فرهاد جم: مدیران پرسپولیس قول‌های الکی دادند!

قرار بود صبح شنبه فاز اول پروژه الفبامهر از تهران به سمت آمل و سپس به ساری، بندر ترکمن، گنبد کاووس، روستای ساسنگ، بسطام، قلعهبالا، رضاآباد، سبزوار، نیشابور، توس و مشهد کلید بخورد، اما با وجود وعدههایی که داده شده بود پروژه الفبامهر آغاز نشد ......

 قرار بود صبح شنبه فاز اول پروژه «الف‌بامهر» از تهران به سمت آمل و سپس به ساری، بندر ترکمن، گنبد کاووس، روستای ساسنگ، بسطام، قلعه‌بالا، رضاآباد، سبزوار، نیشابور، توس و مشهد کلید بخورد، اما با وجود وعده‌هایی که داده شده بود پروژه «الف‌بامهر» آغاز نشد. این در حالی است که در شهر آمل برای این حرکت برنامه ریزی شده بود. 
پروژه «الف با مهر» پروژه ای است که قرار بود با همت یک بازیگر، نویسنده و کارگردان سرشناس به نام فرهاد جم آغاز شود و او با دوچرخه شهرهای ایران را رکاب زده و به کودکان با استعدادی که از تحصیل بازمی مانند کمک کند. البته که با وجود حرف و حدیث های فراوان این اتفاق رخ نداد و آنطور که می گویند برخلاف برخی ادعاها خبری از اسپانسر و همراهی کنندگان نبود.
فرهاد جم قرار است با دوچرخه شهرهای مختلف ایران را برای جستجوی کودکان با استعدادی که به خاطر مشکلات اقتصادی از تحصیل بازمی مانند سفر کند. او که خودش اهل ورزش است و آن هایی که بازی هایش را دیده بودند می گویند می توانست در سطح اول فوتبال ایران بازی کند اما بازیگری را انتخاب کرد و حالا در کنار نویسندگی و کارگردانی به دنبال انجام این کار خیر است. او که چند سالی است که با دوچرخه در شهر تردد می کند در رابطه با پروژه «الف با مهر»  گفت:« قرار بود این پروژه انجام شود اما یکسری از دوستان قول هایی که داده بودند را عمل نکردند. من البته دوچرخه برای رکاب زدن دارم اما حتی قرار بود دوچرخه مناسب سفرهای بین شهری در اختیارم قرار داده شود که نشد. من مستقیم با آقای داورزنی حرف زده بودم و ایشان دستور موکد دادند و به فدراسیون های فوتبال ، دوچرخه سواری و پزشکی و ورزشی نامه زدند که همکاری کنند اما فقط فدراسیون پزشکی ورزشی با ما همکاری کرد و فدراسیون فوتبال و دوچرخه سواری هیچ کاری نکردند.»
او افزود:« فدراسیون فوتبال هیچگونه همکاری نکرد. شخص خیری 200 توپ فوتبال در اختیار ما قرار داده بود و ما فقط امضای ملی پوشان را می خواستیم اما تیم ملی متاسفانه تمرین نداشت. به همین خاطر با آقای گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس تماس گرفتم اما ایشان چیزهایی گفتند که کاملا پشیمان شدیم.»
جم درباره حرف های گرشاسبی گفت:« ما می خواستیم بازیکنان ملی پوش پرسپولیس توپ ها را امضا کنند اما ایشان گفت ما دولتی هستیم و باید حراست به ما اجازه بدهد و ما را به دنبال یک پروسه 20 روزه فرستاد. از این اتفاقات بگیرید تا قول هایی که داده شد و به آن عمل نکردند.»
بازیگر سریال معروف «همسران» که یکی از سریال های پرطرفدار دهه هفتاد تلویزیون بود در ادامه گفت:« این موضوع به تعویق افتاده اما من حتما این کار را خواهم کرد. الان ما جام جهانی را در پیش داریم و بهترین زمان است که فاز اول این برنامه را قبل از جام جهانی آغاز کنیم.» او همچنین افزود:« شاید ما انتظار زیادی داریم چرا که خب اینروزها همه از مشکلات خبر دارند و حتی باشگاه ها و فدراسیون ها گرفتاری های ریز و درشت زیادی دارند. با این وجود این باعث نمی شود که ما انگیزه مان برای کمک به بچه ها را از دست بدهیم. ما بچه های با استعدادی که به دلیل مشکلات اقتصادی از درس و تحصیل دور می مانند را کمک می کنیم تا بتوانند درس بخوانند.»

تگ ها


پرسپولیس فوتبال