استویچکوف: فن خال با بلاهتش بازیکنان زیادی را نابود کرد

هریستو استویچکوف اسطوره بارسا به انتقاد تند از لوئیس فن خال پرداخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لوئبس فن خال سال ۱۹۹۷ سرمربی بارسا شد و دو مقطع هدایت این تیم را برعهده داشت. مقطع اول خوب و مقطع دوم ناکام. او را متهم می کنند که بازیکنی مثل خوان رومن ریکلمه را در بارسا به خریدی ناکام بدل کرد.

 ریکلمه سال ۲۰۰۲ بود که از بوکاجونیورز راهی بارسا شد ولی تنها یک فصل برای این تیم بازی کرد و سپس دو ساله به ویارئال قرض داده شد. سال ۲۰۰۵ نیز قراردادش با ویارئال دائمی شد.

ریکلمه در حالی به بارسا پیوست که به او امیدهای زیادی بسته بودند ولی زیر نظر لوئیس فن خال نتوانست توانایی های واقعی خود را نشان دهد.

هریستو استویچکوف اسطوره بلغاری بارسلونا در مصاحبه با رادیو کوردوبا و در مورد دلیل ناکامی ریکلمه در بارسا گفت:« به این علت که یک مربی ابله مثل لوئیس فن خال داشت. واضح است نه؟ فن خال عقاید خودخواهانه ای در مربیگری داشت و برخی بازیکنان از این ناحیه ضربه می خوردند ولی با این حال ریکلمه نمایش های بدی در بارسا نداشت. او گل هایی زد و پاس گل هم داد و به شخصه از تماشای بازی هایش لذت بردم.»

استویچکوف در ادامه گفت:« البته فن خال هم در مجموع به بارسا خدماتی کرد هرچند که برخی بازیکنان بزرگ از ناحیه او ضربه خوردند.

یکی از آنها من بودم. فن خال روزی که مربی بارسا شد، گفت من ادامه دهنده راه یوهان کرویف هستم ولی آینده نشان داد که بین این دو تفاوت های زیادی وجود داشت. فن خال باعث جدایی ام از بارسا شد و ریکلمه هم غیر از بارسا در تیم های دیگرش فوق العاده کار کرد.»

بیشتر بخوانید:
رسمی؛ لیورپول قهرمان لیگ برتر انگلیس شد
قهرمانی لیورپول و رکوردهایی که کلوپ به ثبت رساند
ستاره اسپانیایی، قربانی انتقال هاورتز به بایرن مونیخ؟ 

تگ ها


پیشکسوت بلغارستان تیم ملی آرژانتین هریستو استویچکوف لوئیس فان خال خوان ریکلمه فوتبال جهان بارسلونا آرژانتین منچستر یونایتد فوتبال