فلیکس یا هازارد؛ مقدس شماره 7 کیست؟

ادن هازارد و ژوائو فلیکس دوستاره شماره 7 دربی مادرید، مهمترین نقش را خواهند داشت...

ادن هازارد و ژوائو فلیکس دوستاره شماره 7 دربی مادرید، مهمترین نقش را خواهند داشت

هم ادن هازارد و هم ژوائو فلیکس با سروصدای زیادی پابه مادرید گذاشتند. هازارد قرار بود جایگزین کریس رونالدو باشد و فلیکس جای خالی گریزمان را پر کند.  اتلتیکومادرید و رئال مادرید امشب نخستین دربی فصل را در ورزشگاه واندا متروپولیتانو برگزار می‌کنند و دوستاره‌ای که در مجموع ۲۲۷میلیون یورو هزینه برایشان شده، باید کیفیتشان را اثبات کنند. تصور می‌شود فلیکس ۱۹ساله و هازارد ۲۸ساله از همان روز اول درخشش خود را شروع کنند، اما این شروع شاید امشب در دربی شهر مادرید اتفاق بیفتد.

در دربی مادرید در اردوی پیش فصل در شهر نیوجرسی بود که اتلتیکو متوجه شد ۱۲۷میلیون یورویی که برای ژوائو فلیکس هزینه کرده، به هیچ وجه زیاد نبوده است. در آن بازی دوستانه روخی بلانکوس یک نتیجه ماندگار را به ثبت رساند و ۷ بر ۳ پیروز شد.  فلیکس امشب نخستین دربی رسمی‌اش را تجربه می‌کند و در کنار ویتولو با دو گل بهترین گلزنان روخی بلانکوس محسوب می‌شوند. همچنین از لحاظ ضربه به سمت دروازه بالاتر از همه است. از یازده ضربه، پنج شوتش در چارچوب بود (۱.۸۳ ضربه در چارچوب در هر بازی). با این حال هر توپی که به او می‌رسد ممکن است به یک حرکت زیبا تبدیل شود. بازی مارادونایی‌اش مقابل ختافه و یوونتوس در یادها مانده است. او در نبود آلوارو موراتا زوج خط حمله دیگو کاستا خواهد بود.

از طرف دیگر اوضاع برای ادن هازارد در رئال مادرید اصلا خوب پیش نرفته است. مشکل عضلانی باعث شد هازارد ۲۵روز از تمرینات دور باشد. او نخستین بازی‌اش را در پاریس (برابر پاریسن ژرمن) تجربه کرد. در این بازی دشوار کاملا قابل پیش‌بینی و بدون زهر بود، اما چندباری حرکات مخصوص هازارد را در زمین نشان داد. اوج شاهکار ستاره بلژیکی اما در پیروزی مهم در خانه سویا بود که هازارد 8بار توپربایی کرد.

امشب ژوائو فلیکس در یک سمت زمین و ادن هازارد در سمت دیگر ان این فرصت را دارند که نشان بدهند ارزش 227میلیون یورو هزینه را داشته‌اند و می‌توانند جانشینان شایسته‌ای برای گریزمان و رونالدو باشند یا نه؟

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی لالیگا رئال مادرید اتلتیکوــمادرید فوتبال