فن​دایک: کلوپ حال بازیکنانش را خوب می​‌کند

ویرژیل فن‌دایک در یک مصاحبه فاش کرد که یورگن کلوپ نقش مهمی در متقاعد کردن او برای پیوستن به لیورپول و نه گفتن به منچسترسیتی و چلسی داشته.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، ویرژیل فن‌دایک در سال ۲۰۱۸ که پیراهن ساوتهمپتون را به تن داشت یکی از پرخواهان‌ترین مدافعین لیگ برتر بود. او حالا در مصاحبه‌ای با روزنامه میرر توضیح می‌دهد که یورگن کوپ نقش اصلی را در انتخاب لیورپول توسط او بازی کرده و باعث شده به پیشنهادهای منچسترسیتی و چلسی نه بگوید.

فن‌دایک در ژانویه ۲۰۱۸ با قراردادی به ارزش ۷۵ میلیون پوند از ساوتهمپتون به لیورپول پیوست تا گران‌ترین مدافع دنیا لقب بگیرد. او فاش کرد پپ گواردیولا و آنتونیو کونته هم به شدت خواهان جذبش بودند ولی کلوپ بود که توانست او را برای پیوستن به قرمزهای آنفیلد قانع کند. فن‌د

فن‌دایک در این مصاحبه گفت:" من فرصت این را هم داشتم که به منچسترسیتی یا چلسی بروم. ولی وقتی باشگاه​ها را با هم مقایسه می​کنید​، وقتی به تاریخ آنها نگاه می​کنید، وقتی به شهرها و به بازیکنانی که آن زمان و امروز در این تیمها هستند نگاه می​کنید و برنامه​هایشان برای آینده را می​بینید متوجه می​شویدکه تصمیم من درست بوده".

ستاره هلندی خط دفاعی لیورپول در ادامه گفت:" ولی از همه مهمتر برای یک بازیکن وقتی می​خواهد تیمش را انتخاب کند سرمربی آن تیم است. یورگن کلوپ مهمترین دلیلی است که باعث شد من به لیورپول بیایم".

فن​دایک اضافه کرد:" کلوپ چیز خاصی دارد. نمی​دانم؛ فکر می​کنید انرژی خاصی دارد یا به خاطر تصویری است که از او در ذهن همه نقش بسته؟ من گاهی به این فکر می​کنم که او برای این تیم چه کارهایی کرده. مهمترین ویژگی کلوپ به نظر من مدیریت تک​تک بازیکنان است. این روزها مدیریت فوتبالیستها در فوتبال دنیا مهمترین عامل موفقیت شده. کلوپ کسی است که حال بازیکنانش را خوب می​کند. او هر روز صبح که وارد باشگاه می​شود خوشحال و شاداب است و این حس و حال را هم به همه بازیکنانش منتقل می​کند".

تگ ها


ویرجیل فن دایک یورگن کلوپ لیورپول