فرصت بزرگ استقلال برای پس‌گرفتن رده سوم

استقلال در صورت کسب امتیاز مقابل صنعت نفت آبادان باردیگر رتبه سوم جدول را مال خود می‌کند....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال بعد از برد مقابل ذوب‌آهن در جام حذفی حالا از نظر روحی در شرایط مناسبی قرار گرفته و امیدوار است در آخرین مسابقه قبل از تعطیلات لیگ هم به پیروزی برسد.


آبی‌های پایتخت دوشنبه شب در چارچوب دیدار معوقه خود که قبل از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا لغو شد، در آبادان به مصاف صنعت نفت خواهند رفت. این مسابقه در گرمای شدید آبادان برگزار می‌شود و مشخص است که استقلالی‌ها کار سختی خواهند داشت.


استقلال اما یک فرصت بزرگ را به دست آورده تا بار دیگر به صدرجدول نزدیک تر شود. آبی های پایتخت که دو بازی معوقه دارند، اولی را روز دوشنبه مقابل نفت آبادان انجام می‌دهند و درصورتی که از این بازی امتیاز بگیرند بار دیگر رتبه سوم جدول را پس خواهند گرفت.


استقلال هم اکنون ۳۵ امتیازی است و گل‌گهر سیرجان و آلومینیوم اراک با ۳۶ امتیاز بالاتر از آنها ایستاده‌اند. از طرفی اگر استقلال مقابل نفت آبادان پیروز شود، جمع امتیازاتش به ۳۸ می‌رسد و با اقتدار به رتبه سوم برمی‌گردد.آبی ها در صورت تساوی مقابل نفت هم رتبه سوم را به دست می‌آورند.


اگرچه استقلال در صورت تساوی با نفت آبادان ۳۶ امتیازی می‌شود اما تفاضل گل بهتری نسبت به گل گهر و آلومینیوم دارد و به همین خاطر در رتبه مناسبی از جدول قرار خواهند گرفت و بار دیگر جایگاه سوم را تصاحب می‌کنند.


نکته مهم اینکه آبی ها امیدوارند مقابل نفت آبادان به برد برسند و ازطرفی پرسپولیس در بازی معوقه خود مقابل ذوب‌آهن امتیازی نگیرد تا آنها از دیگر بازی معوقه خود بهره بگیرند و اختلافشان با سرخ‌ها و زردها را در صدرجدول به ۴ امتیاز کاهش بدهند و در این صورت است که شانس قهرمانی بار دیگر به استقلال در لیگ برتر برمی‌گردد.

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال