فریده شجاعی: می‌توانستم به AFC و فیفا شکایت کنم

همسر مرحوم منصورپورحیدری و نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال می‌گوید خودم هم نفهمیدم چطور از فدراسیون برکنار شدم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علی کفاشیان طی گفتگویی که صبح امروز سه‌شنبه ۱۲ فروردین با سایت "ورزش سه" انجام داد در بخشی از صحبت‌هایش عنوان کرد که علی‌رغم میل باطنی خودم و با توجه به فشارهای بی‌حدوحصری که از سوی وزارت ورزش در آن دوران متحمل شده است مجبور به برکناری فریده شجاعی و محمدمهدی نبی شده است و این در حالی بوده که از نحوه عملکردشان کاملاً راضی بوده است.


در همین ارتباط با خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری نایب‌رئیس فدراسیون بسکتبال بانوان صحبت کردیم و از ایشان علت این مسئله را جویا شدیم. وی در همین خصوص در ابتدا با تمجید از عملکرد از آقای کفاشیان گفت: «آقای کفاشیان واقعاً از مدیران بسیار خوبی بودند که من در تمام دروان خدمتم در عرصه ورزش دیده‌ام. من در طی ۵۵ سال حضورم در عرصه‌های مختلف ورزشی با مدیران مختلفی کارکرده‌ام اما باید بگویم ایشان هم ازنظر علمی و هم از جنبه اجرایی به کار خودشان اشراف کاملی داشتند.»


وی در ادامه افزود: «یکی از بهترین ویژگی‌هایی که آقای کفاشیان نگاه ویژه‌ای بود که به ورزش بانوان داشتند. برای مثال بارها پیش‌آمده که در زمان کارلوس کی روش هم‌زمان با تیم ملی بزگسالان تیم ملی دختران هم در اردو حضور داشتند، اما هیچ تبعیضی بین این دو تیم وجود نداشت و همین توجه باعث ایجاد انگیزه و اعتمادبه‌نفس بیشتری در همه ما می‌شد.»


فریده شجاعی در ادامه با اشاره به برکناری‌اش به‌عنوان نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال درزمان ریاست آقای کفاشیان بیان داشت: «من در حالی از سمت خود برکنار شدم که مجموعه ما در سال هفتم طرح راهبردی ۸ ساله قرار داشت. آن زمان ما با توجه به همین طرح ۸ ساله که اتفاقاً خیلی زودتر از حد موعدش به نتیجه رسید، موفق به کسب عناوین زیادی ازجمله قهرمانی و نایب‌قهرمانی آسیا شده بودیم. ضمن اینکه من هم با توجه به همان حمایت‌های که اشاره کردم عضو کمیته بانوان آسیا بودم و از همان‌جا بسیاری از خواسته‌هایمان را به کرسی می‌نشاندیم.»


 همسر مرحوم منصور پورحیدری همچنین در همین رابطه افزود: «اما به‌هرحال با تمامی این اوصاف اختلافات نظر هم وجود داشت که دریکی از این موارد با دخالت وزیر ورزش جوانان آن زمان آقای گودرزی همراه شد. مشخصاً باید بگویم بحث بر سر انتخاب یک مربی بود که من دلایل خودم را داشتم اما وزیر نظرش به شکل دیگری بود و درنهایت حکم به برکناری من را دادند.»


نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در ادامه عنوان کرد: «من فکر می‌کنم وزیر ورزش لزومی ندارد سطح خودش را تا این حد پایین بیاورد و دور از شأن یک وزیر است که بخواهد تا این حد در تصمیم‌گیری‌های جزئی فدراسیون‌ها ورود کنند. درنهایت این اختلاف‌نظر به‌هرحال پا گرفت و منجر به برکناری من از فدراسیون فوتبال شد. هرچند اگر راستش را بخواهید این موضوع بیشتر شبیه به یک بهانه بود. بعدازاین ماجرا بسیاری از افراد از طرف وزارتخانه از من خواستند که استعفا بدهم که من در جواب آن‌ها گفتم که من منتخب اعضای مجمع فدراسیون فوتبال هستم و ۷۵ رأی آوردم و به احترام مجمع نمی‌توانم استعفا بدهم، آن‌ها من را انتخاب کردند و خودشان هم باید من را کنار بگذارند، اما اگر شما صلاح می‌دانید که من نمی‌توانم مؤثر باشم و قادر نیستم عملکرد خوبی در ادامه راه داشته باشم خودم را کنار می‌کشم. بعدازاین مسئله هم عده‌ای به من می‌گفتند که می‌توانم شکایتی را به کنفدراسیون آسیا و فیفا مطرح کنم که من به هیچ حاضر به انجام چنین کاری نبودم و نخواهم بود و هیچ‌وقت هم صدایش را هم درنیاوردم.»


او با اشاره به انتظاراتش از فدراسیون فوتبال در آن زمان اظهار داشت: «البته من این انتظار را داشتم که با توجه به عملکرد مثبتی که داشتم و در آن سال‌ها با حداقل امکانات به نهایت اهدافمان رسیدیم، حتی اگر مورد تائید وزارت نبودم، آقای کفاشیان از من حمایت می‌کرد که البته این امر به‌طور کامل صورت نگرفت، اما دلیل نمی‌شود من خوبی‌ها و حمایت‌های ایشان را فراموش کنم. انصافاً بخش اعظمی از رشد و توسعه فوتبال در حوزه بانوان علی‌رغم تلاش و بی‌وقفه من همکارانم، مدیون کمک و نگاه مثبت آقای کفاشیان است.»

وی همچنین درباره مطالبات منصور پورحیدری که تاکنون به آن‌ها پرداخت‌نشده بود با ابراز ناراحتی زیاد تأکید کرد: «تنها می‌توانم بگویم که برای سیستم ورزش ایران متأسفم. برای کسی که ۵۰ سال صادقانه به ورزش این مملکت خدمت کرده است چنین کم‌لطفی بارزی در حقش می‌شود. نه وزارت ورزش و نه باشگاه استقلال هیچ‌کدام باوجودآنکه می‌دانند منصور پورحیدری شامل حال بیمه نبوده و بارها از جیب خود برای باشگاه استقلال خرج کرده است حاضر نشدند حق‌وحقوق وی را که واقعاً حالا دیگر مبلغ بسیار ناچیزی است پرداخت کنند. به این خاطر که آن‌ها به‌خوبی می‌دانند ما به حرمت منصور هم که شده هیچ‌وقت از باشگاه استقلال با توجه به حکمی داریم حاضر به شکایت نمی‌شویم و این امر همان‌طور که گفتم تا حد زیادی کم‌لطفی است که در حق ما روا داشتند وگرنه ۴۰۰ میلیون امروزه در قبال جابجایی‌های میلیاردی که هرروز در فوتبال به گوش می‌رسد آن‌هم برای کسی که تمام زندگی خود وقف استقلال کرد دیگر مبلغی نیست. به‌هرحال ما هر دو از ورزش ضربه خوردیم اما به علت آنکه همواره خواهان رشد جوانان در عرصه ورزش بوده‌ایم بازهم به راه خود ادامه داده‌ایم.»

بیشتر بخوانید:

تا زمان توضیحات شکوری دبیرکل مورد قبول ماست!

تگ ها


منصور پورحیدری فوتبال ایران فریده شجاعی فوتبال