فوتبال اسپانیا در اروپا حریف ندارد

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از مارکا، می توان از برنامه ریزی، امکانات ورزشگاه یا هر چیزی که روی فوتبال تاثیرگذار بوده است صحبت کرد اما زمانی که صحبت از توپ می شود لالیگا در همه رقابت ها در جهان برتر است ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از مارکا، می توان از برنامه ریزی، امکانات ورزشگاه یا هر چیزی که روی فوتبال تاثیرگذار بوده است صحبت کرد اما زمانی که صحبت از توپ می شود لالیگا در همه رقابت ها در جهان برتر است. رقابت شدیدی میان تیم های کشورهای اروپایی وجود دارد اما آمار هرگز اشتباه نمی کند. فوتبال اسپانیا از همه لحاظ در آمار برتری دارد. تیم های خارج از اسپانیا شانس زیادی برای کسب افتخار ندارند و بیش تر عناوین به تیم های اسپانیایی می رسد.

علاوه بر عناوین تیمی همچون لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا، سوپر جام اروپا، افتخارات فردی هم چون کفش طلا و توپ طلا اغلب به بازیکنان حاضر در لالیگا می رسد.

در هفت دوره اخیر لیگ قهرمانان اروپا، پنج بار تیم های اسپانیایی قهرمان شدند. رئال مادرید دو دوره اخیر را با قهرمانی به پایان رساند. پیش از آن بارسلونا قهرمان شده بود و در سال ۲۰۱۴ جام قهرمانی به مادرید رسید. کاتالان ها فصل ۱۱ – ۲۰۱۰ به عنوان قهرمانی دست یافتند.

در لیگ اروپا قدرت اسپانیا به لطف عناوین سویا بود. اتلتیکومادرید آغازگر این دوره درخشان بود و در فصل ۱۲ – ۲۰۱۱ جام قهرمانی را بالای سر برد. تنها چلسی و منچستریونایتد پس از این تاریخ دو عنوان قهرمانی به دست آوردند. در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ سویا برای سه فصل پیاپی فاتح این رقابت ها شد.

در عناوین فردی تنها لوییس سوارس به رقابت کریستیانو رونالدو و لیونل مسی راه پیدا کرد. دو ستاره جهان هشت توپ طلای اخیر را میان خود تقسیم کردند و اغلب به عنوان برترین گلزن قاره شناخته شدند. شکی نیست که لالیگا در سال های اخیر رشد داشته است و اکنون قدرت خود را در رقابت های اروپایی نشان می دهد. با حضور دو ستاره جهان در دو باشگاه بزرگ این کشور اغلب افتخارات به کشور اسپانیا می رسد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال