فریاد محسن مسلمان در قلب اکباتان (عکس)

محسن مسلمان در بازگشت به لیگ برتر اینبار با پیراهن سایپا گلزن سه امتیازی این تیم لقب گرفت....

به گزارش “ورزش سه”، مسلمان در مرز پایان و شروع دوباره همواره بازیکنی قابل مثال در فوتبال ایران بوده است؛ روزی که با علیرغم بی‌اعتمادی محض برانکو ایوانکوویچ با پیراهن شماره ۷۷ پرسپولیس با به اردوگاه این تیم گذاشت و طی پروسه ۳ ماهه در این تیم توانست به بازیکنی قابل اعتنا برای سرخ‌ها تبدیل شود و با نمایشی قابل اعتنا در میانه میدان پرسپولیس به لقب مهندس دست یافت.

مسلمان اما همانطو که خودش در آخرین مصاحبه‌اش گفته، بازی با الاهلی عربستان سرنوشت او در این تیم را تغییر داد. جایی که در اعتراض به تعویض خود باعث شد تا برانکو با نیمکت نشین کردنش نشان دهد کت تن کیست!

هافبک سرخ‌ها که البته با گلزنی در بازی چهار گله مقابل استقلال به محبوبیتی بالا بین هواداران پرسپولیس دست یافته بود، هر طور بود تا پایان فصل در این تیم کارش را دنبال کرد و در بازی پایانی فصل هم با پاس گل مقابل سپیدرود مهر تاییدی به کیفیت فنی خود زد تا همانطور که ادعا کرده بود، یخ برانکو را هم بشکند و سرمربی کروات از او برای تمدید قرارداد دعوت کند.

با این حال همان پاس شاید اتفاق نامیمونی بود که سرنوشتش در پرسپولیس را تغییر داد تا در یک لایو جنجالی طعمه جمله جنجالی مترجم وقت برانکو شود و خشم سرمربی سرخ‌ها کار او در این باشگاه را پایان دهد و هیچ میانجی‌گری نیز در این میان کارش را به سرخ‌ها گره نزد.

مسلمان از پرسپولیس جدا شد و اینبار به شماره ۱۱ خود در روزهای درخشش در ذوب آهن رسید. با این حال همه دوستانش خبر از گره قلبی او با پرسپولیس داشتند و همین مساله هم عاملی شد تا آن بازگشت ذهنی عجیب در تقابل با پرسپولیس رقم بخورد و مسلمان در پاسخ به این موضوع مدعی شده که واقعا احساس کرده عضوی از تیم پرسپولیس در آن بازی و در استادیوم آزادی بوده است.

با این حال نمایش موفق او در جمع ذوبی‌ها بار دیگر باعث شد تا پیشنهادی دلچسب نصیبش شود و خیلی زود پیراهن ذوب را از تن خارج کرد تا اینبار در نقش یاغی کوچک، پیراهن سپاهان را بر تن کرد. شاید اگر یاغی‌گری را بهتر بلد بود پیش از این اتفاق خود را در قامت بازیکن استقلال می‌دید و یک انتقال جنجالی را به نام خود می‌کرد. با این حال روزها آنطور که مسلمان برای خود پیش بینی می‌کرد در سپاهان تحت هدایت امیر قلعه نویی برای او پیش نرفت و یک مصدومیت عجیب نیز مزید بر علت شد تا دوری او از ترکیب اصلی به یک اتفاق عادی تبدیل شود.

شاید هیچ وقت در دوران فوتبالی مسلمان این میزان از نیمکت نشینی و دوری از ترکیب سابقه نداشته اما مهندس سابق سرخ‌ها با کمترین فرصت از سوی قلعه نویی مواجه شد و در ادامه نیز با حضور محرم نویدکیا روی نیمکت این تیم، خیلی زود سنگش را با طلایی‌پوشان وا کرد و به حضور دو ساله در این تیم خاتمه داد.

با جدایی مسلمان از سپاهان و با توجه به اینکه بازیکنی آزاد محسوب می‌شد شایعات حول بازگشت به پرسپولیس و حتی انتقالش به استقلال داغ شد. محمود فکری نیز با صحبت‌های در لفافه‌اش به این شایعات دامن زد تا شاید این انتقال بعد از چند فصل اینبار رنگ واقعیت بگیرد.

با این حال آن چیزی که تصور می‌شد نهایی نشد و مسلمان سایپا را به عنوان مقصد جدید خود انتخاب کرد. تیمی که در این سال‌ها با کمترین حواشی به مامنی گرم و آرام برای بازیکنانی تبدیل شده که تنها سودای فوتبال و دوری از حواشی را در ذهن دارند.

مسلمان در آستانه تقابل این تیم مقابل پرسپولیس به عضویت نارنجی‌پوشان در آمد و البته از جایگاه ویژه به تماشای نمایش تیمش مقابل سرخ‌ها نشست. او در هفته دوم و در جدال با نفت هم از سوی ابراهیم صادقی برای حضور در مسجدسلیمان دعوت نشد تا به آمادگی مدنظر از سوی کادرفنی نزدیک شود.

هفته سوم لیگ برتر اما دیداری بود که منجر به رونمایی از هافبک محبوب فصول قبل‌تر سرخ‌ها شد. دقیقه ۶۱ بازی با نساجی و در شرایطی که به نظر می‌رسید حریف کاملا میانه میدان را از آن خود کرده، ابراهیم صادقی به شماره ۵۵ تیمش فرصت حضور در زمین را داد تا او با قابلیت حفظ توپ و طراحی، شرایط را به نفع نارنجی‌پوشان در دستگردی تغییر دهد.

تگ ها


محسن مسلمان سایپا