فرکی:داوران حق اشتباه ندارند

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: نفت آبادان حریف قابل پیش بینی نیست و در خیلی از مواقع از حریف پیش بوده اند که بازی مساوی شده است....

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: نفت آبادان حریف قابل پیش بینی نیست و در خیلی از مواقع از حریف پیش بوده اند که بازی مساوی شده است.

به گزارش مدال،حسین فرکی بعدازظهر شنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان اظهار کرد: قبلاً پیش‌بینی شده بود دو بازی عقب افتاده خودمان را پیش از سال جدید انجام بدهیم اما در نهایت بازی برابر سایپا به بعد از عید موکول شد و دیدار برابر صنعت نفت آبادان قرار است فردا برگزار شود. وقتی به نتایج صنعت نفت نگاه می‌کنیم می‌بینیم این تیم غیر پیش‌بینی نتیجه گرفته و در مساوی هم رکوردار بوده چون ۱۴ بازی را با نتیجه تساوی به پایان برده است.

او افزود: ما با تیمی بازی داریم که در جنوب کشور محبوب است و فکر می‌کنیم فردا یک بازی تاکتیکی در پیش داریم چون می‌دانیم صنعت نفت بازیکنان شوت‌زن خوبی را در اختیار دارد. به دنبال کسب سه امتیاز این بازی هستیم چراکه به دنبال پیشرفت هستیم و در سه هفته اخیر ۷ امتیاز کسب کردیم. می‌دانیم بازی فردا با سه دیدار قبلی ما متفاوت است چون آخرین تمرین خودمان را به خاطر شرایط جوی از دست دادیم اما می‌خواهیم فردا یک روز خوب برای ما باشد.

سرمربی پیکان اضافه کرد: جدول امسال جذابیت خاص خودش را دارد. چون بعضی از تیم‌ها مثل ما و سایپا از کسب سهمیه و رسیدن به رده‌های بالایی جدول باز مانده‌اند و در مقابل در انتهای جدول هم شرایط طوری است که شرایط سقوط را نخواهیم داشت. بنابراین انگیزه ما بیش‌تر رسیدن به رده‌هایی بالایی است و این که بتوانیم با رتبه خوبی را به دست بیاوریم. ما از وقتی که آمدیم پنج بازی انجام دادیم و به نتایجی که به دست آوردیم خیلی دل خوش نیستم چون می‌خواهم بهتر نتیجه بگیریم.

او درباره اشتباهات داوری هم گفت: می‌دانیم داورها هم مثل ما بازیکنان و مربیان می‌خواهند بهترین عملکرد را داشته باشند اما اعتراضات ما مربیان کار آن‌ها را سخت کرده است. باید بپذیریم در فوتبال ما همه چیز درست نیست که بخواهیم انتظار داشته باشیم داوران بدون اشتباه ظاهر شوند. داوران هم به هر حال اشتباه می‌کنند و اگر ما مربیان کمک نکنیم اشتباهات آن‌ها زیاد می‌شود. بهتر است همه در این زمینه کمک کنند. اعتقاد دارم احترام به قوانین واجب است و اشتباهاتی گاهی به سود ما بوده و گاهی هم به زیان ما بوده است. داوران هم باید سعی کنند اشتباهات آن‌ها کمتر باشد و تأثیرگذار نباشد. ما حق نداریم به داوری اعتراض کنیم و داوران هم حق اشتباه ندارند.