فردا؛ حضوری دوباره یا هوایی تازه؟

دوره چهار ساله ریاست خسرو قمری در فدراسیون دوچرخه‌سواری فردا (شنبه) به پایان می‌رسد؛ اتفاقی که برای دومین بار پیاپی رخ می‌دهد....

به گزارش "ورزش سه" به نقل از خبرنگار تسنیم، دوره ریاست خسرو قمری در فدراسیون دوچرخه‌سواری فردا (شنبه ۶ دی ماه) در حالی به پایان می‌رسد که وی نزدیک به ۸.۵ سال یعنی دو دوره پیاپی این پست را در اختیار داشت.

دوچرخه‌سواری در دوره دوم ریاست قمری که حضورش در انتخابات بعدی را منوط به اما و اگر کرده، فراز و نشیب‌هایی به خود دید. خداحافظی شماری از رکابزنان باسابقه منجر به رقم خوردن نتایجی نامطلوب در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به عنوان یکی از رویدادهای مهم برای فدراسیون شد که این اتفاق، انتقادهای زیادی را به دنبال داشت. رکابزنان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ خوش درخشیده بودند، اما این شرایط در جاکارتا رخ نداد. هر چند در این باره مسئولان فدراسیون توجیهات خود را داشتند. دو عنوان چهارمی توسط فراز شکری و فرانک پرتوآذر، بهترین نتایج رکابزنان اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ بود.

طبق ادعای مسئولان فدراسیون، «فاصله گرفتن از سطح اول آسیا به واسطه گران شدن قیمت ارز و ناتوانی باشگاه‌ها در اعزام به مسابقات برون‌مرزی»، یکی دیگر از اتفاقات مهم در چند سال گذشته بود. این موضوع تاثیر منفی زیادی روی دوچرخه‌سواری گذاشت.

در این میان باید به درخشش بانوان رکابزن در مسابقات قهرمانی آسیا و مدال‌آوری پس از سال‌ها در این بخش و همچنین کسب افتخاراتی در بخش کوهستان اشاره کرد که تا حدودی باعث فروکش کردن انتقادات از فدراسیون شد. با این وجود، انتظارات از دوچرخه‌سواری در چهار سال گذشته و با توجه به تداوم ریاست قمری و البته با نگاهی به موفقیت‌های قبلی، بسیار بالا بود. هرچند گران شدن قیمت دوچرخه و لوازم مرتبط با آن از جمله دلایل افت این رشته شمرده می‌شود.

به هر حال دوره ریاست خسرو قمری فردا به پایان می‌رسد و به زودی سرپرستی برای فدراسیون دوچرخه‌سواری از سوی وزارت ورزش و جوانان منصوب خواهد شد. قمری در آخرین مصاحبه‌اش درباره احتمال حضور در انتخابات گفت: «از من خیلی سوال می‌کنند که دوره بعدی در فدراسیون خواهم بود یا نه. احساس می‌کنم عضو خانواده دوچرخه‌سواری هستم و قلبم برای این رشته می‌تپد. الان نیاز دارم که ببینم چه کسانی در مجمع شرکت می‌کنند. اگر افرادی ضعیف‌تر از من باشند، وارد می‌شوم. من کارمند وزارت ورزش هستم و هشت دی ماه هم آخرین روز کاری من در فدراسیون هستم. برای حضور در انتخابات باید شرایط را بررسی کنم و سپس تصمیم بگیرم.»

اگر قمری در انتخابات شرکت کند و بتواند برای سومین دوره پیاپی رأی اعتماد اعضای مجمع را به خود اختصاص دهد، کار سختی پیش‌رو دارد؛ چرا که این بار برای عدم موفقیت هیچ بهانه‌ای پذیرفتنی نخواهد بود و او ملزم به رساندن دوچرخه‌سواری به جایگاهی بالاتر است. باید دید او بار دیگر روی صندلی ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری می‌نشیند یا این فدراسیون هوایی تازه را به خود خواهد دید.

تگ ها


دوچرخه سواری