فرصت ۱۰ هفته‌ای مجیدی برای فرار از یک اتهام

سرمربی جوان آبی‌های پایتخت که یکی از مخالفان ادامه برگزاری نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر بود، این فرصت را دارد که با کسب نتایج قابل قبولی فصل بعد هم سرمربی این تیم بماند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، اگر اتفاق خاصی روی ندهد، از روزهای آتی باید شاهد از سر گرفته شدن مجدد مسابقات لیگ برتر باشیم تا بعد از چیزی در حدود چهار ماه فوتبال در ایران زنده شود.

لیگ برتر در تاریخ ۹ اسفند و در ایستگاه بیست و یکم متوقف شد و تنها ۹ هفته از این رقابتها باقی مانده است. این در حالی است که استقلال با احتساب یک دیدار معوقه مقابل فولاد، ۱۰ بازی تا پایان این فصل دارد و ۳۰ امتیازی که پیش روی آنها قرار دارد می‌تواند در سرنوشت شان بسیار تعیین کننده باشد. 

آبی پوشان فصل را با یک مربی ایتالیایی به اسم استراماچونی آغاز کردند. مردی که علیرغم آغاز ضعیف در ابتدای فصل و پذیرفتن دو شکست در ۴ بازی که یکی از آنها شکست در دربی مقابل پرسپولیس بود، خیلی زود جایگاه خوبی در این تیم پیدا کرد و تبدیل به یکی از محبوب ترین مربیان تاریخ استقلال شد.

استراماچونی پس از سالها استقلال را به صدر جدول رساند. اما صدرنشینی برای آبی پوشان آنقدر بد یمن بود که سرآغاز اتفاقات جدید و بدی برای آنها باشد. اتفاقاتی که منجر به جدایی سرمربی محبوب و ایتالیایی این تیم شد و آبیها ۳ بازی را بدون سرمربی به میدان رفتند و با از دست دادن امتیازاتی از صدر جدول فاصله گرفتند.

فرهاد مجیدی کاپیتان سابق آبی پوشان و یکی از محبوب ترین چهره‌های تاریخ این باشگاه که اواخر فصل گذشته هم سرمربیگری این تیم را تجربه کرد، برای دومین بار در این تیم جانشین یک مربی خارجی شد، با این تفاوت که پسوند موقت از کنار عنوان وی حذف شده بود و فرصت بیشتری (حدود نیم فصل) در اختیار او قرار گرفته بود.

مجیدی کارش را در استقلال خوب آغاز کرد و اوج بازیهای آبی پوشان با مجیدی در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا بود که توانستند الکویت و الریان را در دو بازی نزدیک به هم و خارج از خانه گلباران کنند. 

بعد از آن آبی‌ها قدری از اوج فاصله گرفتند و حتی در حالی که در یکی از مهم ترین بازیهای فصل مقابل پرسپولیس در حالی که تا آخرین دقایق از حریف پیش بودند و پیروزی در آن بازی مهم در دست شان بود، با گلی دیر هنگام پیروزی را از دست دادند.

آبی پوشان کارشان را قبل از تعطیلات بلند مدت لیگ با شکست مقابل تیم انتهای جدولی گل گهر به پایان رساندند تا با امتیازاتی که آنها از کف داده اند، فاصله شان با صدر جدول به ۱۱ امتیاز برسد. 

پس از آن نظریه‌های مختلفی در خصوص استقلال و حضور فرهاد مجیدی در این تیم پیش آمد که یکی از این نظریه‌ها عنوان می کرد تیمی که در ابتدای حضور مجیدی در میدان آتش بازی می کرد تیمِ استراماچونی بود و دلیل افت تدریجی آبی پوشان هم کم اثر شدن تدریجی تفکرات مرد ایتالیایی در این تیم بود و این موضوعی است که فرهاد مجیدی را آزار می دهد.

۱۰ بازی باقی مانده استقلال در لیگ برتر بهترین فرصت برای فرهاد مجیدی است تا این نظریه را از اذهان منتقدانش پاک کند و توانایی هایش را اثبات کند.

مجیدی که با قراردادی یک و نیم ساله به استقلال پیوست، ۱۰ هفته حیاتی پیش رو دارد تا برگرداندن آبیها به اوج، خط بطلانی بر نظریه منتقدانش کشیده و ثابت کند استقلالِ او، همان تیمی بود که در امارات و قطر الکویت و الریان را گلباران کرد و در یک بازی سنگین تا آخرین لحظات نفس پرسپولیس را گرفته بود.

به این موضوع باید مخالفت مجیدی با ادامه رقابت های لیگ برتر را هم اضافه کرد که برخی مخالفانش عنوان کرد وی برای اینکه بتواند فصل بعد هم سرمربی قطعی آبی پوشان باشد تمایل دارد لیگ نوزدهم به پایان نرسد تا جایگاه استقلال تاثیری در ادامه همکاری اش نداشته باشد. 

شاید اگر لیگ ادامه پیدا کند و مجیدی نتواند با استقلال نتیجه لازم را کسب کند، مسئولان باشگاه به فکر تغییر کادر فنی برای فصل بعد باشند و همین امر کار را برای سرمربی جوان استقلال سخت کند. شاید هم او آنقدر خوب نتیجه گرفت که ماندنش برای لیگ بیستم تضمین شد.

بیشتر بخوانید:

احتمال بازگشت زودتر از موعد فرشید اسماعیلی

احتمال بازی دوستانه استقلال با شاهین بوشهر

 

 

تگ ها


فرهاد مجیدی تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال