فن دایک: زمان آن رسیده که توپ طلا به یک مدافع برسد

ویرجیل فن دایک مدافع هلندی لیورپول معتقد است زمان آن رسیده که در انتخاب برنده توپ طلا، مدافعین نیز مدنظر قرار گیرند...

ویرجیل فن دایک می‌گوید زمان آن است که یک مدافع توپ طلا را ببرد.

به گزارش مدال، آخرین بازی که یک مدافع توپ طلا را دریافت کرد به سال 2006 باز می گردد جایی که فابیو کاناوارو پس از قهرمانی با ایتالیای رویایی مارچلو لیپی این عنوان را کسب کرد.

 پس از کسب قهرمانی اروپا همراه با لیورپول، کسب عنوان بهترین بازیکن زمین در مسابقه فینال مقابل تاتنهام و کسب جایزه بهترین بازیکن سال لیگ برتر، حالا فن دایک به یکی بخت‌های اصلی کسب توپ طلا تبدیل شده است. او در مورد بردن جایزه بهترین بازیکن فصل لیگ برتر در فصل گذشته به وبسایت باشگاه لیورپول می گوید:

"دریافت این جایزه فوق‌العاده است. بالاترین افتخاری است که شما می‌توانید بدست آورید چرا که توسط بازیکن‌های دیگر انتخاب شده‌اید. اگر زمان به عقب برگردد حاضرم این جایزه را با لیگ قهرمانان اروپا عوض کنم. خوشبختانه مجبور به انجام این کار نیستم."

او همچنین در مورد بردن توپ طلا می گوید:

"باعث افتخار است که مردم راجع به بردن توپ طلا توسط من حرف می‌زنند ولی چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ هیچ تاثیری روی هیچ چیز ندارم."

او در مورد عملکرد خود در فصل گذشته می گوید:

"نمی‌توانم انکار کنم که فصل خیلی خوبی را گذراندم پس تنها کاری که الان می‌توانم انجام دهم تمرکز روی فصل جدید است. تمرکز روی آماده شدن و آماده ماندن کاری است که باید انجام دهم. حتی امیدوارم فصل بهتری را نسبت به فصل گذشته بگذرانم."

او در آخر اضافه می کند:

"این حقیقت که معمولا مهاجمان یا شماره ده‌ها این جایزه را می‌برند را درک می‌کنم چون دیدن بازی آن‌ها جذاب‌تر است ولی شاید زمان تغییر فرا رسیده است."

اخبار مرتبط:

ناپولی وارد رقابت با یونایتد، لیورپول، PSG و آرسنال شد

تگ ها


برنده توپ طلا مدافع هلندی فوتبال جهان ویرجیل فان‌دیک لیگ برتر فوتبال