فریبا: ما در استقلال تصمیم‌گیرنده نیستیم!

استقلال از تعطیلات لیگ برتر برای رساندن مصدومان خود استفاده میکند. تعطیلاتی که یک عده میگویند به سود تیم است و عدهای هم ......

استقلال از تعطیلات لیگ برتر برای رساندن مصدومان خود استفاده می‌کند. تعطیلاتی که یک عده می‌گویند به سود تیم است و عده‌ای هم آن را به ضرر آبی‌پوشان تلقی می‌کنند. در همین رابطه ظهر دیروز با بهتاش فریبا، یکی از اعضای کمیته فنی استقلال، پیرامون شرایط تیم هم‌کلام شدیم.

* در مورد تعطیلی لیگ و لغو بازی با پدیده عده‌ای می‌گویند به ضرر استقلال است، چون باعث کاهش انگیزه بازیکنان می‌شود؛ نظر شما در این رابطه چیست؟
به نظرم این مانند چاقویی دولبه است. از بابت انگیزه کاملاً درست است، چون بازیکنان تا وقتی در شرایط بازی قرار نگیرند انگیزه‌شان به اوج نمی‌رسد، اما از یک جهت دیگر تعطیلات به نفع ماست. فراموش نکنید ما کلی بازیکن مصدوم داریم و این وقفه می‌تواند باعث آن شود که مصدومان‌مان به چرخه بازی‌ها برگردند. از بابت رسیدن مهره‌های آسیب‌دیده تعطیلی لیگ به نفع ما می‌شود.
* داریوش شجاعیان و محسن کریمی هم مشغول آماده شدن برای نیم‌فصل دوم هستند. رسیدن این دو نفر چقدر به استقلال کمک می‌کند؟ 
خیلی‌ها می‌گویند مشکل استقلال در خط حمله است، ولی من معتقدم مشکل استقلال پشت فورواردهاست. مرتضی تبریزی و روح‌ا... باقری مگر فصل قبل عملکرد ضعیفی داشتند؟ اگر آن‌ها در استقلال کم گل می‌زنند دلیل آن این است که خوب تغذیه نمی‌شوند، بنابراین حضور داریوش شجاعیان قطعاً می‌تواند به استقلال کمک کند، محسن کریمی هم همین‌طور. این بازیکن هرگاه آماده باشد واقعاً می‌تواند کمک حال تیم شود. البته جدا از دور برگشت من به همین نیم‌فصل اول هم امیدوارم. ما ۴ بازی داریم و قاطعانه معتقدم می‌توانیم ۱۲ امتیاز کامل آن‌ها را بگیریم. امید استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر هنوز از دست نرفته است. یک نکته را هم فراموش نکنید. پرسپولیس هم به زودی درگیر مسابقات فشرده لیگ برتر می‌شود و امتیاز از دست می‌دهد. آقای برانکو به طور کلی از تعداد بازیکن زیادی استفاده نمی‌کند و همین مسئله باعث می‌شود نفراتش خسته شوند و امتیاز از دست بدهند.
* رابطه شفر با کمیته فنی چطور است؟
خوب. باید در نیم‌فصل اتفاقات خوبی در استقلال رخ بدهد. رابطه آقای شفر با کمیته فنی هم خوب است. به هر حال ما تصمیم‌گیرنده برای استقلال نیستیم و فقط مشاوره می‌دهیم. در نهایت خود سرمربی باید تصمیم بگیرد و خودش هم باید جواب بدهد. ما به شفر می‌گوییم که از نظرمان بهتر است این نفرات در نیم‌فصل بمانند و این بازیکنان بروند، اما تصمیم‌گیری با خودش است. 
* اعتمادش به کمیته فنی جلب شده؟
بله. حالا شفر به کمیته فنی اعتماد دارد، چون خودش دقیقاً متوجه شده هیچ کدام از ما دنبال صندلی‌اش نیستیم و هدف‌مان فقط و فقط کمک است و بس. ما در قالب مشاوره هر کاری که بتوانیم انجام می‌دهیم و به شفر کمک می‌کنیم، ولی در نهایت امور فنی و اجرایی تیم در حیطه وظایف سرمربی محترم است. آقای شفر خودش مختار است که به توصیه‌های ما گوش بدهد یا نه. در نهایت هم خودش باید پیرامون نتایجی که استقلال می‌گیرد جوابگو باشد.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال