فرشید اسماعیلی: حق ما قهرمانی است

هافبک استقلال می‌گوید ما یک فوتبال تهاجمی و زیبا بازی می‌کنیم و فکر می‌کنم حق تیمی که این سبک بازی می‌کند قهرمانی است....

هافبک استقلال می‌گوید ما یک فوتبال تهاجمی و زیبا بازی می‌کنیم و فکر می‌کنم حق تیمی که این سبک بازی می‌کند قهرمانی است.

به گزارش مدال، فرشید اسماعیلی در بازی با ذوب آهن هم یکی از موثرترین بازیکنان استقلال بود با گلی که در دقیقه ۶ زد باعث شد استرس از روی تیمش برداشته شود و این تیم توانست در ادامه راه به پیروزی پرگلی برسد. البته او خودش می‌گوید از دادن پاس گل بیشتر از گلزنی لذت می‌برد.

اسماعیلی صحبت‌های جذابی در مورد بازی با ذوب آهن انجام داد که در ادامه آن را می‌خوانید:


۲۵ سالگی خودت را با گل شروع کردی. برای گلزنی در این بازی از قبل برنامه داشتی یا نه؟
به هرحاال وقتی در روند تهاجمی و گلزنی تیمت موثر هستی خیلی لذت بخش است و حالا دیگر در روز تولدت هم باشد که چه بهتر. البته این را هم بگویم که ۱۸ سالگی و ۳۰ سالگی فرقی ندارد و همه دوست دارند موفق باشند و خدا را شکر در این بازی هم توانستم در روند تهاجمی تیمم موثر باشم.

 

تو پیش از بازی خوش و بش گرمی با علیرضا منصوریان کردی، با توجه به اینکه او برای اولین بار تو را به عنوان بازیکن ثابت استقلال آورد، چقدر انگیزه داشتی نمایش خوبی جلوی سرمربیسابقت داشته باشی؟
علی آقا یک سال و نیم سرمربی من بود و شاید کسی بود که بیشتر به من اعتماد کرد و توانستم در تیم او در ترکیب ثابت بازی کنم. صد در صد خیلی انگیزه داشتم بتوانم برابر تیم او در ترکیب ثابت بازی کنم. البته والقعیت این است که ما به ۳ امتیاز این بازی نیاز مبرم داشتیم و می‌خواستیم ببریم تا شرایط مان را در جدول رده بندی بهتر کنیم و خدا را شکر در این بازی نمایش خوبی هم داشتیم.


خیلی‌ها می‌گویند تو گلزنی را اندازه پاس گل دادن دوست نداری. این حرف درست است؟
بله بازیکنان تیم درست می‌گویند (با خنده). شاید خیلی از بازیکنان از گلزنی بیشتر خوشحال بشوند ولی من پاس گل دادن را بیشتر دوست دارم. سبک بازی من طوری است که وقتی پاس گل می‌دهم بیشتر خوشحال می‌شوم.

 

چرا هروقت گل می زنی زیاد شادی نمی‌کنی؟
این سبک خوشحالی من است که از قبل هم آن را اجرا کرده ام. کلاً بازیکنی نیستم که وقتی گلمی زنم خیلی هیجان زده شوم.


قبول داری شکست برابر تراکتورسازی یک نتیجه خیلی ضعیف در راه رسیدن به صدر جدول بود؟
بله قبول دارم چون آن بازی ۶ امتیازی بود و ما اصلاً نباید شکست می‌خوردیم. قبول دارم روز خوب ما نبود ولی شما هم فراموش نکنید که تراکتورسازی هم فقط یک موقعیت داشت که به گل رسید. البته این را بگویم که تیم‌ها در نیم فصل دوم زیاد موقعیت از دست می‌دهند و ما می‌توانیم اختلاف امتیاز را جبران کنیم.


اگر بخواهی صادقانه بگویی، برای استقلال شانس قهرمانی قائل هستی؟
من مدتی پیش در یکی از مصاحبه‌های قبلی ام گفتم که پرسپولیس در لیگ پانزدهم ۱۲ امتیاز اختلاف را با استقلال جبران کرد، حالا که ما ۴ امتیاز با صدر جدول فاصله داریم و این اختلاف زیادی نیست. حالا درست است که سپاهان یک بازی کمتر از ما دارد ولی این اختلافی نیست که ما نتوانیم آن را جبران کنیم و بعد از چند سال بتوانیم هواداران مان را خوشحال کنیم.

 

محمد خرمگاه مربی ذوب آهن بعد از بازی گفت استقلال بهترین تیم تهاجمی ایران است، فکر می‌کنی استحقاق تیمی که سبک تهاجمی دارد قهرمانی است؟
شک نکنید حق تیمی که این سبک بازی می‌کند قهرمانی است. البته من فکر می‌کنم ما هنوز جا داریم که خیلی بهتر شویم چون بازیکنان جدید هنوز به طور صد در صد با تیم هماهنگ نشدهاند. ما یک فوتبال تهاجمی و زیبا بازی می‌کنیم و فکر می‌کنم حق تیمی که این سبک بازی می‌کند قهرمانی است.


کلاً تو با بازیکنان خارجی که به استقلال می آیند زود ارتباط برقرار می‌کنی و با آنها هماهنگ می‌شوی.
این درست است و من همیشه با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارم. البته این را بگویم کلاً هماهنگ شدن با بازیکنان فانتری کار ساده ای است و من اگر با آنها در محلات هم بازی کنم راحت هماهنگ می‌شوم. با طارق همام هم زود هماهنگ شدم و فصل قبل هم با داریوش شجاعیان همین شرایط را داشتم.

 

و صحبت پایانی...
از هواداران استقلال تشکر می‌کنم که در این سرما ما را حمایت می‌کنند و امیدوارم در پایان فصل در کنار آنها جشنی بزرگ برپا کنیم. این را هم بگویم که همین ذوب آهن یقیه خیلی از تیم‌ها را می‌گیرد و من امیدورام علی آقا در ادامه راه موفق باشد.