فن‌دایک، از مدافعی ضعیف تا اسطوره لیورپول

ویرژیل فن‌دایک، ستاره هلندی لیورپول می‌گوید در سالهای اخیر با سرعت بسیار زیادی پیشرفت کرده و حالا در آستانه کسب موفقیت‌های بزرگ با لیورپول قرار دارد....

به گزارش مدال، ویرژیل فن‌دایک، ستاره هلندی خط دفاع لیورپول می‌گوید تا چند وقت پیش به او گفته می‌شد کیفیت فوتبالش آنقدر خوب نیست که بتواند در پست دفاع وسط بازی کند ولی او ظرف مدت کوتاهی با سرعت پیشرفت کرده و حالا نه تنها عنوان گران‌ترین مدافع دنیا را یدک می‌کشد بلکه انتظار دارد به زودی به یکی از اسطوره‌های  لیورپول تبدیل شود.

فن‌دایک می‌گوید در نوجوانی در پست دفاع راست بازی می‌کرده ولی سرعت پیشرفتش بسیار کند بوده و خیلی از مربی‌های او معتقد بوده‌اند آینده روشنی ندارد.

فن‌دایک در گفتگو با بی بی سی گفت:" شانزده ساله که بودم در پست دفاع راست بازی می‌کردم ولی دفاع کندی بودم و کیفیت فوتبالم آنقدر خوب نبود که در پست دفاع وسط بازی کنم".

ستاره هلندی لیورپول در ادامه گفت:" هیچوقت فوتبالیست برجسته‌ای نبودم تا اینکه به رده سنی زیر 19سال رسیدم و کاپیتان شدم. از آن به بعد همه چیز در مسیر پیشرفت قرار گرفت. چند بازی برای تیم زیر 23سال بازی کردم و بعد پیشرفت سیر صعودی بسیار سریعی پیدا کرد".

فن‌دایک که فوتبالش را از گورینگن هلند آغاز می‌کند در سال 2013 به سلتیک منتقل شده و دو سال بعد به ساوتهمپتون پیوسته و بازی در لیگ برتر را تجربه می‌کند.

پیشرفت سریع فن‌دایک توجه بسیاری از باشگاه‌های بزرگ دنیا را به او جلب می‌کند ولی فن‌دایک منتظر می‌ماند تا با قراردادی رکوردشکن به آنفیلد منتقل شده و پیراهن قرمز لیورپول را به تن کند.

فن‌دایک درباره باشگاه لیورپول گفت:" وقتی در این باشگاه بازی می‌کنید هواداران همه جا هوایتان را دارند و شما را عضوی از خانواده‌شان می‌دانند. این یکی از دلایلی است که من می‌خواهم برای لیورپول بازی کنم".

تگ ها


ویرجیل فان‌دیک لیگ برتر فوتبال