فرگوسن گفت یونایتدیم، باید مقابل بارسلونا حمله کنیم

وین رونی، ستاره سابق منچستریونایتد در مورد دو شکست در دو فینال برابر بارسلونا در سالهای گذشته صحبت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، حدود یک دهه قبل بود که منچستریونایتد دو بار فرصت قهرمانی در لیگ قهرمانان در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ را با شکست مقابل بارسلونای پپ گواردیولا از دست داد. وین رونی مدعی شد پیش از فینال اول، سرالکس فرگوسن دستور حمله را به بازیکنان این تیم صادر کرده که این تاکتیک برای او و دیگر بازیکنان یونایتد عجیب بوده است.

وین رونی گفت: "سرالکس فرگوسن به ما گفت ما منچستریونایتد هستیم و قرار نیست در فینال لیگ قهرمانان در تمام دقایق بازی عقب نشسته و دفاع کنیم. ما در مقابل بارسلونا به روشی صحیح حمله خواهیم کرد. همه ما در جلسه نشسته و با خودمان فکر می کردیم این چه تصمیم عجیبی است. ما بازیکنانی چون لیونل مسی، تیری آنری و ساموئل اتوئو را در ترکیب بارسلونا دیده و از خود پرسیدیم یک تیم چقدر ممکن است عناصر هجومی در اختیار داشته باشد."

بارسلونا و منچستریونایتد دو سال بعد و در فینال ۲۰۱۱ نیز یک بار دیگر با یکدیگر ملاقات کردند. وین رونی در مورد آن دیدار گفت: "حتی اگر ما شاهد کیفیت بالای بارسلونا در فینال ۲۰۰۹ بودیم، شرایط در قبل از بازی در سال ۲۰۱۱ مانند آن مسابقه نبود. زیرا در سال ۲۰۰۹ ما حس می کردیم بازیکنان باکیفیتی در ترکیب خود داشته و فرصت فوق العاده ای برای غلبه بر بارسلونا داریم. اما در سال ۲۰۱۱ شرایط متفاوت بود و ما در اواخر دوران اوج خود بودیم، به همین دلیل تصور نمی کردیم بخت چندانی برای غلبه بر بارسلونا داریم."

تگ ها


اورتون وین رونی بارسلونا