فنونی‌زاده: از تلویزیون هم مشخص است به منشا پاس نمی‌دهند/ میناوند از منصوریان و استقلالی‌ها عذرخواهی کند

پیشکسوت تیم پرسپولیس اعتقاد دارد که پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ از دهه ۶۰ هم بهتر بازی می کند ......

پیشکسوت تیم پرسپولیس اعتقاد دارد که پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ از دهه ۶۰ هم بهتر بازی می کند.

به گزارش مدال مرتضی  فنونی زاده   در گفت وگو  با  خبرنگار  ورزشی  خبرگزاری  تسنیم، درباره نتایج خوب پرسپولیس در لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس فعلی بهتر از پرسپولیس دهه 60 بازی می کند و علاوه بر خوب بازی کردن نتیجه هم می گیرد. سال گذشته گفته بودم پرسپولیس دو سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان می شود. امسال هم با این شرایط شاید نیم فصل مشخص شود که پرسپولیس به قهرمانی می رسد. برانکو بهتر است از بازیکنان امید هم استفاده کند، چرا که پرسپولیس با این وضعیت قهرمان خواهد شد.

وی افزود: برانکو در رابطه با مهدی طارمی تصمیم درستی گرفت. با وجود اینکه این بازیکن در دو دیدار قبلی گل نزده بود، باز هم به او اطمینان کرد و دیدیم برابر نفت نمایشی بهتر از دیدارهای گذشته داشت، هر چند بار هم موقعیت هایی را از دست داد. از طرفی، سیدجلال حسینی مصدوم شده، اما دفاع پرسپولیس منسجم کار می کند. امیدوارم پرسپولیس سنت شکنی کرده و مانند دهه 60 برای دومین سال پیاپی قهرمان شود. پرسپولیس با صلابت بازی می کند.

پیشکسوت پرسپولیس در واکنش به بحث پاس ندادن بازیکنان به گادوین منشا گفت: وقتی از تلویزیون بازی را نگاه می کردیم، مشخص بود که بازیکنان به او پاس نمی دهند. نمی گویم غرض ورزی می کنند، اما همه چیز مشهود است. حسن شیرمحمدی توسط علی پروین به پرسپولیس آمده بود، اما برخی از بازیکنان به او پاس نمی دادند. ما به محسن عاشوری که هافبک پرسپولیس بود، لقب مهندس را داده بودیم، هر چند حقش بود به او دکتر می گفتیم. علی آقا (پروین) می گفت او مدرک ششم ابتدایی هم ندارد، چرا به او می گویید مهندس! ما هم گفتیم علی آقا از لحاظ فنی و دادن پاس های دقیقی به او مهندس می گوییم. عاشوری و کرمانی مقدم که با فرشاد پیوس رفت و آمد داشتند، بیشتر پیوس را در موقعیت گل قرار می دادند تا شیرمحمدی.

فنونی زاده ادامه داد: در یکی از بازی ها، علی پروین از شیرمحمدی پرسید که چرا گل نمی زنی که او هم گفت به من پاس نمی دهند. پروین با عصبانیت گفت که چه بازیکنی به تو پاس نمی دهد. شیرمحمدی اسمی از بازیکنان نبرد، اما گفت هافبک ها پاس نمی دهند. درست است اسم نبرد، ولی پروین متوجه شد منظورش چه کسی است. پروین هم به عاشوری توپید و به همه گفت یک بار دیگر این مسئله را ببینم، همه را بیرون می اندازم! پروین گفت فوتبال گروهی است و توپ باید وارد دروازه شود. عاشوری هم عذرخواهی کرد و تمام شد. من بازی منشا را دوست دارم و او بازیکن قابلی است. وقتی با پیکان در جایگاه دوم آقای گلی ایستاده، یعنی بازیکن شاخصی است. بازیکنان به او پاس نمی دهند و او هم به حالت قهر در شادی گل تیم شرکت نکرد. ضمن اینکه به انگلیسی به محمود خوردبین گفته که بچه ها به او پاس نمی دهند. منشا بازیکن به دردبخوری است و در آسیا خیلی می تواند به پرسپولیس کمک کند.

وی در ادامه گفت وگو با تسنیم در واکنش به اظهارات مهرداد میناوند علیه علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی در یکی از برنامه های تلویزیونی و استفاده او از الفاظ نامناسب گفت: مهرداد پسر خوبی است و همیشه به ما احترام می گذارد، اما این ادبیات اصلا درست نیست. شاید برای همدیگر کُری بخوانیم و بگوییم فلان کار را می کنیم، اما هیچ وقت از ادبیات نامناسب استفاده نمی کنیم. به خاطر دارم در یکی از دربی ها در رختکن گفتم استقلال را 6 تایی می کنیم، اما بازی یک بر یک تمام شد. جذابیت فوتبال به کُری خوانی هاست، اما این کلمات درست نیست. من استقلالی نیستم، اما طرفدار مرحوم ناصر حجازی، علی جباری و عزت الله جان ملکی بودم و هستم. استقلال صاحب بازیکنانی چون جواد زرینچه، مجید نامجومطلق، رضا حسن زاده و ... بوده که از بازیکنان بزرگی  به شمار می رفتند.

«استفاده از این ادبیات، مناسب یک پیشکسوت نیست.» پیشکسوت تیم پرسپولیس با بیان این جمله خاطرنشان کرد: استقلال خانه دوم علیرضا منصوریان است و اتفاقا تجربه کافی هم برای سرمربی بودن را دارد. او دو سال با نفت در لیگ و آسیا نتایج خوبی گرفت و مقطعی هم سرمربی تیم امید و مربی تیم ملی بود. دو هفته با منصوریان در کلاس های مربیگری حضور داشتم و غیر از محبت و احترام چیزی ندیدم. دستیاران او هم افراد قابل احترامی هستند. این کارها زشت است و نباید پیشکسوتی که جام جهانی بازی کرده، اینطور در مورد همبازی قدیمی خودش صحبت کند. بهتر است میناوند از استقلال، منصوریان و هوادارانش عذرخواهی کند تا همه چیز تمام شود.

فنونی زاده در پایان با اشاره به انتخاب اعضای هیئت مدیره پرسپولیس گفت: اسم علی پروین بزرگ است و بهتر بود در هیئت مدیره پرسپولیس حضور داشت. به نظرم، وزارت ورزش و جوانان کوتاهی کرده که پروین را عضو هیئت مدیره نکرده و کسانی انتخاب شده اند که آنها را نمی شناسیم.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال