فنایی: آزاد هستم و می‌توانم به پرسپولیس بروم

داوود فنایی مربی دروازه‌بان‌ها تیم فوتبال شهرخودرو مشهد گفت: چون هیچ قراردادی با شهرخودرو ندارم همین الان می‌توانم به پرسپولیس و هر تیمی بروم، اما به یحیی تعهد اخلاقی دارم....

به گزارش مدال، داوود فنایی در خصوص آخرین شرایط تیم شهرخودرو، امکانات سخت‌افزاری این تیم، شرایط مهدی رحمتی، شایعه حضورش در پرسپولیس و ... صحبت‌هایی را انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:


*ابتدا در مورد شرایط شهرخودرو صحبت کنید.
خب ۱۰ روز است که تمرینات را شروع کرده‌ایم که دو بازی دوستانه هم انجام دادیم. رفته رفته شرایط‌مان بهتر می‌شود.


*از وضعیت رضایت دارید؟
به هرحال باید کار کنیم و با برنامه پیش برویم. در بخش بازیکن و نیروی انسانی کاستی‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود.


*باتوجه به اینکه شهرخودرو فصل گذشته نتایج خوبی گرفت، برای فصل جدید روی شما و تیم فشار و توقعی وجود دارد؟
روی مربیان همیشه فشار وجود دارد، اما دلیل نمی‌شود، چون فصل گذشته نتایج خوبی گرفتیم این فصل هم آن اتفاقات رخ بدهد. ما هنوز از لحاظ سخت‌افزاری مشکلات فراوانی داریم. هنوز زمین تمرین درست نداریم، هنوز زمین تمرین اختصاصی نداریم، هنوز یک سالن بدنسازی درست نداریم. باشگاه باید زیرساخت‌ها را آماده کند بعد دنبال نتیجه باشد و توقع داشته باشد. اگر این اتفاق رخ ندهد شهرخودرو هم مانند خیلی از باشگاه‌های دیگر بعد از یکی، دو فصل نتیجه‌گیری محو می‌شود.


*چرا همیشه روی مربیان ایرانی برای نتیجه‌گیری فشار بیشتری است؟
اتفاقا روی این مسئله گله و حرف دارم. مربیان ایرانی همیشه کمترین امکانات را دارند، اما تا نتیجه نمی‌گیرند انگ بی‌علمی بودن و بی‌سوادی به او می‌زنند. در این شرایط برای نتیجه‌گیری هم روی مربی فشار وجود دارد.


*حالا واقعا برای فصل جدید چه توقعی از تیم شما وجود دارد؟
اصلا با باشگاه در خصوص توقع و این حرف‌ها صحبتی نکردیم. اصلا مگر می‌شود برای نتیجه‌گیری قول داد؟ آرژانتین با آن‌همه ستاره شب گذشته مقابل برزیل شکست خورد. هیچ مربی عاقلی قول قهرمانی و نتیجه گرفتن نمی‌دهد. ما هر روز تمرین و تلاش می‌کنیم تا پیشرفت کنیم.


*یکی، دو روز پیش شایعه شد که باشگاه استقلال خواهان بازگشت مهدی رحمتی است...
مالک باشگاه روز گذشته اعلام کرد که رحمتی به استقلال برنمی‌گردد.


*بعد از حضور مهدی رحمتی در شهرخودرو خیلی‌ها گفتند که رحمتی به خاطر سن و سالش تمام شده، شما این موضوع را قبول دارید؟
اصلا چنین چیزی را قبول ندارم. ما ۱۰ روز است که در تمرین انواع فشار‌ها را به رحمتی آوردیم، اما او از تمام این تمرینات سربلند خارج شده. در ضمن دروازه‌بانی که بدن خوبی داشته باشد، خوب تمرین کند، تغذیه درست داشته باشد و حرفه‌ای باشد سن و سال برایش عدد است. رحمتی آنقدر خوب است که استقلال خواهان بازگشتش شده.


*به نظر می‌رسد رحمتی به تنهایی بار شهرخودرو را در درون دروازه به دوش بکشد.
قرار نیست همه فشار و بار دروازه روی دوش رحمتی باشد. ما اکبرمنادی را داریم و البته دو دروازه‌بان جوان خوب. ما روی همه این دروازه‌بان‌ها حساب کرده‌ایم. اصلا نوع کار من اینطور است. در این سال‌ها دروازه‌بان‌هایی مانند نیازمند، مظاهری، اخباری و ... را همینطور پرورش دادم. هر چهار دروازه‌بان ما به یک اندازه شانس بازی دارند.


*چند روزی است که حرف حضور شما در پرسپولیس مطرح شده، در این خصوص چه صحبتی دارید؟
راستش را بخواهید من اگر الان در شهرخودرو حضور دارم و کار می‌کنم فقط و فقط به خاطر یحیی گل‌محمدی است. من هیچ قراردادی با شهرخودرو ندارم و به خاطر یحیی کار می‌کنم. در این شرایط اگر چیزی مطرح شود طبیعی است.


*حالا اگر پیشنهاد پرسپولیس رسمی باشد از این پیشنهاد استقبال می‌کنید؟
من هرکاری بخواهم انجام بدهم با هماهنگی گل‌محمدی است. او دوست نزدیک من است که خیلی گردن من حق دارد. هر اتفاقی رخ بدهد با اجازه یحیی است. چون هیچ قراردادی با شهرخودرو ندارم همین الان می‌توانم به هر تیمی بروم، اما به یحیی تعهد اخلاقی دارم. پرسپولیس و هر تیم دیگری درخواست بدهد، چون آزاد هستم می‌توانم بدون دردسر به آن تیم برم. به هرحال من ۹ سال در پرسپولیس حضور داشتم.


*خب شرایط شما برای کار کردن چطور است؟
نمی‌دانم چرا باشگا‌ه‌های ما حاضر نیستند با مربیان ایرانی کار کنند! امسال شرایط طوری بود که از ۴، ۵ تیم باشگاهی و حتی تیم امید پیشنهاد داشتم، اما به هرقیمتی حاضر نیستم کار کنم. اینطور نیست که با هر شرایطی کار کنم.

بیشتر بخوانید:

واکنش مدیرعامل پرسپولیس به بازگشت احمدرضا عابدزاده

 

 

تگ ها


داوود فنایی پدیده شهرخودرو لیگ برتر خلیج فارس فوتبال