فرگوسن: جام طلایی ونگر، افتخاراتم را زیر سایه برد

سر الکس فرگوسن معتقد است که قهرمانی بدون شکست آرسنال با ونگر در فصل ۰۴-۲۰۰۳، دستاوردی استثنایی بود....

به گزارش "ورزش سه"، برای دو دهه، منچستریونایتد با الکس فرگوسن و آرسنال با هدایت آرسن ونگر، جدالی سخت برای قهرمانی لیگ برتر داشتند و این شیاطین سرخ بودند که موفق تر عمل کردند. یونایتد با سر الکس توانست ۱۳ بار فاتح لیگ برتر شود و ونگر که از ۱۹۹۶ روی نیمکت توپچی ها نشست نیز توانست ۳ قهرمانی لیگ را به دست بیاورد.

فرگوسن در دوران حضورش همچنین یونایتد را به دو قهرمانی اروپا نیز رساند و فصل ۹۹-۱۹۹۸ سه گانه را نیز فتح کرد ولی اسطوره ۷۹ ساله اسکاتلندی معتقد است که سال ۲۰۰۴ ونگر با قهرمانی در لیگ برتر بدون حتی یک شکست، تمام دستاوردهای او در یونایتد را زیر سایه برد.

آرسنال توانست رکورد پرستون در فصل۸۹-۱۸۸۸ را تکرار کند و از زمان تغییر شکل برگزاری لیگ انگلیس و ظهور لیگ برتر، هیچ تیمی نتوانسته بدون شکست قهرمان شود. جام طلایی آرسنال همچنان منحصر به فرد است.

فرگوسن که در مستند جدید آمازون در مورد فصل بدون شکست آرسنال با ونگر صحبت می کرد، گفت:« دستاورد آرسنال در فصل ۰۴-۲۰۰۳ بالاتر از هر چیزی است و عملا همه افتخاراتم در یونایتد را تحت الشعاع قرار داد.»

در بخش دیگری از مستند، او در مورد ونگر می گوید:« از خودم پرسیدم که آیا ونگر به دنبال جنگ است؟»

آرسن ونگر در سال ۲۰۱۸ پس از ۲۲ سال، آرسنال را ترک کرد. او در این مدت سه عنوان قهرمانی لیگ و هفت قهرمانی جام حذفی را کسب کرد. ونگر نقشی محوری در انتقال باشگاه از هایبوری به ورزشگاه امیریتس ایفا کرد.

در بخشی از این مستند، معمار آرسنال طلایی که این روزها قدم در ۷۱ سالگی گذاشته، می گوید:« شما می خواهید چیزهای دیگری را کشف کنید. آنچه فوتبال می تواند به شما بدهد را شما می توانید به هنر تبدیل کنید.»

این مستند همچنین به یادآوری آخرین روزهای حضور ونگر در شمال لندن نیز می پردازد. در آن فصل، جوی سمی در اطراف باشگاه وجود داشت و بسیاری از هواداران توپچی ها خواهان برکناری ونگر بودند.

ونگر با ناراحتی در مورد آن دوران صحبت کرد:« شما به این درک می رسید که پایان هر چیزی، شبیه مراسم تدفین است.»

در این مستند همچنین اسطوره های آرسنال چون دنیس برگ‌کمپ، پاتریک ویه را، تیری آنری و امانوئل پتی هم صحبت می کنند و قرار است از ۱۱ نوامبر شروع به پخش کند.

تگ ها


آرسن ونگر سرآلکس فرگوسن آرسنال منچستر یونایتد