فرمول قهرمانی استقلال: ۱۵ امتیاز + کمی شانس

به گزارش مدال،تقابل استقلال و ماشینسازی میتواند سرآغاز بازگشت دوباره آبیها به کورس قهرمانی باشد ......

به گزارش مدال،تقابل استقلال و ماشین‌سازی می‌تواند سرآغاز بازگشت دوباره آبی‌ها به کورس قهرمانی باشد. دیداری که اگر با برد استقلال همراه گردد و در ادامه سرخ‌ها نیز نتوانند در اصفهان به امتیاز کامل برسند، استقلال را امیدوارخواهد کرد.
گرچه دستیابی به چنین مهمی به نتایج تراکتورسازی هم که حالا با 2 امتیاز برتری بالاتر از استقلال قرار دارد، گره خورده اما پر واضح است که استقلال اگر تا پایان لیگ پیوسته کامیاب باشد، هیچ بعید نیست که شانس نیز در خانه را بزند و در هفته آخر صدرنشین لیگ شود که صدرنشینی هفته آخر یعنی قهرمانی.
 پرسپولیس که اکنون با 7 امتیاز اختلاف نسبت به استقلال در صدر جدول قرار گرفته بعد از بازی با ذوب‌آهن سپاهان را هم ملاقات می‌کند و بعد از این بازی نیز باید در تبریز یک بازی فوق حساس مقابل تراکتورسازی انجام دهد. این 3 بازی چالش‌آفرین نقطه امیدی برای استقلال خواهد بود تا خودش را به صدر جدول برساند و چه بسا نتایجی رقم بخورد که آبی‌ها بعد از تقابل سرخ‌ها با تراکتورسازی در هفته بیست و هشتم در صدر جدول دیده شوند.
 استقلال برای رسیدن به این مهم ظاهرا از روحیه مطلوبی برخوردار است و انگیزه کافی برای رسیدن به چنین موفقیت‌هایی را دارد. بازی با ماشین‌سازی (بدل تراکتورسازی) با همه دشواری‌های ذهنی که به واسطه مالکیت مشترک اداره کننده این باشگاه با تراکتورسازی ایجاد کرده اما نباید برای استقلال آنچنان چالش آفرین باشد که شفر و شاگردانش را از رسیدن به امتیاز کامل مأیوس کند. این 3 امتیاز را اگر به واسطه میزبانی در کاسه آبی‌ها ببینیم، استقلال بعد از هفته بیست و ششم 50 امتیازی خواهد شد.
 تنها چالش بزرگ استقلال تا پایان لیگ بعد از این بازی دیدار با پدیده که خود یکی از مدعیان کسب سهمیه است، خواهد بود؛ دیداری که در مشهد برگزار می‌شود اما بعد از آن استقلال بازی‌های آنچنان سختی را پیش روی خود نمی‌بیند و خیلی بعید است که شفر و سربازانش برنده بازی با استقلال خوزستان، صنعت نفت آبادان و سپیدرود رشت نباشند و امتیاز‌های این بازی‌ها را به دست نیاورند.
 بدون شک اگر استقلال تا پایان لیگ همه امتیاز‌ها را دریافت کند در بد‌بینانه‌ترین حالت ممکن دومی‌اش در لیگ قطعی خواهد شد اما هیچ بعید نیست که با 62 امتیاز که تاریخ می‌گوید امتیاز مطلوبی برای رسیدن به قهرمانی است، جام را به چنگ آورد.
 استقلال باید از همین بازی با ماشین‌سازی پروژه رسیدن به صدر جدول را آغاز کند و نشان دهد که یک مدعی سرسخت و جدی برای رسیدن به قهرمانی است. استقلال قابلیت پاره کردن نوار کامیابی‌های پرسپولیس در لیگ‌های سال‌های اخیر را دارد و می‌تواند یک تهدید بزرگ برای سومین قهرمانی پی در پی سرخ‌ها باشد.

تگ ها


فوتبال لیگ برتر فوتبال ایران استقلال ماشین سازی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال