فریدونی: لیگ را دو گروهی کنید!

مدیرعامل ذوب آهن امیدوار است تیمش در سال جدید از فشار بیرون بیاید و در حد انتظار نتیجه بگیرد.&#۱۶۰;...

به گزارش ورزش سه، مجتبی فریدونی در مورد اوضاع و احوال ذوب آهن به خبرنگار ما گفت: در یک سال و نیم اخیر حال ذوب آهن واقعاًخوب نبوده و پارسال و امسال یکسری مشکلات داشتیم که مهمترین آنها این بود که همدلی و انرژی مثبت پشت تیم  نبود . روزی که سر  تمرین رفتم تا مجتبی حسینی را به بچه‌ها معرفی کنم به آنها گفتم ما مثل یک گروه ارکستر هستیم که اولا یک سری سازها را نداشتیم  یعنی بعضی از بازیکنان  نبودند و بعضی سازها ناکوک بودند  و بعضی‌ها هم تک نوازی می کردند و رهبر ارکستر هم خیلی خوب رهبری نمی کرد و  صدای خوبی به گوش نمی رسید.


 او ادامه داد:  آقای حسینی هم دارد  زحمت می کشد و باید ببینیم شرایط به چه شکلی پیش می رود ولی تغییراتی که ایجاد کردیم محدود است. تیم هم تحت فشار نتیجه گیری است و ما تلاشمان را می کنیم ذوب آهن به شرایط طبیعی برگردد. 


مدیرعامل ذوب آهن در پاسخ به این سوال که به نظرش در فصل نقل و انتقالات این تیم عملکرد  خوبی داشته یا خیر گفت: نه! به خاطر اینکه اولا در این فصل تعداد محدودی بازیکن می توان گرفت،  دوما اینکه بازیکن با کیفیت در نیم فصل کم است و رقابت تیم ها برای جذب بازیکن با کیفیت زیاد است و همین موضوع قیمت بازیکن را بالا می برد. ما دیده ایم که بازیکن در یک فصل ۱۲ میلیارد می گیرد و این در توان ما نبود که این رقم ها را پرداخت کنیم.


 وی اضافه کرد: در این فوتبالی که ما هیچ چیز نداریم چگونه پول خرج کنیم؟ این پول‌ها از کجا آورده می‌شود که قیمت بازیکن ها اینقدر سرسام آور است؟ الان قیمتهایی مثل ۷ میلیارد  تومان برای جذب بازیکن یک  قیمت عادی شده است. ما با این وضع نمی‌توانیم  رقابت کنیم صحنه. این گونه که پیش می‌رود نابرابری پیش می آید و من فکر می‌کنم فصل آینده یکسری باشگاه ها نتوانند تیم‌داری کنند یا اینکه ۱۰ تیم می آیند تنور لیگ را گرم کنند تا شش تیم متمول دیگر  بتوانند راحت کار  کنند. من فکر می کنم با این وضع فقط  پنج تیم در پرداختی ها موفق هستند. واقعاً اینگونه نمی توان رقابت کرد، شاید یک باشگاه کل هزینه هایش ۲۰ میلیارد تومان باشد ولی یک باشگاه دیگر فقط به یک بازیکن ۲۰ میلیارد می دهد. به نظر من سازمان لیگ، لیگ  را به دو دسته متمول ها و غیر متمول ها تقسیم کنند تا رقابت‌ها این‌گونه انجام شود!
 فریدونی در پایان در مورد اینکه ذوب آهن می‌تواند دوباره به  روزهای اوجش برگردد یا خیر افزود: ذوب آهن همین دو سال پیش از گروه خودش در لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و در این یک سال و نیم اخیر اتفاقات بد برایش افتاده وگرنه ذوب‌آهن در سال های گذشته همیشه مطرح بوده است.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان