فنلاند ۱ - ۲ ایتالیا؛ ششمین پیروزی متوالی آتزوری با مانچینی

ایتالیا موفق شد در دیداری دور از خانه در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، مقابل فنلاند به ششمین پیروزی متوالی خود دست یابد...

ایتالیا موفق شد در دیداری دور از خانه در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، مقابل فنلاند به ششمین پیروزی متوالی خود دست یابد

به گزارش خبرنگار مدال، در ادامه شب چهارم از هفته پنجم رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، تیم ملی فنلاند در خانه میزبان لاجوردی‌پوشان ایتالیا بود که این بازی در نهایت با برتری ۲-۱ شاگردان روبرتو مانچینی به پایان رسید.

بازی با احتیاط دو تیم آغاز شد اما هر چه از زمان بازی می‌گذشت، تسلط ایتالیا به بازی بیشتر می‌شد و فرصت‌های بیشتری روی دروازه میزبان ایجاد می‌شد. مهم‌ترین فرصت شاگردان مانچینی در دقیقه ۳۰ توسط ایموبیله ایجاد شد اما ضربه والی زیبای او توسط هرادسکی سنگربان فنلاند راهی کرنر شد. ۵ دقیقه بعد ایتالیا باز هم می‌توانست به گل برسد اما ضربه فلورنزی از فاصله نزدیک توسط دروازه‌بان مهار شد. در ادامه تلاش‌های میهمان برای رسیدن به گل بی‌ثمر ماند و نیمه اول با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.

نیمه دوم نیز با برتری ایتالیا آغاز شد و حملات این تیم در دقیقه ۵۹ به ثمر نشست. ارسال بازیکنان ایتالیا با ضربه سر مدافع فنلاند در موقعیتی عالی نصیب چیرو ایموبیله شد و او نیز با ضربه سر اولین گل میهمان را به ثمر رساند. اما این برتری زیاد طول نکشید و در دقیقه ۷۰ این تیمو پوکی بود که با نفوذ به محوطه جریمه توسط ایتسو سرنگون شد و میزبان صاحب یک ضربه پنالتی شد. تیمو پوکی پدیده فصل جدید لیگ برتر انگلیس این پنالتی را تبدیل به گل کرد تا همه چیز مساوی شود.

ایتالیا دوباره حملات خود را شروع کرد و در دقیقه ۷۹، داور این بازی برخورد توپ به دست وایسانن را پنالتی گرفت تا فدریکو برناردسکی گل دوم ایتالیا را به ثمر برساند تا آتزوری در ادامه روند موفقیت آمیز خود به ششمین پیروزی متوالی‌اش دست یافته و صدرنشینی خود را تثبیت کند.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی فنلاند 1 - 2 ایتالیا/ ویدیو

مقدماتی جام‌جهانی در اروپا؛ پیروزی ایتالیا با درخشش بلوتی

تگ ها


مقدماتی یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان تیم ملی ایتالیا تیم ملی فنلاند روبرتو مانچینی آتزوری