فرکی: فدراسیون درباره غیبت ویلموتس پاسخ بدهد/ چند بازیکن خداحافظی کنند

حسین فرکی، سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت که لغو دیدار مقابل پارس جنوبی جم برای پیکانی ها خوشایند نبوده است....

به گزارش مدال، حسین فرکی در مورد آخرین وضعیت پیکان و لغو بازی این تیم برابر پارس جنوبی در هفته یازدهم لیگ برتر گفت: ما در چند بازی آخر شرایط بسیار خوبی داشتیم و نتایج خوبی گرفتیم، ولی مسابقات به دلیل انجام بازی‌های ملی تعطیل شد. متأسفانه به دلیل اتفاقاتی که در روزهای گذشته رخ داد بازی ما با پارس جنوبی هم لغو شد و این اتفاق برای ما خوشایند نبود. اگر بازی‌ها ادامه داشت طبیعتاً می‌توانستیم روند خوب‌مان را ادامه دهیم، ولی باید با این شرایط کنار می‌آمدیم. یک بازی دوستانه هم با تیم گل ریحان انجام دادیم تا از شرایط مسابقه دور نشویم.

وی که سابقه مربیگری در تیم ملی ایران را هم دارد، در ارتباط با شکست ایران برابر عراق خاطر نشان کرد: بعد از شکست برابر بحرین، خیلی‌ها انتظار داشتند که شرایط در بازی با عراق بهتر شود و نتیجه بگیریم، ولی متأسفانه این اتفاق رخ نداد. البته تیم ملی هنوز این فرصت را دارد تا موقعیت خوب خودش را پیدا کند. ما در تهران بازی‌هایی داریم که می‌تواند به تیم ملی کمک کند، خصوصاً بازی با عراق و بحرین که می‌توانیم از شرایط میزبانی نهایت استفاده را ببریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در واکنش به انتقادهای صورت گرفته از تیم ملی و مارک ویلموتس اظهار داشت: انتقاد معمولاً وجود دارد. اعتقاد من این است که ویلموتس قبل از بازی با عراق به دلیل چالش‌های مالی با فدراسیون فوتبال تمرکز لازم را نداشت و این موضوع در نهایت به ضرر تیم ملی تمام شد. این اتفاقات می‌توانست در زمان دیگری رخ دهد.

فرکی در مورد برخی انتقادها مبنی بر پروازی بودن ویلموتس خاطرنشان کرد: زمان مربیگری کی‌روش در تیم ملی این وضعیت وجود داشت که انتقادهایی هم صورت گرفت. انتظار می‌رفت در قرارداد جدید با سرمربی جدید تیم ملی این مسائل در نظر گرفته شود. البته درباره عدم حضور ویلموتس در ایران و بحث پروازی بودن این مربی، فدراسیون باید پاسخگو باشد.

مربی پیشین تیم ملی در پاسخ به این پرسش که آیا وقت خداحافظی چند بازیکن تیم ملی فرا نرسیده است، تصریح کرد: من با چنین موضوعی موافق هستم. اعتقاد دارم که می‌توانیم از نیروهای جوان‌تر بیشتر و بهتر استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:

پرخرج‌ترین سرمربی ایران چه کسی است؟

تگ ها


فوتبال