فریادشیران: رفتن استقلال از تهرانسر ارتباطی به آن آقا نداشت

مدیر آکادمی باشگاه استقلال می گوید اگر انتقادات فعلی از کادر فنی باشگاه و همینطور مدیریت ادامه داشته باشد، نمی توان انتظار به وجود آمدن شرایط ایده آل را داشت.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، طی روزهای گذشته حواشی زیادی پیرامون استقلال وجود داشته است؛ از حضور یکی از لیدرهای سابق تیم فوتبال باشگاه در مجموعه نفت تهرانسر که انتقادات زیادی را از فکری به همراه داشت و حتی شنیده شد که دلیل کوچ آبی پوشان از تهرانسر هم به همین دلیل بوده است، تا ماجراهای انتقاد از کادر فنی و مدیریتی تیم علی‌رغم صدرنشینی آبی پوشان تهرانی تا پایان هفته چهاردهم.

*این کادر فنی استقلال، در تاریخ باشگاه سالم ترین است
ناصر فریادشیران مدیر آکادمی باشگاه استقلال در گفتگویی با "ورزش سه" در مورد شرایط این روزهای تیمِ محمود فکری اینطور حرف هایش را آغاز کرد و گفت:« نکته ای که خیلی مهم است، مربیان در همین باشگاه و باشگاه های دیگر برنامه سه ساله می دادند. سال اول و دوم نتیجه نمی گرفتند و سال سوم نتیجه می گرفتند. الان می توانم بگویم که کادر فنی استقلال سالم ترین کادر فنی تاریخ باشگاه است. در سال های گذشته اتفاقات و تغییرات مدیریتی و مربیگری زیادی رخ داده است و محمود فکری زمان لازم را در اختیار نداشته است. ضمن اینکه تمام پیشکسوتان پس از انتخاب آقای فکری به ایشان تبریک گفتند که اتفاق خیلی خوبی است.» 

*آقای فکری مربی بدون کارنامه ای نیست
او سپس با اشاره به کارنامه فکری اضافه کرد:« آقای فکری هم مربی بدون کارنامه ای نیست. موفقیت های خوبی در لیگ های پایین تر داشته و مربی و کاپیتان تیم هم بوده است. ما شخص بهتری از فکری را نمی توانیم پیدا کنیم. الان این را هم باید در نظر گرفت که قراردادهایی که بسته شده، حواشی زیادی برای تیم ایجاد کرده است. به هر حال این بدهی انباشته از سال های گذشته وجود دارد ولی همین حالا با آقای شفر، جپارو، میلیچ و .. پرداخت شده و پنجره نقل و انتقالات باز شده و اگر باز نمی شد رشید مظاهری و دیگر بازیکنانی که در تابستان به تیم اضافه شدند، نمی توانستند بازی کنند. ببینید این تیم تشکیل شده و سال اول آقای فکری است و ایشان به زمان نیاز دارد. الان اتفاق خیلی خوبی افتاده است. شما کادر فنی باشگاه را ببینید؛ آقای مرفاوی و آقای مظلومی سرمربی بوده اند و حنیف خودش متخصص فوتبال است.»

*بازیکن حق دارد ذهنش در بازی نباشد، چون  ...
فریاد شیران بار دیگر به رقم قراردادهای بازیکنان و افزایش آن اشاره کرد و گفت:« بالاخره در تمام باشگاه ها مشکل هست ولی مشکل اساسی تیم این است که قرارداد بازیکنان سال گذشته تیم با قرارداد بازیکنانی که در سال جدید به تیم پیوسته اند، تفاوت دارد. حالا اگر همه چیز هم فراهم باشد، ذهن آن بازیکن خراب است. بازیکن حتی شاید بخواهد بازی خوبی انجام بدهد ولی مغزش به عضلاتش به مغزش دستور نمی دهد. او می گوید من اینقدر پول می گیرم و بازیکنی که تازه سال اولش است و به تیم آمده چرا باید چند برابر من پول بگیرد.» 

*غفوری بیخود نیست که کاپیتان تیم شده است 
مدیر آکادمی باشگاه استقلال در ادامه درباره قهر وریا و نوع برخوردی که فکری با این ماجرا داشت و آن را مدیریت کرد، توضیح داد:« آقای فکری تجربه مربیگری خیلی خوبی دارد و نتیجه گرفته است. انسانی با اخلاق و سالم است. آقای وریا غفوری را من می شناسم؛ بازیکن نفت هم بود و بازیکن زحمتکشی است و بی جهت نیست که کاپیتان تیم شده است. به هر حال مشکلات ولی همه جا هست؛ کدام باشگاه ما است که مشکل مالی ندارد. همین حالا چند سرمربی عوض شده است. از طرفی مشکل از فدراسیون است که نمی توانند قوانین به صورت استاندارد پیاده کند.»

*پیج های هواداری آتش بیار معرکه هستند
فریاد شیران ادامه داد:« مثلا در مورد غذا؛ این همه هزینه می شود و یک غذا مگر چقدر هزینه دارد؟! پشت پرده ولی عده ای هستند که آتش بیار معرکه شده اند و تجمعاتی که رخ می دهد هم کار آنهاست. مثلا من مدیر آکادمی هستم و فلان پیج از من بازخواست می کند که چرا فلان بازیکن را جذب نکرده اید. در صفحه اش هم نوشته "پیج هواداری باشگاه با همکاری مدیران و مربیان باشگاه". این ها می خواهند باشگاه استقلال را زیر سوال ببرند وگرنه کانال رسمی باشگاه که مشخص است. این ها دنبال منافع خودشان هستند، وگرنه کارهای زیادی در ۵۰ روز حضور من در آکادمی انجام شده است که در فرصت مناسب می توان توضیح داد.»

*مجموعه تهرانسر بهترین کمپ تهران است
فریادشیران در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا کوچ کردن استقلال از کمپ نفت تهرانسر به دلیل حضور یک فرد بوده، اینطور واکنش نشان داد:« ببینید سال گذشته مجموعه ورزشی انقلاب تنها زمین تمرین تیم فوتبال باشگاه بود و گاهی اوقات به زمین شماره ۲ آزادی می رفتند. به هر حال آقای مددی با ارتباط خوبی که با مدیران نفتی داشتند، این کار را کردند؛ البته گیر کوچکی  که ۹۵ درصد آقای مددی تلاش کردند و ۵ درصد هم من وارد شدم و مشکل حل شد. کمپ نفت کامل ترین کمپی است که در تهران وجود دارد؛ چند زمین تمرین، خوابگاه، سالن بدنسازی، سالن غذاخواری، پارکینگ اختصاصی و ... بخشی از امکاناتی هستند که در مجموعه نفت وجود دارد. این اتفاق خوبی بود که با حضور آقای مددی رخ داده است.» 


*رفتن استقلال از تهرانسر ارتباطی به آن آقا نداشت 
فریاد شیران سپس در مورد حضور فردی در تمرین استقلال که حواشی زیادی برای محمود فکری و باشگاه استقلال به همراه داشت، اینطور توضیح داد: « نه اصلا اینطور نبوده است؛ من تکذیب می کنم. به هر حال اما باید مدیریت می شد و از ورود این آقا به مجموعه جلوگیری به عمل می آمد. در واقع دلیل اصلی رفتن استقلال به ورزشگاه انقلاب این بود که پیمانکار یک ماهی است فشار می آورد تا زمین استراحت کند  و می خواهند آن را احیا کنند.» 

*تیم ۱۵ روز دیگر به زمین نفت تهرانسر باز خواهد گشت
مدیر آکادمی باشگاه استقلال سپس در مورد حضور استقلال در زمین راه آهن نیز حرف زد و افزود:« . ۱۵ روز یا کمتر استقلال به زمین نفت بازخواهد گشت. این قرارداد بسته شده و حتی پولش هم داده شده است این به خاطر رابطه ای بود که آقای عبدی و آقای مددی به خوبی برقرار کردند. قرار است همکاری خواهرخواندگی میان مدیرعامل باشگاه پارسیان و باشگاه استقلال امضا شود تا استقلال از زمین راه آهن تا بازگشت به تهرانسر استفاده کند. این اتفاق خیلی خوبی بود که توسط آقای مددی و همکارانشان رخ داد.»

*تیم صدرنشین نباید اینقدر حاشیه داشته باشد
مدیر آکادمی باشگاه بار دیگر به شرایط استقلال اشاره کرد و گفت:« به نظرم الان شرایط استقلال شرایط بسیار خوبی است. الان پیشکسوتان باید ملاحظه کنند تیمی که صدر است نباید اینقدر حاشیه داشته باشد. باور کنید اینکه می گویند مدیرعامل و مربی تیمی که صدر جدول است باید برود، فکر می کنم در کتاب گینس باید ثبت شود.» 

*چاله چوله‌های سعادتمند پرشدنی نیست؛ باید صبور باشیم 
فریادشیران با تمجید از مددی در جذب اسپانسر ادامه داد:« آقای مددی ۸۰ میلیارد با های وب قرارداد داشته و آقای فتح الله تعجب کرده بود که آقای مددی این شرکت را از کجا پیدا کرده است. خواهش می کنم که به این موضوع اشاره کنید. این اتفاق با حضور حراست وزارت ورزش انجام شد و های وب برنده شد؛ فکر نمی کنم چنین کاری تاکنون در باشگاه استقلال رخ داده باشد. همین حالا بازیکنان تیم ۶۰ درصد پول گرفته اند ولی افزایش ۲۰۰ تا ۷۰۰ درصدی قرارداد بازیکنان کار مدیران را سخت کرده. چاله هایی که آقای سعادتمند مدیریت قبلی ایجاد کرده، نه هیئت مدیره می تواند آنها را پر کند و نه مدیرعامل. حالا باید همه تلاش کنیم و اسپانسر تیم هم تمام تلاشش را کرده. به هر حال اگر این انتقادات ادامه داشته باشد، نمی توان انتظار شرایط ایده آل داشت. اجازه بدهند آقای فکری تفکرات خودش را پیاده کند. باید صبور باشیم و رسانه ها هم کمک کنند.»

تگ ها


استقلال تهران ناصر فریاد‌شیران