فنونی‌زاده: اگر بازیکنان پرسپولیس چنین کاری کرده باشند، خیانت ملی است

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس گفت: با توجه به احتمال هم گروهی با یک تیم آفریقایی در جام جهانی، توگو حریف خوبی برای آمدگی مقابل تیم های آفریقایی بود ......

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس گفت: با توجه به احتمال هم گروهی با یک تیم آفریقایی در جام جهانی، توگو حریف خوبی برای آمدگی مقابل تیم های آفریقایی بود.

مرتضی فنونی زاده در مورد اولین بازی تدارکاتی کشورمان در راه آماده سازی برای جام جهانی و کسب پیروزی ۲ بر صفر در این بازی گفت:

بازی خوبی بود تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی نیاز به برگزاری دیدارهای دوستانه بیشتری دارد تا بتواند خود را از لحاظ آمادگی به شرایط ایده آل برساند. در جام جهانی ممکن است یکی از حریفان ما تیمی از قاره آفریقا باشد به همین خاطر بازی دوستانه مقابل توگو اهمیت زیادی داشت چرا که بازیکنان را می تواند از لحاظ ذهنی آماده رویارویی با چنین حریفانی کند. تیم های آفریقایی آمادگی جسمانی بالایی دارند و از سرعت بالایی برخوردار هستند. خوشبختانه در این مسابقه با وجود اینکه ایران تغییرات زیادی کرده بود توانست پیروزی را به خود اختصاص دهد.

فنونی زاده در رابطه با عملکرد سامان قدوس و بازیکنان ذخیره تصریح کرد:

با یکی، دو بازی نمی توان در مورد عملکرد قدوس نظر صریح داد به هر حال او در تیم باشگاهی اش عملکرد خوبی داشته و باید دید در آینده چه عملکردی دارد امروز بازیکنان ذخیره عملکرد خوبی داشتند و توانستند در نهایت بازی را برای خود کنند البته در نیمه اول یک مقدار بی برنامه بودیم اما در نیمه دوم بازی خودمان را بر حریف دیکته کردیم و توانستیم ۲ بر صفر به پیروزی برسیم.

وی در مورد دیدار بعدی تیم ملی مقابل روسیه، تصریح کرد:

روسیه یکی از تیم های خوب اروپایی و میزبان جام جهانی است که مطمئناً می خواهد نتایج خوبی در جام جهانی بگیرد. آنها با تمام توان به مصاف ایران می آیند بازی مقابل روسیه بسیار سخت تر از بازی مقابل توگو است امیدوارم در این دیدار عملکرد خوبی داشته باشیم و بتوانیم خودمان را آماده حضور در جام جهانی کنیم. فکر می کنم در دیدار مقابل روسیه کی روش از نفرات اصلی خود استفاده خواهد کرد

فنونی زاده در مورد مطرح شدن رفتار برخی بازیکنان پرسپولیس قبل از بازی با الهلال، گفت:

این خبر هنوز تأیید نشده اما اگر چنین چیزی صحت داشته باشد یک خیانت ملی اتفاق افتاده چرا که این بازی دیدار نماینده ایران بود. امیدوارم چنین چیزی صحت نداشته باشد اما اگر این طور بوده باید برخورد جدی با متخلفان صورت بگیرد.

وی در مورد دیدار برگشت پرسپولیس مقابل  الهلال تصریح کرد:

انسان به امید زنده است اما بعید می دانم پرسپولیس بتواند نتیجه بگیرد چرا که جبران ۴ گل خورده بسیار سخت است. امیدوارم در بازی برگشت نتیجه ای رقم بخورد که یک حذف سربلند داشته باشیم.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال