فریبا: بحث قهرمانی استقلال تمام شده است

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت:سوت زدن‌های بی موقع سیدعلی و البته خنده‌های مصنوعی او روی اعصاب بازیکنان استقلال بود و فشار آنها را بالا برد....

به گزارش مدال و به نقل از فارس، بهتاش فریبا در خصوص شکست استقلال مقابل فولاد اظهار داشت: طبیعی بود که بعد از ۴ ماه دوری بازیکنان از میادین رسمی، شاهد یک بازی غیر طبیعی باشیم و کسی از فوتبال دو تیم لذت نبرد.

وی افزود: نوع بازی دو تیم و غیبت تماشاگران خود به خود لذت بازی را از بین برده بود و انصافا هیچکس از تماشای مسابقه لذت نبرد،حتی به جرأت می توانم بگویم اعصاب تماشاگرانی که مسابقه را نگاه می کردند بود.

پیشکسوت تیم استقلال تصریح کرد: در این مسابقه ۳ نکته را به خوبی اجرا کرد. در میانه زمین آنها اجازه ندادند هافبکهای استقلال خوب کار کنند و با پرسی که انجام می‌دادند عملا وسط زمین را از استقلال گرفتند به شکلی که در نیمه اول حتی یک پاس سالم به قائدی و مطهری داده نشد.

فریبا خاطرنشان کرد: فولادی‌ها البته کناره‌های زمین را هم از استقلال گرفتند، تا جایی که میلیچ هر توپی را که می‌گرفت یا استپ می‌کرد و پاس به عقب می‌داد یا توپ را لو می‌داد. این بازیکن حتی یک بار هم مدافع پیش رویش را بر نداشت.

وی تاکید کرد: نکته سوم و مثبت تیم فولاد خوزستان این بود که عارف آغاسی مهدی قائدی را به خوبی مهار کرده بود و مهاجم استقلال  حتی یک بار هم نتوانست از این بازیکن عبور کند.  در واقع هر ۳ ترفند جواد نکونام برای این مسابقه موثر واقع شد.

فریبا تصریح کرد: در خصوص صحنه اخراج علی کریمی هم باید بگویم که واقعا چیزی متوجه نشدم. در بین دو نیمه مشغول مصاحبه با رادیو بودم اما واقعا چون نفهمیدم چرا کریمی اخراج شده به گزارشگر رادیو گفتم اگر شما متوجه شدید دلیل اخراج چه بوده، به من هم بگویید. من علی کریمی را می‌شناسم، او اهل تمارض نیست و شک ندارم وقتی کریمی می‌گوید بازیکن حریف پیراهنش را کشیده او حرف درستی زده است. در هر صورت بعد از اخراج این بازیکن که نظم دهنده میانه تیم بود، همان یکی دو پاسی هم که به کناره‌ها ارسال می‌شد دیگر صورت نگرفت. 

پیشکسوت تیم استقلال  خاطرنشان کرد: طبیعی بود با اخراج کریمی سیستم عوض شود که این اتفاق هم افتاد اما در سیتم ۲-۵-۳ ایراد بزرگی وجود دارد که نقاط کور دفاع‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد. به طور مثال ضربه سر بازیکن فولاد که به تیر دروازه استقلال خورد از نقطه کور دفاع استقلال شکل گرفت.

فریبا یادآور شد: در این که داوران ما زحمت می‌کشند و باشرف هستند هیچ شکی ندارم. ولی در داوری نکاتی وجود دارد که باعث می‌شود اعصاب دو تیم به هم بریزد. شما اگر به نیمه اول نگاه کنید اعتراض فولادی‌ها ۵ برابر بازیکنان استقلال بود. استقلالی‌ها هم خیلی اعتراض کردند اما دلیلش این بود که سیدعلی جاهایی سوت می‌زد که اعصاب بازیکنان به هم می‌ریخت.

وی تاکید کرد: شما اگر دقت کنید عارف غلامی به عنوان یک بازیکن جنگنده معمولا در زمین از نظر عصبی آرام است اما در بازی با فولاد با وجود اینکه می‌داند ۱۰ نفره شده‌ایم به داور اعتراض کرد. سوت زدن‌های بی موقع سیدعلی و البته خنده‌های مصنوعی او روی اعصاب بازیکنان استقلال و حتی خود ما بود و فشار ما را بالا برد. در واقع این کمیته داوران است که باید در این مورد به داورش تذکر بدهد.

پیشکسوت تیم استقلال در خصوص اینکه استقلال در بازی آینده چند بازیکن در اختیار ندارد، گفت: شنیده‌ایم مطهری هم چند هفته از ترکیب استقلال دور است و دیاباته هنوز در اوج آمادگی نیست. به نظرم خود مجیدی باید در نوک حمله بازی کند. چون دست او واقعا بسته است.

فریبا تصریح کرد: باید این موضوع را بپذیریم که بحث قهرمانی استقلال تمام شده و با این شرایط تنها باید به فکر سهمیه بود. معمولا وقتی یک نفر می‌بازد انتقاد از سرمربی زیاد می‌شود و حالا مجیدی باید به استفاده از جوانان در غیاب بازیکنان تاثیرگذار بیاورد. تصور من این است که این مصدومیت‌ها حالا حالاها ادامه دارد مگر اینکه مجیدی به بازیکنان جوانش میدان دهد و نیروهاییش را تقسیم کند که در ادامه راه و این ۹ بازی دچار مشکل نشود.

بیشتر بخوانید:
درخشان: پرسپولیس بازی به بازی پیش برود
احضار مدافع تیم ملی ایران به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ترکیه
پوزخند علی کریمی به قرمزترین فصل زندگی+ عکس 

تگ ها


استقلال تهران بهتاش فریبا فوتبال ایران استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال