فغانی: رونالدو اعتراض کرد، تذکر گرفت

به گزارش مدال به نقل از ورزش سه: علیرضا فغانی درباره قضاوت در جام کنفدراسیون ها، تقابل با کریس رونالدو، دریافت سوت طلایی از فدراسیون فوتبال و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید: قضاوت ها خوب بود جام کنفدراسیون ها آخرین تورنمنتی بود که در آن حاضر شدیم ......

به گزارش مدال به نقل از ورزش سه: علیرضا فغانی درباره قضاوت در جام کنفدراسیون ها، تقابل با کریس رونالدو، دریافت سوت طلایی از فدراسیون فوتبال و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:
قضاوت ها خوب بود

 جام کنفدراسیون ها آخرین تورنمنتی بود که در آن حاضر شدیم. در مسابقات 16 بازی انجام شد و 9 تیم داوری حضور داشتند. دو قضاوت در این مسابقات به ما رسید که اولی بازی شیلی و آلمان و دومی بازی نیمه نهایی بین شیلی وپرتغال بود. در مجموع قضاوت ها هم مشکل خاصی نداشت و خداراشکر سربلند بیرون آمدیم. 
مشکلی برای کنترل بازی ها نداشتیم

 قطعا وقتی بازیکنان بزرگ در زمین حضور دارند، کار داوران برای قضاوت سخت تر می شود. از طرف دیگر برخی تیم ها مانند شیلی که از آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی می آیند، معمولا درگیرانه و معترض بازی می کنند. خوشبختانه در کلاس های مختلف آموزشی همه مسائل را بررسی می کنیم و در طول جام کنفدراسیون ها نیز مشکلی از نظر کنترل بازی نداشتیم. 
رونالدو اعتراض کرد، تذکر گرفت!

 برای ما به عنوان داور مهم نیست چه بازیکنانی در زمین مسابقه دارند؛ بحث این است که در هر مسابقه ای بازیکنان اعتراض هایی انجام می دهند و کریس رونالدو نیز یکی از بازیکنان معترض بود. او در چند صحنه دیدار پرتغال و شیلی اعتراض داشت و بعد از اینکه یکی دو صحنه اعتراض کرد تذکر جدی دادم. مساله خاصی البته نبود؛ رونالدو اعتقاد داشت خطا باید می گرفتم یا نباید این اتفاق می افتاد. صحبت خاصی با هم انجام ندادیم و هرگز بحث خط و نشان کشیدن او برای داور مطرح نبود.
کمک داور ویدئویی نظرش را درباره پنالتی اعلام کرد

 درباره صحنه پنالتی بازی شیلی و پرتغال باید توضیح بدهم که کمک داور ویدئویی دخالت کرد و نظر داد. نظر من به عنوان این بود که ضربه دروازه اعلام کنم و پنالتی در کار نبوده است. کمک داور ویدئویی دخالت کرد و بعد از بازبینی فیلم بر صحت تصمیم من رای دادند و بازی ادامه پیدا کرد در قانون فیفا اینگونه است که داور یا تیم ها درخواست ویدئو چک نمی کنند و فقط کمک داور ویدئویی درباره صحنه ها نظر می دهد.
رونالدو به ویدال توهین نکرد

 من نمی دانم موضوع توهین رونالدو به ویدال در جریان مسابقه از کجا در آمده است. من هیچ توهینی از سوی رونالدو به ویدال نشنیدم. اگر هم حرفی با هم زدند، به زبان اسپانیایی بوده و من متوجه نشدم. با این حال هیچ مشکل خاصی در قضاوت بازی وجود نداشت. 
فریاد زدنم سر بازیکنان بزرگ، بی احترامی نیست

 موضوع فریاد زدن من بر سر بازیکنان بزرگ درست نیست. برخی بازیکنان در طول بازی با صدای بلند حرف می زنند و من هم جوابشان را می دهم. اینطور نیست که بی احترامی صورت بگیرد و اصلا چنین موضوعاتی را در سطح بالای فوتبال پذیرا نیست. قطعا برخورد داور متناسب با شرایط مسابقه است و بعضی وقت ها باید تذکر جدی داده شود.
اینفانتینو مدال مسابقات را به ما اهدا کرد

 

شب آخر حضورمان در روسیه، زمانی که فینال جام کنفدراسیون ها برگزار شد، اینفانتینو رییس فیفا به هتل داوران آمد و از همه داوران تقدیر کرد. مدال و پرچم مسابقات را نیز به تیم داوری ایرانی اهدا کردند که این مساله برایمان بسیار ارزشمند بود. 
نگاه فیفا به تیم داوری ایرانی مشخص است

 قطعا قضاوت در جام جهانی هدف ما بوده است. خوشبختانه در یکی، دو سال گذشته در تورنمنت های مختلف مثل المپیک، جام باشگاه های جهان، جام کنفدراسیون ها و جام ملت های آسیا قضاوت های خوبی داشتیم. هدف ما این بوده که در چنین تورنمنت هایی به ما نگاهی مانند زنگ تفریح نداشته باشند که خوشبختانه اینگونه نیست و نظر فیفا نسبت به تیم داوری ایرانی مشخص است. امیدوارم در آینده نیز این روند را حفظ کنیم.
انگیزه داوران با مراسم تجلیل بالا می رود

 روز گذشته در یک مراسم نمادین از ما تقدیر شد. جا دارد از فدراسیون فوتبال، آقای تاج و شرکت نامی نو، اسپانسر داوران تشکر می کنم که این مراسم را برگزار کردند و از داوران تجلیل به عمل آمد. به هر حال به بنده نیز سوت طلایی اهدا شد و دیروز هم گفتم که هر داوری روز خوب و بد دارد و همه داوران ما خوب هستند. قطعا چنین مراسم هایی انگیزه داوران را بالا می برد. 
تشکر از همراهان

 از همه دوستانی که با من در تماس بودند؛ از فدراسیون فوتبال و مطبوعات و همه کسانی که انرژی مثبت می دهند تشکر می کنم. امیدوارم با قضاوت های خوب بتوانیم جواب محبت هایشان را بدهیم.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال