فلیکس؛ ستاره‌ای که اتلتیکو هنوز به او امید دارد

نام ژوائو فلیکس، ستاره پرتغالی اتلتیکو مادرید، بارها در ارتباط با انتقال به دیگر باشگاه ها مطرح شد اما برای روخی بلانکو، فلیکس غیرقابل انتقال است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، طی مذاکرات بارسلونا و اتلتیکو مادرید برای مبادله احتمالی گریزمان-ساول، نام زوائو فلیکس نیز مطرح شد. همانطور که قبلاً هم نام او در مطبوعات انگلیسی نیز ظاهر می شد و از فلیکس به عنوان یک گزینه تبادل احتمالی در هر عملیاتی که روخی بلانکو در نظر داشت، نام می بردند.

فلیکس اما که بازیکن مورد نظر بسیاری از تیم های لیگ برتری بود و یکی از بازیکنانی بود که لاپورتا آرزویش را داشت، تابلوی بزرگی را در دفاتر مدیریتی واندا متروپولیتانا آویزان کرده است؛ غیرقابل فروش.

او در ۱۹ سالگی از بنفیکا که در آنجا تبدیل به یک اسطوره شده بود به اتلتیکو پیوست که پس از جدایی گریزمان شروع به بازسازی خود کرده بود.

پس از به ارث بردن شماره گریزمان، ژوائو نشانه هایی از پتانسیل عظیم خود بروز داد اما این نشانه ها با مصدومیت های مداوم مچ پا که در نهایت ختم به یک عمل جراحی شد، تیره و تار شدند. پس از یک فصل اول سخت، ستاره پرتغالی فصل گذشته را همزمان با بهترین لحظات بازی اتلتیکو به طرز خیره کننده ای آغاز کردد. سهم او درموفقیت های این تیم تا دسامبر به یک فصل عالی اشاره داشت: ۱۰ گل و ۳ پاس گل در لیگ و چمپیونزلیگ.

و همین نمایش ابتدای فصل است که مدیران اتلتیکو را هیجان زده کرده است. اگر ژوائو بتواند دوباره به آن سطح برسد و آن را حفظ کند، مدیارن باشگاه متقاعد شده اند که اوج‌گیری کیفی تیم بسیار چشمگیر خواهد بود. و با توجه به اینکه چمپیونزلیگ در پیش است، این موضوع چیز کمی به نظر نمی رسد.

او هفته ها با شکل دادن یک همکاری نزدیک با کوره‌آ و کاراسکو، پشت سر لوییس سوارز، تاثیرگذارترین بازیکن تیم بود. اما تغییر سیستم، مشکلات او در رابطه با آسیب دیدگی و ابتلا به کرونا باعث شد تا جای قابت خود در تیم را از دست بدهد.

ستاره پرتغالی پس از رفتن زیر تیغ جراحی در تاریخ ۲ جولای، اکنون فصل جدیدی را آغاز می کند که در آن باید تمام انتظاراتی را که از او می رود، برآورده کند. باشگاه و کادر مربیگری مطمئن هستند که فلیکس قادر خواهد بود آن تداوم بازی که در فصل گذشته کم داشت را به دست بیاورد و امیدوارند که پس از حل مشکلات مچ پا، حالا بهترین نسخه ژوائو دیده شود. در حال حاضر با پایان دوره نقاهت، او باید یک بار دیگر جای خود را در ترکیب تیم به دست بیاورد.

او تمام شرایط لازم برای اوج گیری دوباره را دارد و پاسخ دادن به  این اعتماد، کاملا به او بستگی دارد. بدون شک اگر فلیکس بتواند سطحی که در ماه های اکتبر و نوامبر سال گذشته از خود نشان داد را، بار دیگر به نمایش بگذراد، هیچ شک و شبهه ای در رابطه با سطح بازی او باقی نخواهد ماند.

تگ ها


ژائو فلیکس اتلتیکو مادرید فوتبال جهان اتلتیکو مادرید لالیگا فوتبال