته اندک وفادارهای دنیای فوتبال محسوب می‌شود که تمام روزهای فوتبالی‌اش به مس کرمان گره خورد و انتخاب او به عنوان سرمربی این تیم بهانه‌ای برای مرور دوران پر فرار و نشیب حضور او در فوتبال است.

۱۳۸۱
اولین روزهای سال ۱۳۸۱ بود و هفته پایانی رقابت های لیگ دسته یک فوتبال کشور.مس برای بقا در رقابت ها با هدایت محمود یاوری فقید فقط پیروزی برابر برق تهران می خواست و درحالی که نتیجه در کرمان صفر صفر باقی مانده بود و با پیروزی نیروی زمینی در بازی همزمان در تهران، نتایج حکم به سقوط مس کرمان به لیگ دو می داد، یک پنالتی برای مس کرمان در دقیقه ۸۵ در ورزشگاه سلیمی کیا اعلام شد که هیچکس جرات زدن آن را پیدا نمی کرد. پسر ۱۸ ساله جسوری که به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفته بود می دانست برای بزرگ شدن باید کارهای بزرگ را در همین سن و سال انجام دهد. فرزاد حسین خانی که از سهمیه جوانان، پیراهن بزگسالان مس را در آن فصل می پوشید این پنالتی را گل کرد تا این نام یعنی فرزاد حسین خانی قصه طولانی و مشترک خود را با مس با این گل سرنوشت ساز آغاز کند.


۱۳۸۴
خیلی ها برای شکستن دوری طولانی مدت فوتبال کرمان از سطح اول فوتبال ایران تلاش کرده بودند اما این طلسم در سال ۱۳۸۴ و با بازی های مس در ورزشگاه کیانی شکست. همه کسانی که در آن فصل در مس کرمان بازی می کردند جزو یک نسل طلایی از تاریخ باشگاه شدند و چهره فرزاد حسین خانی نیز در میان آن ها کاملا به چشم می آمد.


۱۳۸۷
عباس محمدی کاپیتان مس کرمان سال قبل یعنی در فصل ۸۶ از مس کرمان جدا شده بود و به سپاهان رفته بود. علل الحساب بازوبند کاپیتانی مس در لیگ برتر می بایست بر بازوی حسین خانی برود اما اختلافات او و فرهاد کاظمی سبب شده بود که حسین خانی از ترکیب مس دور بماند اما در سال ۸۷ حسین خانی با بازوبند به ترکیب مس کرمان بازگشت و در همان هفته های اول لیگ برتر آن فصل با زدن گل به استقلال تهران در کرمان و پیروزی مس با همان گل نشان داد کاپیتانی خوش به قواره او نشسته است.


۱۳۸۸
یک نسل طلایی دیگر برای مس کرمان زمانی رقم خورد که این تیم در لیگ برتر فصل ۸۸ موفق شد با قرار گرفتن در رده سوم به جام باشگاه های آسیا صعود کند و در این نسل طلایی کاپیتان حسین خانی در راس همه نفرات به زمین می آمد.


۱۳۸۹
تصویر ابتدای بازی فرزاد حسین خانی در کنار محمد الدعایه در بازی تاریخی مس و الهلال در کرمان به عنوان کاپیتانان دو تیم یکی از قاب های ماندگار حضور مس در باشگاه های آسیا بود که با درخشش مس در این رقابت ها سبب شد که یکی از بهترین خاطرات نوستالوژی برای هواداران این تیم باشد.


۱۳۹۲
در حالی که یکی از ماندگارترین تصاویر برای مس کرمان و فرزاد حسین خانی می توانست بالا بردن کاپ جام حذفی در کرمان برروی دستان کاپیتان حسین خانی باشد اما مس در فینال حذفی به تراکتور باخت و در ادامه سقوط مس به لیگ یک یکی از تلخ ترین نقاط مشترک مس و حسین خانی شد.


۱۳۹۳
سقوط مس به لیگ یک آنقدر تلخ و تکان دهنده بود که تبعات بسیار تلخی مثل اولین جدایی مس و فرزاد را داشته باشد. هرچند حسین خانی در اوج فوتبال خود در آن زمان قطعا پیشنهادات خوبی داشت اما ترجیح داد برای رفع اختلافات خود و تیم صبر پیشه کند و در نهایت در نیم فصل مسابقات یا یک مصاحبه زمینه بازگشت حسین خانی به تیم فراهم شد. در همان سال یکی از تلخ ترین اتفاقات ممکن برای حسین خانی با پیراهن مس کرمان رخ داد و آن شکستن گونه فرزاد در یکی از بازی ها بود که حتی خطر نابینایی کامل برای او به دنبال داشت. در حالی که خیلی ها فصل را برای حسین خانی تمام شده می دانستند اما او با چهره ای پوشیده بر ماسک مخصوص بازهم برای مس به میدان رفت تا شمایل زورو بر چهره فرزاد در آن فصل دیدنی شود.


۱۳۹۵
بازهم یک اختلاف تلخ سبب شد که حسین خانی در نیم فصل آن سال از مس جدا شود اما این جدایی بازهم سبب نشد که رکورد پوشیدن پیراهن مس بر تن فرزاد شکسته شود و پیراهن تیم دیگری بر قامت او نرفت.


۱۳۹۶
در پنج هفته مانده به پایان رقابت های لیگ یک این سال بود که زمینه بازگشت حسین خانی به مس کرمان فراهم شد و قصه فرزاد و مس بازهم از سر گرفته شد. در همان سال از حسین خانی به عنوان نارنجی وفادار در باشگاه مس کرمان تقدیر شد.


۱۳۹۷
در روزهای زمستانی این سال تجربه ای جدید از همکاری مس و فرزاد پیش پای آن ها قرار گرفت.در حالی که فرزاد همچنان به عنوان بازیکن در ترکیب مس کرمان حضور داشت، مسئولیت فنی تیم نیز برای نزدیک به هشت بازی به او سپرده شد تا نقطه بسم الله مربیگری فرزاد بدین شکل نقش بخورد. در این سال آخرین بازی رسمی فرزاد با پیراهن مس کرمان در دیدار با بادران تهران رقم خورد و شماره هشت مس کرمان پس از قریب به ۱۷ سال در این فصل برای آخرین بار در زمین بازی بر تن فرزاد رفت.


۱۳۹۸
در حالی که قرار بود فرزاد سرمربیگری فصل بعد مس کرمان در لیگ یک را برعهده داشته باشد، تغییرات مدیریتی سبب شد که این اتفاق رخ ندهد و فرصتی برای فرزاد حسین خانی فراهم شود تا این بار در خارج از زمین بالاترین مدارک مربیگری را در کلاس های ای اف سی پشت سر بگذراند.


۱۳۹۹
 این بار فرزاد حسین خانی در قامت سرمربیگری به طور رسمی هدایت تیم مس نوین در رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال کشور  را عهده دار شد تا فرزاد قصه ما در جایی جدید داستانش را با مس ادامه دهد و اتفاقا به یکی از جذاب ترین شکل های ممکن نیز قلم این قصه را روی کاغذ بیاورد. مس نوین با هدایت فرزاد حسین خانی بسیار خوب نتیجه گرفت و حسین خانی در اولین تجربه مربیگری خود، این تیم را تا هفته های پایانی در کورس صعود قرار داد تا نشان دهد مثل همان ۱۸ سالگی که برای بازی، انجام کارهای بزرگ برای خود در سر داشت، در مربیگری نیز اهداف بزرگ را با تلاشش در ذهن دارد.


۱۴۰۰
در آخرین سال قرن اولین مربیگری مس کرمان بر عهده فرزاد حسین خانی گذاشته شده است تا قصه فرزاد و مس کرمان یک نقطه عطف بزرگ دیگر در دل خود داشته باشد. صعود به لیگ برتر با هدایت حسین خانی‌ می‌تواند زیباترین بخش داستان ادامه دار فرزاد و مس باشد.

سعید قرایی

تگ ها


دسته یک فرزاد حسین خانی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال