فقط یک قدم مانده تا رسیدن به رویای قهرمانی جهان

بعد از قهرمانی در مسابقات جام بین قارهای که بعد از جام جهانی معتبرترین مسابقات فوتبال ساحلی است، حالا فقط یک قدم دیگر مانده تا ساحلی بازان ایران به اولین تیمی تبدیل شوند که از ایران روی سکوی قهرمانی یک رشته تیمی در جهان میایستند ......

بعد از قهرمانی در مسابقات جام بین قاره‌ای که بعد از جام جهانی معتبرترین مسابقات فوتبال ساحلی است، حالا فقط یک قدم دیگر مانده تا ساحلی بازان ایران به اولین تیمی تبدیل شوند که از ایران روی سکوی قهرمانی یک رشته تیمی در جهان می‌ایستند.

به‌ گزارش مدال، در شنبه‌ای که گذشت فوتبال ایران در سطح بین‌المللی شاهد دو رقابت بزرگ بود. هر چند در ورزشگاه آزادی، پرسپولیس نتوانست به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا دست یابد اما در آن سوی آب‌ها، ساحلی بازان ایران موفق شدند برای دومین بار به مقام قهرمانی رقابت‌های جام بین قاره‌ای دست پیدا کند. ایران در این مسابقات تیم‌های روسیه، آمریکا، تاهیتی و مصر را از پیش رو برداشت تا برای دومین بار به مقام قهرمانی برسد.

بازیکنان ایران قبل از این مسابقات، برزیل را حریف اصلی خود می‌دانستند و خود را آماده کرده بودند تا با این تیم در فینال مسابقات بازی کنند. شاید بتوان گفت‌ برزیل خوش شانس بود که با شکست در نیمه نهایی برابر روسیه به فینال نرسید وگرنه شکست برابر ایران از نظر روانی آنها را برای جام جهانی در موقعیت بدی قرار می‌داد.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات بین قاره‌ای اخیر، برخی از بهترین و نام‌دارترین بازیکنانش را در اختیار نداشت و همین هم در آغاز مسابقات، حریفان تیم ملی را شگفت‌زده کرده بود اما شگفتی حریفان زمانی بیشتر شد که جوانان ساحلی‌باز ایران با قدرت، پیش رفتند و بر جام قهرمانی بوسه زدند. این اتفاق خجسته، نوید روزهای بهتر آینده را می‌دهد و ما را امیدوار می‌کند که بالاخره روزی را خواهیم دید که یک تیم ایرانی، بر بالاترین سکوی جهانی رشته‌اش می‌ایستد. تاکنون فقط فوتبال ساحلی و فوتسال ایران توانسته‌اند به عنوان رشته‌های تیمی روی سکوی جهانی بایستند. هر دو تیم یک بار سابقه سومی جهان را دارند و اما تیم ملی ساحلی ایران ظرفیتش را دارد که نخستین تیم ایرانی قهرمان جهان باشد. روند رو به رشد تیم‌ ‌ملی فوتبال ساحلی، حساسیت جام جهانی سال ۲۰۱۹ را بیشتر کرده است.

روزهایی که اردوی تیم‌ ‌ملی "ب" برگزار می‌شد شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که ایران بتواند بدون استفاده از برخی بازیکنان با تجربه‌اش به عنوان‌های بین‌المللی دست پیدا کند اما اوکتاویو، سرمربی ایران با تلفیقی از جوانان انتخاب شده از تیم‌ ‌ملی "ب" و بازیکنان قدیمی تیم‌ ‌ملی، تیمی ساخت که همه تیم‌ها را با اقتدار شکست داد و حتی روسیه، قهرمان سه دوره این رقابت‌ها را یک بار در مرحله گروهی و یک بار در فینال شکست داد.

اسفند ماه امسال مسابقات جام ملت‌های آسیا در تایلند برگزار می‌شود. فدراسیونی که  یکی از ستارگانش را به این تیم مدیون است، باید شرایط را مهیا کند تا ملی‌پوشان در اردوهای مختلف و در بازی‌های تدارکاتی زیاد، امده‌تر شوند و تیم ملی در این رقابت‌ها با اقتدار قهرمان شود و مطابق انتظار به جام جهانی صعود کند. اوکتاویو و بازیکنان پر تلاشش به خوبی می‌دانند که می‌توانند به اولین تیمی از ایران بدل شوند که به مقام قهرمانی جهان دست پیدا می‌کند.

تگ ها


فوتبال