فریبا: حضور نمازی در استقلال تنش درست می‌کند

پیشکسوت استقلال می گوید محمود فکری باید در کادرفنی پرتعداد این تیم حرف آخر را بزند تا مشکلی ایجاد نشود....

بهتاش فریبا در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" درباره حضور مربیان پرتعداد در کادرفنی استقلال بیان کرد: من فکر می کنم در کادرفنی استقلال تعدادی جوان و باتجربه دورهم جمع شدند. جوانانی مثل آرش برهانی، حنیف عمران زاده و سیروس دین‌محمدی در این کادر هستند که کارهای اجرایی را انجام می دهند. بحث اصلی در طراحی تمرینات است که من از نزدیک با صمد مرفاوی بودم و طراحی تمرینات او خیلی خوب است. محمود فکری هم خودش تمرینات خوبی طراحی می کند. وقتی وارد مسابقات شوند هم تجربه عمو نصی(نصرالله عبداللهی) و پرویز مظلومی می تواند کمک کند.


وی ادامه داد: من قصد مقایسه فوتبال ایران با خارج از کشور را ندارم اما شما در تیم های اروپایی هم می بینید که تعداد دستیاران سرمربیان بسیار زیاد است. وقتی بایرن مونیخ به تهران آمد ۱۰، ۱۱ مربی داشت . کار کردن در استقلال، پرسپولیس ، تراکتور و سپاهان آسان نیست و کار سنگینی است. این امر نیاز به یک کار جمعی دارد.


مربی سابق استقلال همچنین گفت: نکته مهم این است که نفرات کادرفنی باید در اختیار سرمربی باشند. قطعا اگر این نفرات از سرمربی تخطی کنند، دچار اشکال خواهند شد. در تصمیمات باید شورای جمعی گذاشته شود اما حرف آخر را محمود فکری بزند. اگر این طور نباشد، مشکل ایجاد می شود. همه باید یکدل باشند و حرف محمود (فکری) را گوش کنند.


فریبا درباره اضافه شدن مربی ای مثل امید نمازی در شرایطی که مربیان زیادی در کادر استقلال حضور دارند، بیان کرد: این مساله می تواند تنش زا شود. مثلا صمد مرفاوی خودش در دو مقطع سرمربی بوده و ممکن است اگر فردی مثل نمازی یا افراد دیگر اضافه شود، اشکالاتی ایجاد شود. بحث کسوت باید رعایت شود. محمود فکری خودش به اخلاق پایبند است و باید این مسائل رعایت شود.


وی در پایان افزود: در نهایت ذکر این نکته هم ضروری است که ببینیم در این شرایط اقتصادی کشور باشگاه چقدر می تواند برای کادرفنی استقلال بودجه در نظر بگیرد. باید مسئولان باشگاه و فکری فکر کنند و به جمع بندی برسند تا تعداد معقولی در کادرفنی حضور یابند.

تگ ها


استقلال تهران امید نمازی بهتاش فریبا