فلپس: مسابقه با كوسه سخت‌ترين مسابقه عمرم بود

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، بالاخره انتظارها به پايان رسيد و مايكل فلپس، شناگر اسطوره اي آمريكا به رقابت با كوسه سفيد آفريقاي جنوبي پرداخت ......

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، بالاخره انتظارها به پايان رسيد و مايكل فلپس، شناگر اسطوره اي آمريكا به رقابت با كوسه سفيد آفريقاي جنوبي پرداخت. اين رقابت مهيج كه از مدت ها قبل وعده اش داده شده بود، روز يك شنبه برگزار شد و مطابق با انتظاري كه مي رفت مايكل فلپس مغلوب اين كوسه سفيد شد. اين رقابت كه آن را شبكه تلويزيوني ديسكاوري آمريكا پوشش مي داد، هيجان زيادي داشت كه دست آخر با اختلاف 2 ثانيه به سود كوسه سفيد به پايان رسيد. فلپس اسطوره اي كه 23 مدال المپيكي دارد و از اين حيث پرافتخارترين ورزشكار المپيك هم محسوب مي شود، سال 2016 و بعد از شركت در بازي هاي المپيك ريو براي هميشه از دنياي حرفه اي شنا كنار رفت ولي خبر رقابت او با كوسه سفيد بسياري از علاقه مندان به دنياي شنا را برانگيخت تا اين رقابت مهيج را تماشا كنند.

كلك ويدئويي

سناريوي نوشته شده براي اين داستان از همان ابتدا جذاب به نظر مي رسيد ولي در عمل وقتي زمان پياده شدن اين سناريو رسيد، كمي از جذابيت آن كاسته شد ؛ داستان از اين قرار است كه فلپس كنار كوسه شنا نكرد! اگرچه اين بخش از داستان ابتدا ذكر نشده بود ولي دست آخر از ترس اينكه كوسه هوس خوردن فلپس به سرش بزند، بي خيال رقابت كنار هم شدند! به اين ترتيب كلك هاي ويدئويي وارد شدند! ابتدا كوسه مسير مورد نظر را شنا كرد و بعد كه او از منطقه دور شد، فلپس هم همان مسير را شنا كرد. از اين به بعد با مونتاژ تصاوير، جوري نشان داده شد كه واقعاً اين دو با هم مسابقه داده اند. البته در كليت داستان تغيير زيادي به وجود نيامد چون فلپس با وجود اينكه لباس مخصوصي به تن كرده بود كه سرعتش را به طور ميانگين 9/5 كيلومتر بيشتر مي كرد ولي باز هم چند ثانيه از كوسه مورد نظر كم آورد. حركت خارق العاده كوسه و تفاوتي كه شناي او با شناي مايكل فلپس داشت، در چند متر آخر بود؛ جايي كه كوسه سفيد براي خوردن يك فوك خيز بلندي برداشت و از خط پايان گذشت.

جاي من امن است

البته كمي پيش از شروع رقابت، مايكل فلپس در گفت وگوي ويدئويي كه داشت، درباره رقابتش روشنگري كرد و گفت: «خيلي ها دارند از خودشان مي پرسند كه ما قرار است همزمان به آب بزنيم يا نه؟ مي خواهم به آنها بگويم كه جاي من امن است و قرار نيست همزمان با هم در آب شنا كنيم. من از قبل هم خواسته بودم امنيت جاني ام تأمين شود. در واقع اولويت خواسته هايم بود».

فلپس بعد از پايان اين مسابقه دشوار هم دوباره چند كلمه اي صحبت كرد و گفت: «اين مسابقه يكي از سخت ترين مسابقاتي بوده كه در طول دوران حرفه اي ام داشته ام كه البته يكي از دلايلش هم اين بود كه دماي آب پايين تر از حد چيزي بود كه فكرش را مي كرديم».

فلپس 32 ساله در شرايطي به مسابقه اش با كوسه سفيد پايان داد كه 23 مدال طلاي المپيكي در شنا دارد. او با 26 عنوان قهرماني در جهان و 39 ركورد جهاني هم نامش را براي هميشه در تاريخ شنا سر زبان ها انداخته است.

 

تگ ها


اخبار روز شنا