فوتبالیست ها هدف جدید هکرها

جیانلوئیجی دوناروما دروازه بان تیم میلان مدعی است که صفحه شخصی اش در اینستاگرام به دنبال انتشار خبری مبنی بر مذاکره با میلان بر سر امضای قرارداد جدید هک شده و با استناد به گزارش رسانه های ایتالیایی، او تازه ترین قربانی هکرها در دنیای فوتبال است ......

جیانلوئیجی دوناروما دروازه بان تیم میلان مدعی است که صفحه شخصی اش در اینستاگرام به دنبال انتشار خبری مبنی بر مذاکره با میلان بر سر امضای قرارداد جدید هک شده و با استناد به گزارش رسانه های ایتالیایی، او تازه ترین قربانی هکرها در دنیای فوتبال است. دوناروما این روزها در حالی با حواشی مختلفی دست و پنجه نرم می کند که منچستریونایتد مصرانه خواهان به خدمت گرفتن این دروازه بان 18 ساله است اما باقی ماندن یک سال از قراردادش با میلان برایش به یک چالش جدی تبدیل شده است. مینو رایولا، مدیربرنامه های سرشناس این دروازه بان ایتالیایی می گوید که موکلش برگه تمدید قرارداد را امضا نخواهد کرد و بی شک او سن سیرو را ترک می کند. اما انتشار پستی در صفحه اینستاگرام این بازیکن همه چیز را دستخوش تغییرات قرار داد. او در این پست عنوان کرده بود که "آرزو دارم عشق خالصانه خود را به میلان و هوادارانش نشان دهم. در حال حاضر همه فکر و تمرکز تیم ملی است و امیدوارم بتوانم به همه هواداران یک هدیه بدهم. قول می دهم که به محض پایان رقابت های زیر 21 سال اروپا، به همراه خانواده و مدیر برنامه هایم با مسئولان باشگاه جلسه ای داشته باشم تا در مورد امضای یک قرارداد جدید بحث کنیم". تنها با گذشت یک ساعت، این پست از اینستاگرام حذف شد و دوناروما در واکنش به این موضوع در توئیتر خود نوشت "حساب کاربری ام هک شده بنابراین من با رسانه اجتماعی خداحافظی می کنم".
این اتفاق در حالی رخ می دهد که از هک شدن ایمیل های شخصی دیوید بکهام کمتر از 4 ماه می گذرد. این ایمیل ها که در روزنامه اشپیگل آلمان و اکیپ فرانسه منتشر شده بود، عصبانیت بکهام از عدم دریافت جایزه شوالیه در سال 2013 را بیان می کرد و در توضیح آن آمده بود که کمیته افتخارات نگران امور مالیاتی بکهام بود که همین مساله ناراحتی ستاره اسبق تیم ملی انگلیس را به همراه داشت. چراکه او یکی از سرشناس ترین سفرای یونیسف است و تاکنون کمک های مالی فراوانی در کمپین ها و امور خیریه داشته است. به گزارش گاردین گفته می شود بسیاری از ایمیل ها توسط هکرها تحریف شده و بخش عمده ای از آنها جعلی و شامل کلمات تند و نامتعارفی است. شرکت پرتغالی دوین که مالکیت آن را سیمون اولیویرا در اختیار دارد و نماینده بکهام محسوب می شود، در سال 2015 توسط هکرها هک شد. در همان سال یک هکر ناشناخته از این شرکت برای عدم انتشار اطلاعاتی که در ایمیل ها وجود داشت، از شرکت دوین تقاضای یک میلیون پوند کرد. شرکت از پرداخت چنین مبلغی امتناع و پلیس را در جریان اتفاقات قرار داد.
در ماه دسامبر سال گذشته سمیر نصری که به طور قرضی از منچسرسیتی به سویا منتقل شده، با یک توطئه توئیتری دست به گریبان شد. این بازیکن فرانسوی در پست یک از شرکت های خدماتی به نام DRIP DOCTORS که او از آن استفاده می کرد، برچسب زده شد. به دنبال این اتفاق که زندگی شخصی نصری را هم تحت تاثیر قرار داده بود، او در صفحه توئیتر خود ناچار شد تا توضیحاتی در مورد اتفاقات پیش آمده بدهد. در تبلیغ این شرکت او به عنوان یکی از مصرف کنندگان محصولات جنسی معرفی شده بود که همین مساله درگیری های زیادی را برای نصری بوجود آورد. چندی بعد این پست از صفحه اینستاگرام نصری پاک شد و نصری تایید کرد که قربانی هکرها شده است. او پس از عبور از این بحران در توئیتر خود عنوان کرد که صفحه شخصی اش هک شده بود و از آنچه رخ داده عذرخواهی کرد.
در همان ماه دسامبر مجموعه ای از اسناد محرمانه فوتبال افشا شد. به دنبال این افشاگری روزنامه مارکا با انتشار یکی از این اسناد مدعی شد که کریستیانو رونالدو از هم تیمی ها و مدیران باشگاه خواسته تا قراردادی را امضا کنند که طبق آن هیچ یک از آنها حق ندارند تا 70 سال بعد از مرگ این ستاره پرتغالی چیزی از زندگی شخصی اش را افشا کنند. در این اسناد آمده بود که اتلتیکومادرید به ازای هر 15 گلی که سرخیو آگوئرو برای منچسترسیتی به ثمر می رساند، 250 هزار یورو دریافت می کند.
برای هکرها این روزها فوتبال از هر سوژه دیگری جذابتر است و آنها فوتبالیست ها را طعمه دندان گیرتری برای اخاذی یا برملا کردن نقشه هایشان می دانند. فوتبال اکنون جدیدترین قربانی هکرهاست و به نظر می رسد در آینده باید بیشتر منتظر حمله هکرها به صفحات اجتماعی فوتبالیست های نام آشنا باشیم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال