فصل آینده لیگ برتر انگلیس با ۵ تعویض مجاز؟

با افزایش احتمال استفاده از قانون حداکثر ۵ تعویض در فصل آینده لیگ برتر انگلیس‌، احتمال دارد این لیگ فصل آتی را با قوانین جدید دیگری هم آغاز کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حال حاضر مسابقات لیگ برتر انگلیس با حداکثر ۵ تعویض برای هر تیم در هر بازی برگزار می‌شود ولی احتمال دارد این قانون در فصل آتی لیگ جزیره هم رعایت شود. اما به نظر می‌رسد فصل آینده لیگ انگلیس شاهد معرفی قوانین جدید دیگری هم خواهد بود.

بعد از وقفه طولانی‌مدت ناشی از بحران کرونا‌، لیگ برتر انگلیس در دوران پساکرونا به تیمها اعلام کرد که حداکثر تعویض مجاز آنها در هر بازی به ۵ تعویض افزایش یافته.

درحالیکه طبق قانون اصلی فوتبال هر تیم در هر بازی تنها مجاز به استفاده از سه تعویض بود از زمان شروع مجدد لیگ برتر در دوران پساکرونا هر تیم می‌تواند در هر بازی پنج بازیکن خود را تعویض کند. این قانون قطعا تا پایان فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد.

از این گذشته حداکثر تعداد بازیکنان تعویضی که می‌توانند روی نیمکت بنشینند هم از ۷ بازیکن به ۹ بازیکن افزایش یافته. این تصمیمات با هدف افزایش رفاه بازیکنان که به مدت سه ماه از میادین رقابتی دور بودند تصویب شده است.

با اینکه این قانون در اصل تنها برای فصل جاری تصویب شد ولی باشگاه‌های لیگ برتر در پایان ماه جولای جلسه‌ای خواهند داشت و احتمال می‌رود آن را برای فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ هم تمدید کنند.

 بر اساس اعلام بورد بین‌المللی فوتبال این قوانین جدید تا تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۲۱ قابل اجرا خواهد بود ولی هر لیگ می‌تواند با تصمیم‌گیری داخلی این قوانین را دائمی کند.

البته تصمیم بورد بین‌المللی با انتقادهای زیادی هم مواجه شده و کارشناسانی مثل جیمی کاراگر و گری نویل معتقد هستند که افزایش تعداد تعویض‌ها تنها به نفع تیمهای بزرگ و ثروتمند خواهد بود که توان استفاده از تعداد زیادی بازیکن با کیفیت نزدیک به هم را دارند.

جیمی کاراگر: مسخره است! لیگ برتر با همان ۳ تعویض بماند لطفا!

بیشتر بخوانید:
چمبرلین: جرارد الگوی من بود؛ من الگوی دیگران می‌شوم
نیمار، اسلحه اصلی PSG برای فتح سه جام دیگر
ساری: بعد از قرنطینه، بازی ها خیلی عجیب شده‌‌اند 

تگ ها


لیگ برتر انگلیس فوتبال جهان قانون 5 تعویض لیگ برتر فوتبال