فلزهای سه‌گانه قهرمانی استقلال را تضمین می‌کنند

استقلال و مجیدی برای قهرمانی نیم فصل لیگ بیست و یکم باید از سد سه حریف سختکوش فولاد، آلومینیوم و مس رفسنجان بگذرند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لحظه ای که بیژن حیدری سوت پایان بازی بزرگ هفته دهم را به صدا درآورد، تیم مجیدی توانست ۳ امتیاز بسیار ارزشمند را از دوئل حساس و تماشایی برابر سپاهان به حساب خود واریز کند و هواداران استقلال پس از تحمل ۵ هفته تساوی سریالی و عذاب آور، حالا تیمشان را روی دور برد می بینند و این همان چیزی است که آبی ها از فرهاد و کادرفنی او انتظار دارند.

اکنون استقلال تا پیش از برگزاری بازی های امروز، صدرنشین لیگ برتر است و در صورت شکست آلومینیوم و گل گهر، رتبه نخست جدول به رنگ آبی باقی می ماند ولی حتی کسب تساوی توسط این دو تیم نیز باعث می شود تیم مجیدی صدر جدول را به دلیل شرایط تفاضل گل و گل های زده کمتر از دست بدهد ولی برای بازپس گیری آن همچنان در هفته های آینده فرصت دارد.

استقلالی ها طی سالهای گذشته همواره حسرت امتیازات از دست رفته برابر تیم های پایین جدول را خورده اند. اتفاقی که امسال نیز دوباره تکرار شد و انتظار می رفت تیم مجیدی بتواند از تقابل با صنعت نفت و یا نساجی دست پر از زمین بازی خارج شود ولی اینگونه نشد و حالا استقلال برای اینکه یک بار دیگر آسمان فوتبال کشور را به رنگ آبی درآورد، باید بازی های باقیمانده تا پایان نیم فصل را با کسب حداکثر امتیاز به پایان برساند. دیدارهایی که به هیچ وجه برای این تیم آسان نیستند.

* پدیده بحران زده، حریفی نه چندان مشکل
هر چند که در لیگ برتر هیچ دیدار راحتی وجود ندارد اما حداقل روی کاغذ استقلال هفته بعد دیدار آسان تری در پیش دارد. پدیده مشهد تیم بحران زده ای که ۷ بازی از ۹ دیدار قبلی خود را باخته و امروز در جدال با صنعت نفت یکی از آخرین شانس هایش برای کسب نخستین پیروزی فصل و فرار از بحران را پیش رو دارد. این تیم مشهدی حریف هفته بعد استقلال است و به نظر می رسد تیم مجیدی بتواند روی کسب ۳ امتیاز این دیدار حساب باز کند.

* نکونام و مجیدی دوباره به هم رسیدند
اما از هفته دوازدهم به بعد است که دیدارهای دشوار استقلال آغاز می شود. مجیدی و نکونام که تقابل های فوق العاده جنجالی را در سالهای قبل با یکدیگر داشته اند، چهارشنبه ۸ دی در استادیوم آزادی تهران به مصاف هم می روند. پس از بازگشت نکو به دیار کارون، فولادی ها از این رو به آن رو شده و چند پیروزی متوالی را کسب کردند هر چند که این تیم در ۳ هفته گذشته اسیر تساوی های پی در پی شده است.

جدا از این مسئله، استقلالی ها دل خوشی از آخرین تقابل خود با فولاد ندارند. فینال جام حذفی سال گذشته به سمتی پیش رفت که نکونام در برابر چشمان بهت زده مجیدی و شاگردانش جام قهرمانی را بالای سر برد و شاید برای فرهاد انتقام از فولاد و نکونام در این دیدار، پراهمیت تر از کسب قهرمانی نیم فصل باشد. دیدارهای دو تیم همواره حساس و جذاب بوده و قطعا یک بازی تماشایی دیگر در انتظار دو تیم خواهد بود.

* تیم پر انگیزه خطیبی در انتظار استقلال
آبی ها ۵ روز پس از نبرد با فولاد باید راهی استان مرکزی شوند. تیم بسیار خوب آلومینیوم اراک در این فصل توانسته است سورپرایز لیگ بیست و یکم لقب بگیرد و با رسیدن به رتبه نخست جدول، باعث تمجید اهالی فوتبال شود. اراکی ها در ۸ دیدار از ۹ هفته ای که سپری کرده اند، دروازه خود را بسته نگه داشته و کلین شیت کرده اند. این بدان معناست که استقلال باید خود را برای یک خط دفاعی مستحکم و قدرتمند آماده کند که به هیچ تیمی اجازه درخشش نمی دهد.

علاوه بر این، تیم خطیبی به همراه استقلال و گل گهر، تاکنون تنها تیم های بدون شکست لیگ امسال هستند و آنها در خانه تاکنون ۴ بازی از ۵ دیدار خود را برنده از زمین خارج شده اند و ذوب آهن با کسب یک تساوی بدون گل، تنها تیمی است که موفق شده در اراک امتیاز بگیرد. در نتیجه استقلال نیز دیدار سختی برابر این تیم در پیش خواهد داشت. البته چنانچه تیم خطیبی بتواند در مسیر رسیدن به دیدار با آبی های پایتخت همچنان تیمش را بدون شکست حفظ کند، آنگاه دیداری جذاب و دیدنی میان دو تیم بدون باخت لیگ را شاهد خواهیم بود به شرط اینکه استقلال نیز برابر پدیده و فولاد نبازد.


* مس اوج گرفته سومین حریف دشوار
استقلال پس از پشت سر گذاشتن دو دیدار برابر فولاد و آلومینیوم، باید خود را برای سومین جدال سخت متوالی آماده کند. مس رفسنجان که این روزها فوق العاده کار کرده و ۴ پیروزی متوالی را دشت کرده است، حریف تیم مجیدی در هفته ما قبل پایانی نیم فصل نخست است.

مس که در ۵ هفته نخست لیگ تنها ۵ امتیاز کسب کرده بود، حالا در ۴ هفته قبل ۱۲ امتیاز را به جمع امتیازات خود اضافه کرده و تا پیش از آغاز دیدارهای این هفته، با استقلال هم امتیاز بود. تیم سخت کوش ربیعی نیز قطعا حریف دشواری برای مجیدی خواهد بود ولی برگ برنده آبی ها در این بازی، برگزاری آن در استادیوم آزادی است و استقلالی ها امیدوارند که تا ۱۸ دی، مجوز حضور تماشاگران در ورزشگاه ها صادر شود.

* دوئل دوباره فرهاد و فراز 
استقلال پس از آن راهی مسجدسلیمان می شود تا در استادیوم شهید بهنام محمدی به مصاف نفت برود. تیم فراز کمالوند در حال حاضر با ۷ امتیاز از ۹ بازی در رتبه سیزدهم ایستاده و وضعیت خوبی ندارد. روی کاغذ شانس پیروزی آبی ها بیشتر است ولی به هر حال تا زمان برگزاری آن بازی ۵ دیدار برای نفت و ۴ بازی برای استقلال باقی مانده و ممکن است شرایط تغییر کند.

به هر شکل استقلال برای کسب عنوان قهرمانی نیم فصل باید در این دیدارها امتیازات لازم را کسب کند. در میان رقبای تیم مجیدی، می توان گفت که سپاهان دیدارها بسیار دشوارتری در پیش دارد. تیم نویدکیا باید با پرسپولیس، فولاد و آلومینیوم روبرو شود. شاگردان خطیبی نیز علاوه بر استقلال و سپاهان، باید به مصاف گل گهر نیز بروند. سیرجانی ها نیز بجز آلومینیوم، تیم مس رفسنجان را به عنوان یک رقیب قدرتمند در پیش دارند. پرسپولیس نیز که شانس خوبی برای قهرمانی نیم فصل دارد، ذوب آهن، سپاهان و تراکتور را به عنوان حریقان قدرتمند تا پایان نیم فصل پیش روی خود می بیند.

تگ ها


فرهاد مجیدی استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال