فرمانده‌ای محکم/ استراما کی روش!

رفتاری که تا این لحظه استرا در مورد قراردادش و بازدید از محل تمرین و خود رایی که دارد، نشان داده، شبیه به یک فرمانده بزرگ است که می تواند رد پای خود را در فوتبال ایران جا بگذارد....

مدال/استراماچونی را نمی توان با کارنامه اش به طور کامل قضاوت کرد، او از همه جا اخراج شده اما از کجا اخراج شدنش هم همانقدر مهم است که خود اخراج شدن مهم است. بالاخره مربی تیم اینترمیلان شدن اصلا موضوع ساده ای نیست و حتما بر حسب قابلیت هایی انتخاب شده که آمارش ثابت کرده است. 
با این حال رفتار او در مذاکره و تصمیم هایی که تا کنون گرفته بسیار قابل تامل است و قابل ارزیابی.
  استراماچونی ابتدا دستیارانش را به تهران فرستاد تا بداند که استقلال ابزار قهرمانی را دارد یا نه؟ فرستادن دستیاران یک معنی دیگر هم داشت و آن این که استرا به هیچ وجه خودش را در رو در بایستی نگه نداشت. 
در واقع اگر خودش می آمد شاید تحت فشار هواداران و مدیران باشگاه مجبور می شد قراردادش را ببندد و ماجرا را تمام کند اما استرا بیش و پیش از دریافت دستمزدش، قهرمانی استقلال را با خودش هم می خواهد و مثل کارلوس کی روش می داند که برای قهرمان شدن، سیستم و امکانات حتی از بازیکن هم مهمتر است. 
استرا با اعتماد به نفس بسیار بستن تیم را به دیگران واگذار کرده چون به خودش مطمئن است که می تواند بازیکنان را بسازد، لااقل خودش این گونه فکر می کند و این چیز بدی برای یک مربی نیست. 
او دیروز فریاد زده که هیچ دستیاری را بدون دستیار خودش نخواهد پذیرفت و آن دستیار را اخراج خواهد کرد. 
اینکه رفتار باشگاه استقلال چه باید باشد بحث این مقال نیست، اینکه آیا استراماچونی باید رئیس استقلال باشد یا استقلال رئیس استرا را می گذاریم برای وقتی دیگر اما این را می دانیم رفتار استرا ما را به یاد حرف ها و اخلاق کی روش می اندازد که هیچ نکته ای را بدون تایید خودش نمی پذیرفت. 
کی روش هم همینگونه بود، او روی زمین تمرین حساس بود و هیچ کاری را هم بدون مطالعه انجام نمی داد. استراماچونی هم حتما با شفر مشورت کرده است، او هم بدون مطالعه کاری انجام نمی داد. 
در واقع اگر نگران دعواهای معمول سال اخیر مدیران باشگاه با مربی خودشان نباشیم باید تاکید کنیم حداقل در ظاهر و قضاوت اول استراماچونی برخورد و اقتدار خوبی را به نمایش گذاشته است. برای استقلالی ها حتما خود استقلال و موفقیت این تیم مهم تر از همه نام ها از جمله فرهاد مجیدی یا رحمان رضایی و یا دیگران است و حالا به همه آنها باید گفت استرا مربی مقتدر و فرمانده ای است، از او نه بازیکنان مورد علاقه تان را بخواهید نه چیزی را روی سکو یا در فضای مجازی به او دیکته کنید چون مثل کی روش برخورد می کند، حداقل الان اینگونه به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات استقلال/بازگشت نورافکن به شارلوا

 

تگ ها


باشگاه استقلال استراماچونی سرمربی ایتالیایی محمد سررشته‌داری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال