فرامرزیان: دخالتی در پرداخت قرارداد ویلموتس نداشتیم

معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش گفت: اینکه فدراسیون فوتبال به ویلموتس یا کسی دیگر پول داده، از برنامه‌های فدراسیون است و ما دخالتی در این امور نمی‌کنیم....

به گزارش مدال، ژاله فرامرزیان معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا همه فدراسیون‌ها حساب ارزی را باز کرده اند و شما چه مبلغ بودجه به فدراسیون‌ها پرداخت کرده اید گفت: همه فدراسیون ها در بانک مرکزی حساب دارند ما ۴۰ تا ۵۸ درصد به فدراسیون‌ها پرداخت کردیم متوسط پرداختی ما ۵۱ درصد است، امیدواریم منابع کشور مثل ه۷-۸ ماه اول باشد تا طبق توافقنامه اعتبارات را پرداخت کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا شما به فدراسیون فوتبال هم پرداختی داشتید تا بتوانند بخشی از قرارداد ویلموتس را پرداخت کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال الزامات قانونی را رعایت نکرده بود پرداختی ما به این فدراسیون با تاخیر بوده البته ما ۴۰ درصد از اعتبارات را به فوتبال پرداخت کردیم، امیدواریم آنها الزامات رعایت کنند. اینکه آنها به ویلموتس یا کسی دیگر پول داده اند، از برنامه‌های فدراسیون است و ما دخالتی در این امور نمی‌کنیم. کمک ها هم بر اساس نیازها پرداخت شده است.

معاون وزیر ورزش درباره بدهی مالیاتی فدراسیون‌های ورزشی خاطرنشان کرد: بخشی از بدهی ها مربوط به بدهی تکلیفی است که باید پرداخت شود. ما در این خصوص با سازمان مالیاتی هم جلسه داشتیم، اما در خصوص بدهی عملکرد چون فدراسیون ها معاف از مالیات هستند با امور سازمان مالیاتی و وزارت اقتصاد جلساتی داشتیم. شکایتی کرده ایم که پیگیر این موضوع هستیم تا بخشودگی ها صورت بگیرد. چون منابع فدراسیون‌ها از دولت است در شرایط کنونی پرداخت بدهی ممکن نیست. ما به دنبال حل مشکل هستیم و امیدواریم رای ۲۵۱ مکرر هم به نفع ما باشد.

فرامرزیان در پاسخ به سوال خبرنگاری که در خصوص تغییرات در مجموعه های ورزشی کشور مثل انقلاب رخ یادآور شد: شرکت توسعه مستقل است و هیئت مدیره طبق اساسنامه کار می کند، در خصوص عملیات اجرایی در اساسنامه چیزی پیشنهاد نشده است ما هم در موقعیت مسئولیت نیستیم تا پاسخگو باشیم. ما هم‌می دانیم حجم تغییر مدیریت می تواند آسیب بزند.

فرامرزیان درباره پرداخت حقوق به ورزشکارانی که سهمیه المپیک گرفتند، گفت: بر اساس توافق و لیستی که با فدراسیون ها داریم این حقوق پرداخت می شود. ما و کمیته ملی المپیک به صورت مشترک این حقوق را پرداخت می‌کنیم، جدول را هم خواسته‌ایم تا پرداخت صورت بگیرد. فردا در جلسه ستاد بازی‌های المپیک لیست مشخص و قطعی می‌شود. در خصوص پاداش به ورزشکاران انفرادی و تیمی دستورالعمل‌هایی آمده که فردا در این خصوص صحبت می‌کنیم.

معاون وزیر ورزش درباره پیش‌نویس آیین‌نامه پاداش به مدال آوران، خاطرنشان کرد: پیش نویس انجام شده اما نیاز به اصلاحات دارد. قبل از المپیک می‌توانیم این آیین نامه را داشته باشیم تا بر اساس آن پاداش پرداخت شود.

تگ ها


قرارداد ویلموتس فرامرزیان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال