فرصت انتقام مجیدی ۲۴سال بعد و در روز ۲۴تیر

داربی پایتخت برای خیلی ها روز جبران است ، روزی که می توان خاطران تلخ گذشته را جبران کرد...

به گزارش "ورزش سه "،انگاری فوتبال را ساخته اند برای جبران ، پای صحبت تک تک بزرگان این رشته که بشینی بهترین خاطرات آن ها به روز جبران و یا انتقام برمی گردد، روزی که آنها در کنار بازیکنان دیگر تیم، یک روز خاص را برای هوادارها و تاریخ باشگاه و یا تیم ملی کشورشان رقم زدند و به آن تا ابد افتخار می کنند.


نبرد استقلال و پرسپولیس که به داربی بزرگ آسیا معروف است از این روزها کم ندیده است . رفتن شاهرخ بیانی به پرسپولیس  و زدن دو گل به استقلال در داربی ۲۵خرداد سال ۱۳۶۵، حضور مهدی هاشمی نسب در استقلال و گل معروف او در داربی معروف ۹دیماه سال ۱۳۷۸، رفتن علیرضا نیکبخت به پرسپولیس و گل او در دقیقه ۱۲ به استقلال و یا پاسخ همان گل توسط علیزاده که از پرسپولیس به استقلال آمده بود در داربی ۱۰فرودین سال ۱۳۸۶. این ها گوشه ای از روزهایی است که برای بازیکنان روز خاص می باشد و آن روز تا ابد در ذهن و خاطره آنها باقی خواهد ماند.


داربی پیش رو  هم همانند داربی های دیگر برای سرمربی استقلال روز خاصی است . فرهاد مجیدی سرمربی این روزهای استقلال ۲۴سال قبل و در سال ۷۶به استقلال ناصر حجازی پیوست و بازی اولش را در آن سال و در روز ۲۰تیر برابر پرسپولیس برگزار کرد.آن دیدار که دیدار آخر لیگ قبلی و قبل از افتتاحیه لیگ جدید ایران و روز خداحافظی فرشاد پیوس بود با سه گل به سود پرسپولیس به پایان رسید. فرهاد مجیدی بازیکن تازه جدب شده آن روزهای استقلال  در اواسط  بازی با امین راستی تعویض شد و پرسپولیس در روز خوبش موفق شد استقلال را با گلهای ادموند بزیک ، مهدی مهدوی کیا و بهنام طاهر زاده شکست دهد و مجیدی شروع خوبی را با استقلال تجربه نکند.


از آن بازی ۲۴سال گذشته است و مجیدی ۲۱ساله حالا با ۴۵سال سن سرمربی استقلال شده است و باید تیمش را به مصاف تیم پرسپولیس در رقابت های جام حذفی بفرستد.نبردی بسیار مهم برای مجیدی و  تیمش برای جبران شکست در رقابت های لیگ و شاید هم جبران آن شکست تلخ در گرمای کشنده تیرماه سال ۱۳۷۶.


مجیدی که در بازگشت سه باره اش به استقلال ، این بار با پرداخت های متوالی پاداش از خرانه شخصی  به بازیکنانش، به تنهایی شرایط را برای ادامه فصل تیمش مهیا می کند ، برای این بازی سرشار از انگیزه است . او برای جبران باخت آخر در لیگ و اثبات خودش به تیم مدیریتی باشگاه و برای جبران آن باخت بد در تیرماه ۷۶ سرشار از انگیزه های شخصی است .

سرمربی که سکان رهبری استقلال را با حضور چندین نفر آغاز کرده بود . این روزها در کنار خود تنها صالح مصطفوی را دارد، یکی از جنس خودش و طرفدار استقلال، او که بهتر از هر کسی می داند ماندن در این روزهای استقلال تنها کار عاشقان این تیم است ، سخنی درباره جدا شدن های متوالی دستیارانش نزده است. برای او هیچ چیز مهمتر از هواداران استقلال نیست و این را بارها در کنفرانس های مطبوعاتی فریاد زده است .

مجیدی این روزها مانند روانشناسان بزرگ فکر می کند و آن را پیاده می کند.برای رسیدن به هدفش همه کار می کند ، از جیب شخصی پاداش می دهد، حرف دل هوادارها و بازیکنان را می زند، هیئت مدیره باشگاه را به چالش می کشد تا تیمش انگیزه اش را از دست ندهد و شاگردانشان شادابی خودشان را در زمین مسابقه حفظ کنند.


داستان استقلال و مجیدی مثل روزهای سرمربیگری ناصر حجازی در استقلال شده است . روزهایی که حجازی از فدراسیون و باشگاه گله داشت و تک و تنها به جنگ همه می رفت . مجیدی که در بازگشت دوباره اش ، خیل عظیم هواداران را پشت خود می بیند ، برای روز ۲۴تیر ماه از همه مردم ایران پرانگیزه تر است . برد استقلال در این بازی برای مجیدی جبران بزرگی خواهد بود ، برای تمام روزهایی که استقلالی ها از او گله دارند، روزهایی که به او دل بستند و او برای آنها در تیم نماند.روزهایی که خیلی راحت به خاطر بعضی بی تدبیری ها لیگ و جام حذفی را از دست دادند.

محمدرضا تقی خانی

تگ ها


پرسپولیس تهران فرهاد مجیدی استقلال تهران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال