فردیناند: رونالدوی خوش‌تیپ؟ جوک نگویید!

ریو فردیناند در جدیترین مصاحبه‌اش با اسپرت بایبل به سوالات جذابی پاسخ داده است....

به گزارش مدال، ریو فردیناند مدافع سابق منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس گفت‌وگوی متفاوتی با «اسپرت بایبل» انجام داده و در آن درباره مربیان و همبازی‌های قدیمی اش حرف زده است. او البته به سلایق انفرادی اش هم در بخشی از مصاحبه گریز زده است. در زیر خلاصه‌ای از این گفت‌وگوی متفاوت را از نظر می‌گذرانید. 

بهترین هافبک بازیساز؛ اسکولز، جرارد یا لمپارد؟
ترجیح می‌دهم از هر سه نفر چیزی را انتخاب کنم. فرانک شخصیت بسیار قوی‌ای داشت. وقتی جوان بود سرش داد می‌زدیم و می‌گفتیم «فراموش نکن به خاطر دایی‌ات که مربی است داری در تیم بازی می‌کنی، نه چیز دیگری». ولی من، من بازیکنان زیادی ندیده‌ام که مثل فرانک سختکوش باشند و به شدت تمرین و تلاش کنند. استیوی هم هر وقت که تیم به او نیاز داشت، حاضر بود. او می‌توانست حمله کند، دفاع کند، شوت بزند، پاس بدهد... اسکولزی هم هرکاری که الان به ذهن‌تان می‌رسد را بلد بود. او هافبک وسطی بود که می‌توانست تبدیل به رهبر ارکستر شود. بازیکنان کمی پیدا می‌شوند که چنین ویژگی‌ای داشته باشند.

خرید بعدی یونایتد کیست: هری کین یا جیدون سانچو؟
به من باشد هر دو تا را می‌خرم. منچستریونایتد پول دارد. هری کین می‌تواند در هر تورنمنت و جامی که باشد گل بزند. جیدون سانچو هم جوان، سرحال و نترس است. او به آلمان رفته و آنقدر سخت کار کرده و خوب خودش را نشان داده که می‌خواهند هنوز همان جا در آلمان بماند. از لحاظ جسمانی که به نظر می‌رسد آماده بازی در لیگ برتر است و حالا دارد چیز‌های جدیدی درباره شیوه‌های مختلف تاکتیکی می‌آموزد. هر تیم گردن کلفتی در اروپا الان می‌خواهد جیدون را در ترکیبش داشته باشد.

برای کدام تیم بازی می‌کردی؛ لیورپول یا منچسترسیتی؟
بهتر است این سؤال را حذف کنید، چون جوابی ندارم.

کدام مربی را انتخاب می‌کنی؛ هری ردنپ یا سرالکس فرگوسن؟
سرالکس فرگوسن. او بلد بود از لحاظ روانی چطور باید با بازیکنانش کار کند. می‌دانست کی باید آن‌ها را راحت بگذارد، کی سرشان داد بزند و کی آن‌ها را بغل کند. هری ردنپ هم به شما به عنوان بازیکن آنقدر اعتماد به نفس می‌داد که حتی می‌توانستید مرتکب اشتباه در بازی شوید ولی غالباً همان اشتباه دیگر تکرار نمی‌شد.

کدام یک جنگنده‌تر بودند؛ روی کین یا نمانیا ویدیچ؟
ویدیچ. کافی است به دماغش نگاه کنید تا به همه چیز پی ببرید. شما می‌دانستید که ویدیچ به سمت هر توپی می‌رود و هرکاری می‌کند تا مانع از گل شدنش شود.

نظرت درباره مدل مو‌های قدیمی‌ات چیست؛ مدل بافتنی یا بلوند؟
آن روز‌ها هر دوتایش مد بود. وقتی با منچستریونایتد قرارداد بستم موهایم را بلوند کرده بودم. مردم به خاطر آن مدل و البته کت و شلوارم حسابی دستم انداختند ولی خودم احساس خوبی داشتم.

کدام شهر را انتخاب می‌کنی؛ لندن یا منچستر؟
لندن. من پسر لندن و بزرگ شده این شهر هستم پس آن را هرگز با جای دیگری عوض نمی‌کنم.

کدام‌شان خدای فوتبال هستند؛ لیونل مسی یا کریستیانو رونالدو؟
نباید انتخاب کنیم. موهبتی نصیب‌مان شده که در عصر این دو نفر زندگی می‌کنیم. مسی همه جای زمین حضور دارد. درست در لحظه‌ای که فکر می‌کنید با او من تو من شده و مراقبش هستید یکدفعه... بازیکنی را دریبل می‌کند و ببننگگ، گل! رونالدو هم تو را با خودش به فضای خالی‌ای از زمین می‌کشاند و بعد یکدفعه مهیای گل زدن می‌شود. او مرگبار است.

سشوار (اشاره به فریاد‌های بلند) کدام یکی قوی‌تر بود؛ سرالکس فرگوسن یا روی کین؟
سرالکس فرگوسن. داد می‌کشد تا بنفش شود ولی الکی دادوبیداد نمی‌کرد و حق داشت. بعضی وقت‌ها سرمن داد می‌زد که باید مراقب فلانی باشم و بعضی وقت‌ها هم سر وین رونی داد می‌زد که در یارگیری درست عمل کند. حق با او بود. پشت این دیوانگی یک روش خوابیده بود.

خوشحالی پس از گل خودت که به دانمارک در سال ۲۰۰۲ زدی یا خوشحالی رباتیک پیتر کراوچ که سال ۲۰۰۶ به جامائیکا زد؟
این عنوان را باید به کراوچ بدهم. او مثل یک تخته چوب بود ولی وقتی شما با ۲ متر قد به خودتان اجازه می‌دهید چنین ادا‌هایی دربیاورید، شایسته تعریف و تمجید هستید.

کدام یک تکنیکی‌تر هستند؛ جو کول یا کریستیانو رونالدو؟
وقتی جو کول بچه بود، هرگز کسی را به خوش تکنیکی او ندیده بودم. تو حاضر می‌شدی پول بدهی و بروی تمریناتش را نگاه کنم ولی من کریس رونالدو را انتخاب می‌کنم. او برادران نویل را جوری دریبل می‌کرد انگار بچه مدرسه‌ای هستند. ویران‌شان کرده بود.

ترجیح می‌دهی برای یک تفریح شبانه کدام یک را با خود ببری؛ گری نویل یا فیل نویل؟
گری، چون فیل اهل نوشیدنی نیست ولی هر دو تایشان آدم‌های نچسبی هستند.

کدام یک نماد خوشتیپی هستند؛ دیوید بکام یا کریستیانو رونالدو؟
کجای کریستیانو نماد خوشتیپی است؟ (پوزخند می‌زند) جوک نگویید. اوکی. ما کریس را به خاطر لباس‌هایی که می‌پوشید در منچستریونایتد دست می‌انداختیم. بعداً، رفته رفته بهتر شد... قطعاً چندتا از عکس‌های من را دیده و آن‌ها را کپی کرده است. بکام آدم خوشتیپی است، نه؟ او همیشه کسی بوده که با لباس‌هایش متمایز نشان داده است.

کدام نوع از رقص را انتخاب می‌کنی: باله یا رقص خیابانی؟
باله. خیلی سخت‌تر از چیزی است که مردم تصورش می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

ادعای عجیب کاپیتان یووه؛ توپ طلا را از رونالدو دزدیدند

تگ ها


ریو فردیناند کریستیانو رونالدو منچستر یونایتد یوونتوس لیگ برتر سری آ فوتبال