فقط یک نفر بود که به داد یحیی برسد! (عکس)

پرسپولیس در جام حذفی در ضیافت پنالتی‌ها حذف شد تا آخرین خاطره خوش از پنالتی‌ها همان دیدار با النصر باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، انگار پنالتی‌ها دست از سر یحیی و تیمش بر نمی‌دارد. از جمله "چه وقت چیپ زدن بود آقای گل‌محمدی" گرفته تا پنالتی‌های به آسمان کوبیده شده رضاحقیقی و اوساگونا در دیدارهای حساس و مختلف جام حذفی. از پنالتی‌هایی که در فینال آسیا به اولسان داده شد تا همین چند روز پیش که پنالتی عیسی محکم به آسمان کوبیده شد و پنالتی آرام عبدی  در دستان حسینی جای گرفت. تراژدی پنالتی‌ها هر بار با بازیگران متفاوت برای یحیی تکرار می‌شود و انگار تبدیل به یک مجموعه فیلم کابوس‌وار با پایانی تکراری شده است.

اما یادمان نمی‌رود روزی را که یحیی پرسپولیس را به فینال آسیا رساند و این بار اشک شوق می‌ریخت و از پیروزی تیمش در پنالتی‌ها سر از پا نمی‌شناخت. انگار این ضیافت خونین پنالتی‌ها یک بار به سودش تمام شده و آن طلسم کلافه کننده برای همیشه شکست شده است. اما نه! این‌طور نشد و این بار در یک چهارم نهایی با پنالتی‌ها از جام حذفی کنار گذاشته شد.

در روزی که پرسپولیس در ضربات پنالتی النصر را شکست داد پنج ضربه قرمزها به گل تبدیل شد و اتفاقا هر پنج بازیکن به بهترین شکل پنالتی زدند و درحالی که جونز دروازه‌بان النصر جهت ضربات را نیز تشخیص می‌داد به آن‌ها نمی‌رسید. اما از پنالتی زنان آن شب رویایی تنها یک نفر در دربی پنالتی زد. در آن دیدار کنعانی اولین پنالتی را سمت راست دروازه زد و با رقص معروفش موتور دیگر پرسپولیسی‌ها را روشن کرد.نعمتی پشت دومین توپ ایستاد. این بازیکن در دربی حضور داشت اما در دقایق پایانی جای خودش را به شیری داد تا نتواند پنالتی بزند. پنالتی حساس سوم را نیز سرلک به سمت چپ دروازه زد. سرلک هم که خوب پنالتی می‌زند در وقت‌های اضافه مصدوم شد تا سرخ‌ها یکی دیگر از پنالتی‌زنان خود را در ترکیب نداشته باشند.

 پنالتی چهارم و پنجم این تیم را شجاع و شجاعی به ثمر رساندند. شجاع خلیل‌زاده که پس از آن بازی و گل از پرسپولیس کوچ کرد و علی شجاعی نیز در این دربی جایی در تفکرات یحیی نداشت تا نتواند پشت توپ بایستد. از آن پنالتی‌زنان تنها کنعانی‌زادگان بار دیگر پشت توپ ایستاد و اتفاقا گل خوبی را نیز به ثمر رساند.سرخ‌ها در دربی سه پنالتی اول‌شان را با ترابی، کنعانی و آقایی گل کردند اما مهاجمان این تیم از پس گل زدن به حسینی بر نیامدند تا استقلال جشن شادی بگیرد. کار پرسپولیس در مرحله حذفی لیگ قهرمانان ممکن است دوباره به پنالتی‌ها بکشد و باید دید یحیی گل‌محمدی چه تدابیری خواهد داشت.

تگ ها


پرسپولیس تهران محمد حسین کنعانی زادگان فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال