Banner

فوتبال آلمان از کرونا می‌گوید

لغو تمامی بازی های بوندس لیگا باعث شد تا اظهارات مختلفی مبنی بر حمایت از این تصمیم که امروز ( جمعه ) گرفته شد مطرح شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شیوع ویروس کرونا، شرایط را در سراسر قاره اروپا به حالت اضطراری درآورده و مطابق انتظار بازی های فوتبال در این قاره به تعویق افتاده اند. امروز جمعه بالاخره آلمانی ها نیز این بحران را پذیرفته و حکم به تعویق رقابت های فوتبال در این کشور دادند.


در همین ارتباط شخیت های فوتبالی در آلمان درارتباط با تصمیم DFL (اتحادیه باشگاه های آلمان ) نظراتشان را بیان کردند که به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:


توماس روتگرمان (مدیر عامل شرکت فورتونا دوسلدورف): "بهداشت و محافظت باید نسبت به ملاحظات اقتصادی فعلی دارای اولویت مطلق باشند. خطر بازی این روزها خیلی زیاد خواهد بود و ما به همین دلیل با DFL در تعامل ثابت و مستقیمی قرار داریم . "

اووه راسلر (مربی فورتونا دوسلدورف): "با توجه به تحولات روزها و ساعتهای گذشته از جمله در شهر پادربورن ، تنها تصمیم صحیح لغو و تنظیم مجدد کلیه مسابقات است که این در درجه اول به نفع سلامتی همه کسانی است که با فوتبال به نوعی درگیر هستند. بازیکنان و تماشاگران مهمترین شخصیت یک بازی فوتبال هستند. آنها و محیط اطرافشان باید در چنین شرایط استثنایی محافظت شوند. بنابراین من صمیمانه از تلاش های باشگاه و تصمیم DFL استقبال می کنم. "

توماس هیتزلسپرگر (مدیرعامل VfB اشتوتگارت): "من از تصمیم DFL استقبال می کنم زیرا سلامتی مردم باید در مقابل منافع ورزشی و اقتصادی بایستد. در جلسه عمومی آینده روز دوشنبه ، باشگاه ها درباره چگونگی برخورد با این وضعیت صحبت خواهند کرد. "

برند هافمن (مدیرعامل هامبورگ SV): "ما  از تصمیم DFL به طور کامل آگاهی داریم و از این تصمیم استقبال می کنیم. من هم پیشنهاد می کنم فعلاً بازیهای بعدی را به حالت تعلیق درآوریم چرا که رفاه جامعه حائز اهمیت است. امیدواریم که  این تصمیم در نهایت به نفع کل مردم باشد. فوتبال می تواند نقش خود را برای مهار ویروس با این اقدام انجام دهد. "

جروم بواتنگ (مدافع بایرن مونیخ): "همه ما این بازی را دوست داریم ، اما در پایان چیزهای مهمتری در زندگی وجود دارند تا فوتبال. این تصمیم صحیح است که اکنون متوقف شود و ما باید هر کاری را انجام دهیم که شیوع این ویروس متوقف شود.


اشتفان رویتر (مدیرعامل ورزش FC آگزبورگ): "آماده سازی برای این روز مسابقه بسیار دشوار بود زیرا موضوع کرونا همه چیز را تحت شعاع خودش قرار می داد. در چنین شرایط استثنایی که در آن برگزاری مسابقات فقط می تواند جامعه را به طور کلی نگران کند ، فوتبال نیز باید با این بار با عدم برگزاری مسابقات سهم خود را بپردازد.

بیشتر بخوانید:

تست کرونای بازیکن بوندس لیگا مثبت اعلام شد

واتسکه: بوندسلیگا در آستانه بحران بزرگی قرار دارد

 

 

تگ ها


ویروس کرونا کرونا فوتبال جهان فوتبال