فروزان : برانکو هفته آخر یاد جوانان افتاد؟

دروازه بان صبا حرکت برانکو ایوانکوویچ برای استفاده از جوانان مقابل سیاه جامگان که منجر به شکست هم شد را ظلم به تیم و شهر قم دانست ......
دروازه بان صبا حرکت برانکو ایوانکوویچ برای استفاده از جوانان مقابل سیاه جامگان که منجر به شکست هم شد را ظلم به تیم و شهر قم دانست ...

دروازه بان صبا حرکت برانکو ایوانکوویچ برای استفاده از جوانان مقابل سیاه جامگان که منجر به شکست هم شد را ظلم به تیم و شهر قم دانست.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، محسن فروزان بعد از نیم فصل دوری، در نقل و انتقالات زمستانی به صبای قم پیوست و در 13 مسابقه برای این تیم به میدان رفت که با ثبت 7 کلین شیت، نمایش درخشانی در این تیم داشت؛ دروازه بان سابق استقلال تلاش زیادی برای بقای صبا در لیگ انجام داد ولی در نهایت تیم او به لیگ یک سقوط کرد که این اتفاق تلخ برای آنها با حواشی زیادی در مسابقه پایانی همراه بود که در همین رابطه صحبت های او با خبرنگار ما را در زیر می خوانید:

* می توانستیم 4 گل بزنیم

بازی برابر استقلال خوزستان را خیلی خوب شروع کردیم  و یک گل هم زدیم؛ توپ و میدان دست ما بود که گل دوم را هم به ثمر رساندیم اما اشتباه داوری موجب شد گل سالم ما مردود شود که بعد از یان تصمیم، آنها زود بازی را به جریان انداختند و گلزنی کردند؛ اگر دومین گل ثبت می شد مطئمنا قادر بودیم4 گل به استقلال خوزستان بزنیم ولی قضیه برعکس شد؛ گلی هم که به ما زدند، گل به خودی بود؛ یک پنالتی هم خراب کردیم که بازی از دست ما در رفت و نتوانستیم نمایش خوبی داشته باشیم.

* سوت اشتباه برنامه ها را برهم زد

 همان یک سوت اشتباه که نمی گویم از عمد بود، موجب شد تیم ما به لیگ یک برود؛ در مسابقه ای که خیلی خوب کار کردیم، سوار بر بازی بودیم و حتی گل هم زدیم، یک سوت اشتباه همه برنامه ریزی ها را برهم ریخت.

* برانکو هفته آخر یاد جوانان افتاد؟

استقلال خوزستان اگر بازیکنی مقابل ما نداشت، آنها مصدوم بودند وگرنه این نفرات هم بازی می کردند چون دیدیم با تمام قوا به قم آمدند؛ باشگاه پرسپولیس باید این موضوع را می دانست که هفته آخر مهم ترین مسابقات است؛ آنها 29 هفته به جوانان و ذخیره ها میدان ندادند و همین هفته پایانی زمانش بود این کار را کنند؟ ؛ اصلا به این قضیه فکر نکردند سرنوشت یک شهر و تیم به بازی آنهاست؟ ؛ پرسپولیس مساوی هم می کرد ما در لیگ می ماندیم اما برانکو با این تصمیم به ما ظلم کرد و جوانان را به زمین فرستاد.

 * فکر نمی کردند در یک شهر دیگر چشم ها گریان است

بعد از بازی عکس و فیلم زیادی دیدم که انگار پرسپولیسی ها از باخت خوشحال بودند و اصلا ناراحتی نداشتند؛ همه طرفداران، بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس شادی می کردند و اصلا در این فکر نبودند در استادیوم و شهر دیگری چه اشک هایی به خاطر تصمیم آنها ریخته می شود.

 * برانکو به ما صبایی ها ظلم کرد

بهانه نمی گیرم و ما افتادیم اما سه عامل موجب شد سقوط کنیم؛ صبا در دور رفت خیلی بد امتیاز جمع کرد و فقط 9 امتیاز داشت که اگر یک امتیاز دیگر هم می گرفت به این مشکل نمی خوردیم اما با این مسائل در نیم فصل دوم خیلی خوب کار کردیم و سعی داشتیم رتبه تیم را ارتقا دهیم؛ دومین مسئله، اشتباهات داوری بود که اوج آن هفته آخر اتفاق افتاد و ما باختیم و نکته دیگر ظلمی بود که برانکو در حق ما کرد.

* فقط 3 گل در جریان بازی خوردم

پرسپولیسی ها خیلی خوشحال بودند که ما افتادیم چون استقلالی های زیادی در صبا حضور داشتیم و می گفتند استقلالی ها افتادند؛ راجع به دیگر بازیکنان خودمان نمی توانم صحبت کنم ولی راجع به خودم، باید به طرفداران بگویم که من 13 بازی برای صبا انجام دادم که 7 کلین شیت کردم، 8 گل خورده داشتم که 3 گل به خودی و دو پنالتی بود؛ یعنی در 13 مسابقه فقط سه گل در جریان بازی خوردم که به نظرم آمار فوق العاده ای است چون هیچ وقت برای تیمی تا این اندازه خوب کار نکرده بودم؛ فکر نمی کنم یک دروازه بان در 13 هفته متوالی فقط سه گل در جریان مسابقه بخورد؛ بهترین بازی ها را برای صبا کردم و دیدار با استقلال و دو مسابقه دیگر را هم با مصدومیت در زمین بودم.

* فراتر از یک دروازه بان بودم

از سرمربی، کادر فنی، آقایان کشوری فرد مدیر عامل و دارابی سرپرست تیم ممنون هستم که به خاطر این عملکرد از من تشکر کردند؛ کارشناسان 13 بازی من را دیدند که چطور دروازه بانی کردم؛ هفت هفته بهترین گلر شدم که این یک آمار خوب برای دروازه بان است؛ بهترین بازی ها را برای صبا انجام دادم و به نظرم فراتر از یک دروازه بان بودم؛ در نیم فصل دوم 2 بازی در زمین نبودم که در هر دو مسابقه باختیم اما در سایر هفته ها سعی کردم بهترین عملکرد را ارائه کنم.

* داور نگذاشت با اقتدار بمانیم

اگر آن گل مقابل استقلال خوزستان مردود اعلام نمی شد و نتیجه 2 بر صفر تغییر می کرد، دیگر نیاز نداشتیم پرسپولیس بازیکنان جوان می فرستد یا دیگر تیم ها چه کار می کنند؛ اگر داور آن اشتباه را نمی کرد با اقتدار در لیگ می ماندیم.

* گفتم نباید کار به روز آخر بکشد

به بچه ها گفتم نباید بگذاریم کار به هفته آخر بکشد چون پرسپولیس قهرمان شده و انگیزه ندارد و با این شرایط احتمال برد سیاه جامگان زیاد است که دقیقا همین شد؛ این تجربه را به همه بازیکنان انتقال داده بودم ولی کار به روز آخر کشید و به شکل بدی باختیم.

* امیدوارم صبا خیلی زود برگردد

برای مردم قم که تازه با فوتبال آشتی کرده بودند ولی تیمشان به لیگ یک رفت خیلی ناراحت هستم؛ دومین ناراحتی ام برای آقایان کشوری و دارابی است که با چنگ و دندان با بی پولی، سختی و بدون امکانات تیم را نگه داشتند تا شرایط خوب شود ولی متاسفانه تیم افتاد؛ برای صبا آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم خیلی زود به لیگ برتر برگردد.

* می خواهم به تیم ملی برگردم

سه پیشنهاد خوب از تیم های تهرانی و دیگر شهرها دارم ولی از نظر جسمی و ذهنی خسته هستم و قصد دارم به مسافرت بروم؛ وقتی برگشتم با آرامش و روحیه خوب، تیمم را مشخص می کنم؛ می خواهم انتخابی داشته باشم تا به تیم ملی برگردم؛ فصل بعد، سال جام جهانی است و می خواهم بهترین تصمیم را بگیرم؛ باید ببینم کدام پیشنهاد خوب است و چطور می شود.