فقدان گلزنی درفوتبال ایران مشهود است/مرفاوی: استقلال باترس بازی می کند

پیشکسوت استقلال معتقد است که این تیم اگرچه از لحاظ نتیجه شرایط مناسبی ندارد ولی به لحاظ فنی در حال پیشرفت است....

فقدان گلزنی درفوتبال ایران مشهود است/مرفاوی: استقلال باترس بازی می کند

استقلال روبه پیشرفت است
صمد مرفاوی، پیشکسوت استقلال و مربی سابق این تیم در گفت و گوی اختصاصی بامدال درخصوص شرایط استقلال در حال حاضر گفت: استقلال اگرچه از لحاظ نتیجه گیری و به تبع آن جایگاهش در جدول شرایط مناسبی ندارد اما از نظر فنی در حال پیشرفت و بهتر شدن است.
بازیکنان استقلال تلاش می کنند و برای آن چه که مربی می خواهد در زمین پیاده شود، زحمت می کشند ولی تلاش و زحماتشان به ثمر نمی رسد و این هم فقط به خاطر استرس و عدم تمرکز است.

بازیکنان با ترس بازی می کنند
وی در ادامه تاکید کرد: این نتیجه نگرفتن ها آرامش را از استقلال گرفته است و بازیکنان در تمامی بازی ها در زمین مسابقه با ترس بازی می کنند  و شجاعت لازم را ندارند و این موضوع در بازی ها تاثیر مستقیم دارد.


آرامش از نیمکت به بازیکنان منتقل می شود
پیشکسوت استقلال در خصوص تزریق آرامش به تیم گفت: هم من و هم بسیاری از پیشکسوتان این موضوع را صراحتا بارها گفته ایم که آرامش از نیمکت تیم به بازیکنان منتقل می شود و اولین نفری که باید آرامش داشته باشد سرمربی تیم است که متاسفانه از همان بازی اول استراماچونی آن آرامش لازم را نداشته است و حتما دلایل خودش را هم برای این موضوع داشت، بالاخره بازی اول بود. پس از آن هم نتایج آن طور که باید و شاید برای استقلال رقم نخورد و فشار مضاعفی را به سرمربی وارد کرد و همین عدم آرامش است که به تیم منتقل می شود و بازیکنان نمی توانند کارایی لازم را داشته باشند.

سرمربی هم آرامشش را از باشگاه می گیرد
وی در ادامه گفت: به نظر من باید اول سرمربی و کادرفنی تیم آرامش لازم را داشته باشند که بازیکنان هم بتوانند با اعتماد به نفس و تمرکز بیشتر در زمین مسابقه ظاهر شوند و البته به این نکته هم تاکید می کنم که این یک سلسله مراتب است که باید تصحیح شود چرا که سرمربی هم قطعا باید آرامشش را از باشگاه بگیرد.

مشکلات در باشگاه استقلال مربوط به امروز و دیروز نیست
مرفاوی تاکید کرد که مشکلات در باشگاه استقلال مربوط به امروز و دیروز نیست و در این خصوص به مدال گفت: این اولین باری نیست که باشگاه استقلال مشکل دارد و با مسائل مختلفی از جمله مشکلات مالی و بسیاری از مسائل ساختاری دست و پنجه نرم می کند که اگر بخواهیم به این موضوع بپردازیم باید گفت که درآمد باشگاه استقلال در سال های اخیر به واسطه حضور اسپانسر و کمک های هواداری به مراتب بسیار بیشتر از گذشته هم بوده است ولی خب این درآمدها بیشتر صرف هزینه های جاری شده است و چیزی از بدهی ها کم نکرده است و باید که مدیریت شود وگرنه مشکلات در باشگاه هایی مثل استقلال و پرسپولیس همیشه وجود داشته و موجب ایجاد حاشیه شده است و این مشکلات باید که به صورت منطقی حل شود.


فقدان گلزنی در کل فوتبال ایران مشهود است
مهاجم سابق استقلال و تیم ملی درخصوص مشکل خط حمله استقلال نیز توضیحاتی را ارائه داد و گفت: مشکل گلزنی در میان مهاجمان، نه تنها در استقلال که در کل فوتبال ایران مشهود است. وقتی به آقای گل های فصل قبل لیگ نگاه می کنیم این موضوع کاملا مشخص می شود چرا که دو بازیکن خارجی این عنوان را در لیگ ایران کسب کردند ضمن این که حتی مهاجمان هدف ما در تیم ملی هم لژیونرهایی هستند که فوتبالشان را در خارج از ایران دنبال می کنند. این مسئله مختص به استقلال نیست و در کل فوتبال ایران وجود دارد که باید ریشه یابی و حل شود.


باید از تبریزی حمایت شود
مرفاوی در ادامه درباره مرتضی تبریزی، مهاجم تیم استقلال هم گفت: روزی که تبریزی از ذوب آهن به استقلال آمد شرایط کاملا خوبی داشت اما حواشی که برایش در ابتدای فصل گذشته به وجود آمد کمی از لحاظ روحی و روانی بر روی این بازیکن تاثیرگذاشت. به نظر من تبریزی سرمایه باشگاه استقلال است که برای انتقالش به این تیم هزینه شده و هواداران باید که از او حمایت کنند تا به روزهای اوجش بازگردد.
وی تاکید کرد: تبریزی در حال حاضر بازیکن استقلال است و باید با حمایت هواداران به شرایط روحی مناسبی برسد تا کارایی لازم را در تیم داشته باشد. استقلال الان چاره دیگری ندارد جز این که از داشته هایش به نحو احسن استفاده کند.
مربی سابق استقلال در پایان برای تیم استقلال در بازی امروز مقابل گل ریحان آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم استقلال با کسب یک برد در بازی امروز روند پیروزی هایش را آغاز کند و در ادامه به شرایط بهتری برسد.

 

بیشتر بخوانید:

فرار مدیران استقلال از بحران!

نمره ضعیف سایت ایتالیایی به سرمربی استقلال

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال مهاجم سابق استقلال سرمربی سابق استقلال صمد مرفاوی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال