فرهاد مجیدی بازی با اعداد را شروع کرد

دیدار حذفی دو تیم استقلال و پرسپولیس نتیجه جالبی را در تابلو ورزشگاه آزادی به ثبت رساند که برای هواداران آبی آرزویی به قدمت نیم قرن بود...

به گزارش "ورزش سه"، استقلال برابر پرسپولیس در جام حذفی با شش گل در مجموع بازی و در ضربات پنالتی پیروز شد و به فینال جام حذفی رسید.این نتیجه و ثبت آن در تابلوی ورزشگاه آزادی در این روزها  دستمایه طرفداران هر دوتیم شده و در شبکه های مجازی و مراوده های اجتماعی مردم در چند روزگذشته محل جدل های بی پایانی شده است .اعدادی که تا حدودی به هویت باشگاه های استقلال و پرسپولیس گره خورده است و پیشکسوتان و هواداران و حتی اعضای هیئت مدیره و بازیکنان نیز از آن ها می گویند و از اعداد خودشان دفاع می کنند.


سرمربی آبی ها که بعد از داربی از سمت خود استعفا داده بود و شب گذشته مجددا' به این تیم برگشت با انتشارپستی اینستاگرامی برای رقیب دیربنه کری خوانده است و از هواداران تیمش خواسته است آنها بگویند کدام عدد؟


مجیدی که در ۲۹فروردین ۹۱خالق عدد ۴لقب گرفت و در زمان خروج از زمین بازی پس از اخراج  در دیدار الغرافه و پرسپولیس عدد ۴را به عکاس ها و تماشاگران ضلع جنوبی ورزشگاه نشان داد حالا بدنبال ثبت عدد شش است که ۴۷سال است به صورت مطلق به نام قرمزها بوده است.


شهریور ماه و فروردین دو ماهی هستند که اعداد ۴و ۶ از دل آن ها بیرون آمده است. عدد۴ متولدفروردین است و عدد۶متعلق به ماه شهریور.این اعداد  سال هاست  توسط هواداران هر دو تیم به رخ دیگری کشیده می شود و با ظهور این روزهای شبکه های مجازی محلی شده است برای ایموجی هایی به رنگ قرمز و آبی که در دل آن نشان دهنده تعلق خاطر افراد است به یکی از این دو تیم پرطرفدار .
پنج سال بعد از نشان دادن عدد ۴توسط مجیدی که برداشت های مختلفی از آن شد و عده ای آن را به ۴فینال آسیایی آبی ها و عده ای به ۴برد پی درپی آن ها در داربی های رسمی و بعضی ها هم به چهار گل مجیدی به پرسپولیس نسبت دادند ،پرسپولیس در ۱۸فروردین ۹۵با چهار گل در برابر دو گلی که استقلال زد برابر استقلال پیروز شد تا پرسپولیسی ها با نشان دادن عدد ۴آن را متعلق به خود بدانند و ۴آبی ها را تا حدودی کمرنگ کنند.


پوکر پرسپولیسی ها در قهرمانی در مرداد امسال و نشان دادن عدد چهار در تصاویر زنده تلویربونی از عزم آن ها برای به نام کردن این عدد به نام پرسپولیس داشت.اتفاقی که بازتاب بسیار خوبی در جامعه برای آنها داشت و پرسپولیس فاتح مطلق اعداد نشان داد.


مجیدی که نشان داده سودوکو باز قهاری است کمتر از یکماه بعد از پوکر قرمزها این بار خالق عدد شش در ضربات پنالتی شده است.


عددی که دهه ها در اختیار هواداران پرسپولیس بود و آنها با نشان دادن و گفتن آن برای رقیب دیربنه کری می خواندند.


حالا هواداران هر دوتیم  ۴و۶ را جزیی از هویت خود می دانند و برای آن دلایل خودشان را دارند.


قرمزها ۶آبی ها را در بازی معمول فوتبال نمی بینند وبه شدت در برابر استناد آبی ها جبهه گرفته اند و  آبی ها در کری‌خوانی مثل همیشه بدنبال تصویری از شش گل قرمزها هستند و این قصه همچنان ادامه دارد و در این فوتبال تا ابد ماندگار . اعدادی که افتخار هواداران هستند و برای بعضی از آن ها برای یک عمر سربلندی کفایت می کند.


محمدرضا تقی خانی

تگ ها


استقلال تهران فرهاد مجیدی پرسپولیس تهران