فرصت سوزی باورنکردنی باشگاه روسی در جذب نیمار

10 سال پیش ممکن بود مسیر فوتبالی نیمار به شکلی کاملا متفاوت از حال حاضر رقم بخورد ......

10 سال پیش ممکن بود مسیر فوتبالی نیمار به شکلی کاملا متفاوت از حال حاضر رقم بخورد.

نیمار، فوق ستاره برزیلی، گران ترین بازیکن حال حاضر دنیای فوتبال است. او به خاطر هر پست خود در شبکه های اجتماعی، نیم میلیون یورو کسب درآمد می کند و بسیاری او را مدعی شماره یک کسب توپ طلا پس از پایان عصر مسی و رونالدو می دانند.

نیمار سال 2013 با پیوستن از سانتوس به بارسلونا، پای به عرصه فوتبال اروپا گذاشت و اکنون برای پی اس جی توپ می زند. ده سال پیش و زمانی که نیمار تنها 16 سال داشت، مورد توجه باشگاه لوکوموتیو مسکو قرار گرفت اما بنا به دلایلی انتقال او نهایی نشد.

نیکولای نائوموف، رئیس سابق باشگاه لوکوموتیو در مورد نیمار به اسپورت اکسپرس گفت:« سال 2008 در تورنمنت مدیترانه کاپ، شاهد درخشش نیمار در ترکیب سانتوس بودیم. استعدادیاب های ما خرید او را توصیه کردند اما پیشنهاد سانتوس 10 میلیون یورو بود. رقمی که برای یک بازیکن جوان در آن مقطع بسیار بالا بود و به چند دلیل از جذب او منصرف شدیم.

اول اینکه نیمار خیلی جوان بود و ریسک عدم تطابق او با فوتبال روسیه وجود داشت و دوم اینکه ما در آن مقطع، بازیکنی در آکادمی خودمان داشتیم به نام آلن گاتاگوف که ترجیح می دادیم روی او سرمایه گذاری کنیم. واضح است که در نهایت ما شکست خوردیم ولی واقعا چه کسی فکر می کرد که نیمار، چند سال بعد به چنین سطحی از فوتبال برسد؟»

تگ ها


اخبار روز Neymar da Silva Santos Júnior پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال