فرشید اسماعیلی: رقابت برای یک بازیکن مفید است

فرشید اسماعیلی بی تردید ستاره استقلال در بازی با تراکتورسازی بود چراکه هم گل زد و هم موفق شد پاس گل سوم تیمش را به زیبایی هرچه تمام تر ارسال کند ......

 فرشید اسماعیلی بی تردید ستاره استقلال در بازی با تراکتورسازی بود چراکه هم گل زد و هم موفق شد پاس گل سوم تیمش را به زیبایی هرچه تمام تر ارسال کند.

فرشید اسماعیلی گفت و گوی جذابی با ورزش سه انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

 خودت قبول داری که همه هواداران از تو انتظار دارند در هر بازی گل بزنی یا پاس گل بدهی؟

خب این طبیعی است چون من در استقلال بازی می کنم. در دو بازی اول  آنقدر هم بد نبودم، در بازی اول بهتر بودم اما در بازی  بازی با ذوب آهن  وظیفه  من نسبت به بازی اول فرق می کرد و دفاعی تر بازی می کردیم و باید من به عقب می رفتم و توپ می گرفتم. کلا شرایط من در این چند ساله خوب پیش رفته است و همه دوست دارند من در هر بازی در گلزنی موثر باشم.

خیلی ها می گویند اسماعیلی هر وقت رقیبی در ترکیبی برایش پیدا می شود نمایشش بهتر می شود. این را خودت قبول داری؟

همیشه هینطوری است و رقابت برای یک بازیکن مفید است. من سعی  کردم هر موقع بازی می کنم بهتری بازی ام را  انجام بدهم. این را هم بگویم من در استقلال بازی می کنم و در این تیم هر هفته باید بهترین باشی و نمی شود یک بازی خوب باشی و یک بازی خوب بازی نکنی.

قبول نداری حضور نویمایر باعث درخشش تو در بازی شب گذشته شد؟

نه واقعا من به این مسائل را قبول ندارم. کلا سعی می کنم در هر بازی بهترین نمایش را داشته باشم و خوشحالم که هواداران استقلال از عملکرد من راضی هستند.

پاس پشت پای تو در صحنه گل دوم شبیه پاسی بود که ماتئوس در بازی با اسپانیا به رودی فولر داد. این صحنه را دیده بودی؟

 نه من این صحنه را ندیده بودم و خوشحالم با چنین بازیکن بزرگی مقایسه می شوم.

بعد از این صحنه خیلی ادعا کردند تو پاست را شانسی دادی و اصلا پشت سرت را نگاه نکردی. این موضوع را تایید می کنی؟

اصلا چنین چیزی نیست. در این صحنه نمی گویم دقیق مرتضی را  دیدم ولی زیر چشمی دیدم بازیکن خودی پشتم هست . هیچ کس نمی آید شانسی پاس بدهد چون اگر به سمت دروازه ضربه می زدم حداقل یک کرنر می گرفتم، پس دلیلی نداشت شانسی پاس رو به عقب شانسی بدهم.

به نظر تبریزی هم خیلی زود با تیم هماهنگ شده است. این موضوع را قبول داری؟

مرتضی بازیکن خوبی است و خوب خودش را در موقعیت قرار می دهد. هافبک ها دنبال این هستند که یک حرکت از مهاجم ببینند و خدا را شکر مرتضی خوب در فضا حرکت می کند.

فکر می کنی وقت آن رسیده است که امسال آقای پاس گل لیگ شوی؟

صد در صد به این موضوع فکر می کنم ولی سعی می کنم برای استقلال مفید باشم. در طول بازی فقط به فرشید اسماعیلی فکر نمی کنم. دوست ندارم  خودم موفق باشم ولی تیم نتیجه نگیرد.

خیلی ها اعتقاد دارند درخشش تو در میانه زمین باعث شد شجاعی و دژاگه به چشم نیایند. این موضوع را تایید می کنی؟

من این را قبول دارم که شب گذشته شب خوب هافبک های وسط استقلال بود، هم من، هم  فرشید و هم علی کریمی خوب بازی کردیم و به راحتی هم را در زمین پیدا می کردیم. البته شب گذشته واقعا همه بچه ها سرحال بودند و ما یک هفته خوب تراکتورسازی را آنالیز کرده بودیم و می دانستیم آنها 2-5-3 بازی می کند . بازیکنان خوب بازی کردند و گرنه همه می دانند بازیکنانی مثل شجاعی و دژاگه چه بازیکنان مهم و بزرگی هستند.

مهمترین هدف تو برای فصل جدید چیست؟

 این در دل خودم است و انشاالله بعدا حرف می زنم. مطمئنا هر فوتبالیست هدف دارد و من هم ترجیح می دم فعلا در این باره صحبت نکنم.

دوست داری در ادامه راه استقلال آقای پاس گل لیگ قهرمانان آسیا شوی؟

صد در صد هرکسی دوست دارد به این موفقیت بزرگ برسد و آقای پاس گل آسیا شود. قبلا هم گفتم موفقیت استقلال برایم مهم است  و دوست ندارم برای خودم بازی می کنم. دوست دارم آقای پاس گل آسیا شوم چون این موفقیت هم برای خودم خوب است و هم برای استقلال.

تو فصل قبل مهمترین نقش را در گل های آسیایی تیام داشتی. امسال فکر می کنی بیشترین پاس گل هایت را به کدام بازیکن می دهی؟

فعلا که هفته سوم است ولی با روح الله باقری و مرتضی زیاد حرف می زنم، مرتضی با اینکه تازه به تیم اضافه شده خوب بازی می کند. هدفم این است تا می شود برای آنها موقعیت گل درست کنم تا آنها بیشترین تعداد گل را بزنند.  

فکر می کنی استقلال امسال می تواند قهرمان شود؟

دقیقا از اول شروع تمرینات هدف همین بوده است که از همان ابتدا بهترین عملکرد را داشته باشیم و همه بازی ها را ببریم.  دو سال قبل برای ما تجربه شد و ما در نیم فصل دوم خوب کار کریم و ولی دیر شده بود چون امتیازهای اول فصل را از دست داده بودیم.

بعد از گل به خاطر اینکه پادوانی در کنار زمین نبود ناراحت بودی. درست است؟

من اول بازی  نمی دانستم پادو کنار نیمکت است. وسط نیمه فردی به من گفت حواست باشد که پادوانی کنار نیمکت است و گل زدی سمت او برو. وقتی گل زدم می خواستم تقدیم پادوانی کنم و وقتی دیدم نیست ناراحت شدم و این گل دیگر هیچ لذتی نداشت. یکی از بچه ها به شوخی گفت طوری  گفتی ای بابا فکر کردیم آفساید شده است. واقعا باید بیشتر از این مسئولان حواسشان باشد چون پادو جانش را برای استقلال گذشته است. باید تا آخر عمر بیمه اش کنند و همه هزینه های او را پرداخت کنند.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال