فن‌خال؛ جدیدترین گزینه جانشینی آنچلوتی

این روزها بحث بازگشت سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال هلند به بایرن مونیخ مطرح شده است ......

این روزها بحث بازگشت سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال هلند به بایرن مونیخ مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه بایرن مونیخ پس از اینکه اخیراً به دلیل تداوم نتایج ضعیف این تیم به همکاری اش با کارلو آنچلوتی پایان داد، اکنون در تلاش است تا جانشین این سرمربی ایتالیایی را هر چه سریع تر انتخاب کند، این در حالی است که هدایت موقت تیم به ویلی سانیول، دستیار فرانسوی کارلتو سپرده شده است.

در حالی که در روزهای اخیر از نام هایی همچون توماس توخل، لوئیس انریکه، لوران بلان، یورگن کلوپ و یولیان ناگلسمان به عنوان گزینه سرمربیگری باواریایی ها یاد شده است، اکنون نشریه «WAZ» آلمان خبر می دهد که مدیران ارشد این باشگاه آلمانی احتمال بازگشت لوئیز فن خال به این تیم را نیز مورد بررسی قرار داده اند.

فن خال 66 ساله پس از اینکه در ماه مِی 2016 از سمت سرمربیگری منچستریونایتد اخراج شد، هدایت تیمی را تا به امروز بر عهده نداشته است. این مربی هلندی بین سال های 2009 تا 2011 هدایت سرخپوشان مونیخی را بر عهده داشت و در همان فصل اول با این تیم فاتح بوندس لیگا و جام حذفی آلمان شد و بایرن را تا فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند، جایی که تیمش 2 بر صفر مغلوب اینتر شد. فن خال اما در ادامه با اولی هوینس، رئیس باشگاه بایرن مونیخ به مشکل خورد و در سال 2011 از این تیم جدا شد.

اگر فن خال به بایرن مونیخ بازگردد، این اولین بار نخواهد بود که یک سرمربی برای دومین بار هدایت باواریایی ها را بر عهده می گیرد چرا که پیش از این اودو لاتک، اوتمار هیتسفلد و جیووانی تراپاتونی هر یک در دو مقطع هدایت بایرن را برعهده داشته اند و حتی یوپ هاینکس در سه مقطع مختلف سکان دار هدایت باواریایی ها بوده است.

تگ ها


اخبار روز فوتبال